Poszukiwania najlepszej     szczotki do włosów

Czesanie włosów jest jednym z codziennych niepozornych zabiegów, które mogą znacznie poprawić kondycję naszych kosmyków. Wiele kobiet niesłusznie bagatelizuje tę czynność, dobierając szczotki do włosów w sposób całkowicie losowy. A zatem, czym powinna się wyróżniać najlepsza szczotka do włosów? Czy każda z nas może pozwolić sobie na popularne nowości fryzjerskie?

Korzyści płynące z regularnego czesania włosów


Pierwszym i najważniejszym efektem, jaki przynosi codzienne czesanie włosów, jest poprawa ukrwienia skóry głowy. Wykonując szczotkowanie powoli i dokładnie, z użyciem odpowiednich narzędzi, umożliwiamy lepszy dopływ krwi do komórek odpowiedzialnych za produkcję keratyny, która jest głównym budulcem włosa. Poprawa ukrwienia skóry sprawia, że włosy wykazują mniejszą tendencję do wypadania, a także stają się bardziej lśniące.

Choć większość z nas szczotkuje włosy codziennie, rzadko zastanawiamy się nad rzeczywistym znaczeniem tego zabiegu i jego wpływem na stan włosów. Zupełnie niesłusznie — szczotkowanie poza poprawą wyglądu fryzury ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia włosów, ich blasku i wytrzymałości. Czesanie włosów umożliwia nam też usuwanie nadmiaru sebum i obumarłych komórek, które znajdują się na skórze głowy. Jednocześnie rozprowadzanie sebum, czyli naturalnego łoju po całej długości włosów zapewnia im naturalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak np. promieniowanie UV.

Jak więc widać — szczotkowaniu warto poświęcić szczególną uwagę, jeśli zależy nam na zdrowych i mocnych włosach. Niemniej jednak nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniej szczotki do włosów.  Czym kierować się w poszukiwaniach tej najlepszej? Na jakie szczotki warto zwrócić szczególną uwagę?Atuty najlepszej szczotki do włosów

Zanim zdecydujesz się na zakup szczotki, powinnaś jasno zdefiniować potrzeby, jakie mają twoje włosy. Szczotka do włosów powinna być bowiem dostosowana indywidualnie do tego, jakiego rodzaju masz kosmyki, jakiej są długości oraz z jakimi problemami pielęgnacyjnymi się borykają. Czym zatem powinna cechować się najlepsza szczotka do włosów?

Pierwszym kryterium, jakie powinnaś wziąć pod uwagę, jest rozmiar szczotki. Powinien on być dostosowany przede wszystkim do długości i gęstości twoich włosów. Panie o cienkich lub krótkich kosmykach powinny wybierać wąskie szczotki o mniejszych rozmiarach, natomiast posiadaczki długich, gęstych włosów największy komfort czesania odczują, używając szczotki dużej i szerokiej. Taka szczotka do włosów będzie dobrym wyborem także dla tych, którzy zmagają się z problemem włosów plączących się, np. po umyciu.

Nie bez znaczenia pozostaje też długość włosia na szczotce. Krótkie włosie polecane jest kobietom o delikatnych i krótkich kosmykach, natomiast gęste włosy półdługie lub długie o wiele łatwiej rozczeszemy włosiem długim. Zwróć też uwagę na rozstaw włosia na szczotce — zagęszczone włoski pozwolą na wygodne czesanie włosów cienkich, te zaś bardziej rozproszone — zdrowych i gęstych, które nie potrzebują  dodatkowej objętości.Twojej uwadze nie powinna umknąć także rączka szczotki. Najważniejsze, aby była jak najtrwalsza oraz pozwalała na wygodne i pewne jej trzymanie. Najlepsza szczotka do włosów do użytku domowego będzie miała rączkę wykonaną z wysokiej jakości drewna lub plastiku, rzadziej metalu. Obecnie można także napotkać narzędzia do czesania, które rączki nie mają wcale (np. szczotka Tangle Teezer), jednak i w tym wypadku ważne jest, aby szczotka była wyprodukowana z trwałych materiałów oraz dobrze leżała w dłoni.

Ostatnim, a zarazem jednym z najważniejszych kryteriów wyboru najlepszej szczotki do włosów jest rodzaj włosia. Zdecydować się na syntetyczne czy naturalne? Specjaliści zdecydowanie zalecają sięganie po szczotki o włosiu pochodzenia zwierzęcego. Jego głównym atutem jest wyjątkowa elastyczność, a jednocześnie skuteczność w rozczesywaniu nawet najbardziej kłopotliwych kołtunów. Włosie naturalne łączy w sobie delikatność wynikającą z budowy podobnej do włosa ludzkiego oraz wyjątkową efektywność.


Szczotka z włosia dzika — czy to działa?


Włosie naturalne stosowane do produkcji szczotek może być pozyskiwane z sierści różnych zwierząt hodowlanych, np. konia, kozy czy dzika. Ostatnie z wymienionych w ciągu ostatnich lat zyskało szczególnie dużą popularność. Czym szczotka z włosia dzika odróżnia się od syntetycznych odpowiedników? Kto w szczególności powinien się na nią zdecydować?

Główną zaletą naturalnej szczeciny wykorzystywanej do produkcji szczotek jest jej giętkość i elastyczność. W odróżnieniu od sztucznego włosie naturalne o wiele trudniej złamać podczas czesania. Jednocześnie, jako że włosie zbudowane jest z keratyny, jego kontakt z naszymi włosami będzie o wiele delikatniejszy, a zarazem skuteczny — szczotki z włosia dzika rewelacyjnie rozczesują nawet bardzo splątane włosy.

Nie sposób przeoczyć kolejnej zalety szczotki z włosia naturalnego, jaką jest jej odżywczy wpływ na kondycję kosmyków. Szczecina w szczotce z włosia dzika jest ustawiana cebulkami do góry, co pozwala na dostarczanie włosom prawdziwej keratyny podczas ich czesania. Będzie to zauważalne zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujemy się na szczotkę z włosia świeżego. W rezultacie włosy są bardziej gładkie, błyszczące oraz oczyszczone z zanieczyszczeń.

Czy każda kobieta może pozwolić sobie na szczotkę z włosia dzika?
 Niestety — z jej zakupu powinny zrezygnować posiadaczki grubych i bardzo gęstych włosów, które trudno będzie rozczesać z użyciem delikatnej, miękkiej szczeciny. Naturalne włosie nie jest też zalecane również, które nie będą w stanie regularnie poświęcać czasu na jego pielęgnację. Tego rodzaju szczotka do włosów wymaga cyklicznego, częstego czyszczenia z użyciem odpowiednich preparatów. W innym razie szybko może stać się niezdatna do używania. Szczotka Tangle Teezer dla każdego rodzaju włosów

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na używanie szczotki o włosiu naturalnym, a jednocześnie zależy ci na tym, aby codzienne czesanie włosów stało się przyjemnym i korzystnym dla nich zabiegiem, powinnaś zainteresować się szczotką Tangle Teezer. Sekretem szczotki Tangle Teezer są unikatowe ząbki flex, które bez trudności prześlizgują się przez nawet najbardziej splątane włosy. Z jej użyciem rozdzielisz kosmyki zarówno na mokro, jak i na sucho, bez używania jakichkolwiek preparatów ułatwiających czesanie.

Tangle Teezer to najlepsza szczotka do włosów suchych i zniszczonych przez regularną koloryzację. Idealnie sprawdzi się także do fryzur przedłużanych.
Rozczesywanie włosów z użyciem szczotki Tangle Teezer to prawdziwa przyjemność — poza ekspresowym przywróceniem fryzury do ładu dzięki elastycznym włoskom możemy dodatkowo  pozwolić sobie na delikatny, relaksujący masaż skóry głowy.

Codzienna, z pozoru mało znacząca czynność, jaką jest szczotkowanie włosów, może wyraźnie odmienić kondycję fryzury — zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Jak już wiesz, wiele zależy od tego, na jakie narzędzie do czesania się zdecydujesz. Starannie i indywidualnie dobrana szczotka do włosów może rozwiązać wiele pielęgnacyjnych problemów związanych z włosami — być może warto więc zaplanować zakup modelu idealnie spełniającego twoje oczekiwania?

Ostatnio dodane artykuły