Najlepsze pomysły na wieczór kawalerski


Wieczór kawalerski to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń związanych ze ślubem – zarówno dla pana młodego jak i dla jego przyjaciół. Ostatnia noc wolności zwykle jest obchodzona hucznie. Pytanie brzmi: jak zorganizować panu młodemu legendarną imprezę, a jednocześnie oddać go ukochanej w jednym kawałku? W tekście przedstawiamy najlepsze pomysły na wieczór kawalerski.

Jak zaplanować wieczór kawalerski?

Organizacja wieczoru kawalerskiego należy zwykle do świadka pana młodego. Jeśli przypadł nam ten zaszczyt, warto na początku ustalić z panem młodym termin, listę gości, a także ogólne zasady obowiązujące w trakcie imprezy. Wyjście do klubu ze striptizem to jedna z popularniejszych rozrywek w trakcie wieczorów kawalerskich – jednak nie każdy pan młody ma na to ochotę.

W takiej sytuacji warto uszanować jego zdanie i pomyśleć o alternatywnej rozrywce. Wybór jest ogromny – domówka, rajd po klubach, ekstremalne przeżycia albo weekendowy wyjazd z miasta. Planując imprezę, warto zwrócić się o pomoc do pozostałych uczestników imprezy – możecie wspólnie ustalić rozrywki na wieczór, a także składkę na imprezę.

Pamiętajmy, że wieczór kawalerski powinien odbyć się co najmniej tydzień przed ślubem. Zapas czasu będzie potrzebny panu młodemu aby wyleczyć kaca, pozbyć się ewentualnych siniaków i dojść do siebie przed ceremonią.

Pomysły na wieczór kawalerski

Jeśli pan młody lubi szybkie samochody i adrenalinę możecie wybrać się z nim na gokarty lub na jazdę quadami. Dzięki temu będziecie mogli poczuć się jak kierowcy rajdowi, a wieczór kawalerski nabierze tempa!

Pan młody lubi klimaty militarne i survival? Albo po prostu gry z dużą ilością strzelania? Wybierzcie się na paintball i poczujcie się jak prawdziwa drużyna. Paintball to gra plenerowa, która wymaga od uczestników sporo wysiłku i dobrej kondycji – ale też niezawodnie podnosi poziom adrenaliny.

Jeśli pan młody nie chce mieć siniaków przed weselem, wybierzcie mniej bolesną wersję zabawy – paintball laserowy. Paintball laserowy ma również inne zalety - nie potrzebujecie do niego ochronnych ubrań, a gra odbywa się pod dachem, więc nie przeszkodzi wam kiepska pogoda.

Jeśli pan młody lubi wysiłek fizyczny i emocje, możecie wybrać się do parku linowego. Będziecie mieli do wyboru trasy o zróżnicowanych stopniach trudności. Trasy wiodą między drzewami, na których znajdują się balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe czy zjazdy na linie.

Jeśli pan młody lubi łamigłówki i zagadki logiczne, wybierzcie się do Escape Roomu. Escape Room to pokój, w którym zostaniecie zamknięci i będziecie musieli wydostać się na zewnątrz w określonym czasie, rozwiązując szereg zagadek.

Możecie również zaskoczyć pana młodego wypadem za miasto. Wyprawa w góry, wycieczka rowerowa, biwak z ogniskiem, żagle nad jeziorem – to świetne pomysły na spędzenie ostatnich dni wolności. A jeśli macie czas i środki, możecie wybrać się również na krótki szalony wyjazd za granicę na Ibizę czy Majorkę. Wybór należy do Was.

Gadżety i gry na wieczór kawalerski

Na początek wieczoru mogą przydać wam się gry, które rozkręcą imprezę lub sprawią, że poczujecie się jak w kasynie. Na przykład poker, imprezowa ruletka, lub gra w piwnego ping ponga.

Dodatkową atrakcją mogą być jednakowe koszulki dla wszystkich gości i pana młodego – taki akcent scali waszą grupę i stanie się pamiątką z ostatniego wieczoru wolności spędzonego z kumplami.

Prezent na wieczór kawalerski

Prezent na wieczór kawalerski to prawdziwe wyzwanie. Jak wybrać coś, co ucieszy pana młodego? Zdecydujcie się na prezent, który łączy się z jego hobby. Jeśli jest fanem ekstremalnych przeżyć, możecie sprezentować mu skok ze spadochronem lub ekstremalny skok z dachu.

Jeśli natomiast jest zapalonym graczem, warto wybrać coś z aktualnych gier. Do wyboru mamy na przykład Grand Theft Auto V lub Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Alkohol to zawsze dobry prezent na wieczór kawalerski - butelka whisky czy dobrego szampana z pewnością uświetni wieczór. 

Sara Antczak

Pisaniem zajmuje się od zawsze. Debiutancką powieść „Wolny i De Klesz” wydała w 2011 roku, kolejną, pod tytułem „Klatka”, rok później. Lubi wszystko co wiąże się z ucieczką od rzeczywistości - zwłaszcza uwalnianie się z zamkniętych pomieszczeń, pogo i książki Chucka Palahniuka.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły