Data modyfikacji:

Najmodniejsze fryzury dla dziewczynek - top 5

Jakie powinny być fryzury dla dziewczynek? Z pewnością wygodne, ale trzeba pamiętać, że małe damy chcą też, aby ich włosy wyglądały naprawdę dobrze. Dlatego właśnie warto wiedzieć, jak wyglądają modne fryzury dla dziewczynek i jak je zrobić. Oto ranking pięciu najmodniejszych fryzur dla najmłodszych elegantek.

Najmodniejsze uczesania dla dziewczynek - top 5

Choć modnych i efektownych fryzur dla dziewczynek jest naprawdę wiele, to, przyglądając się rozmaitym propozycjom, niektóre naprawdę się wyróżniają. Wśród nich coś dla siebie może znaleźć każda dziewczynka. 

5. Warkocz dla krótkich włosów 

Jeśli dziewczynka ma krótkie włosy, to wcale nie musi rezygnować z oryginalnej fryzury. Krótkie fryzury dla dziewczynek mają mnóstwo wdzięku! W przypadku cięcia na pazia lub innych krótkich cięć, możliwe jest zrobienie warkocza dobieranego z dwóch stron. Taki asymetryczny warkoczyk ma dużo uroku, zwłaszcza jeśli dobierze się do niego ozdobną gumkę lub spinkę z kokardą. Przy krótkich włosach można też zrobić dwa takie dobierane warkocze, rozpoczynające się od pasemek nad czołem. 

4. Kokarda z włosów

Fryzury dla dzieci mogą być naprawdę nietuzinkowe, czego dowodem może być kokarda z włosów, którą robi się na czubku głowy, nieco na boku. Taką fryzurę wykonuje się szybo i nie trzeba mieć dużej wprawy, aby efekt był imponujący. Wystarczy, że podczas okręcania włosów gumką, na ostatnim etapie nie przełoży się wszystkich włosów, zatrzymując się mniej więcej w ich połowie. Włosy trzeba podzielić na dwie równe części, a luźne pasmo należy przełożyć do tyłu przez środek i podpiąć wsuwką. Fryzurka jest idealna na różne uroczystości i jest świetną alternatywą dla warkoczy. 

3. Kucyk podzielony gumkami

Taka fryzura jest stworzona dla długich włosów - im są dłuższe, tym lepiej będzie wyglądała. Można ją wykonać w wersji codziennej i bardziej uroczystej. Dość istotne jest to, jakich gumek się użyje. Te bardziej wyszukane warto zostawić na jakąś wyjątkową okazję, na co dzień świetnie sprawdzą się różnokolorowe gumki. Najpierw należy zebrać włosy z czubka głowy i spiąć pierwszego kucyka. Kolejną gumkę zakłada się niżej, mniej więcej na środku głowy, po dobraniu dodatkowych pasm. Następne gumki mają pojawiać się na włosach kilkucentymetrowych odstępach. 

2. Zawijaniec

Modne uczesania dla dziewczynek na specjalne okazje, takie jak na przykład wesele, pierwsza komunia czy świąteczny obiad u rodziny, mogą sprawić, że dziewczynki poczują się naprawdę wyjątkowo. Jedną z takich fryzur jest zawijaniec. Aby go wykonać, trzeba podzielić włosy na 3 części. Środkową część trzeba na dole związać gumką, drugą gumkę trzeba umieścić w połowie długości pasma. Następnie zwijamy tę część nad karkiem i ostrożnie przypinamy wsuwkami. Pozostałe pasma lekko skręcamy, zaczynając od ich nasady - końce, które spotkają się nad powstałym koczkiem, splatamy luźno ze sobą i podpinamy.

1. Warkocz z kwiatami

Ostatnio bardzo modne są wianki ze sztucznych i żywych kwiatów. Dziewczynki uwielbiają takie ozdoby, dlatego z chęcią zakładają je nie tylko na pierwszą komunię. Kwiaty mogą też być dopięte do opasek lub spinek. Trudno nie zgodzić się z tym, że ozdoby do włosów z elementami z kwiatów szczególnie ładnie prezentują się wplecione w warkocze - mogą to być różnego rodzaju sploty. Nietuzinkowe fryzury dla dziewczynek na wesele zawsze się sprawdzają i niełatwo stworzyć uczesanie mające więcej uroku. Jeśli warkocz będzie zapleciony dookoła głowy, to opaskę z kwiatów można umieścić nad czołem. Dobrym pomysłem jest też wpięcie wsuwek z kwiatami co drugie oczko takiego warkocza. Kwiaty powinny być delikatne i należy uważać, żeby nie przesadzać z wielkością i ilością ozdób. 

Modne fryzury dla dziewczynek - o czym pamiętać?

Aby dziewczynka była zadowolona ze swojej fryzury, warto wspólnie z nią podjąć decyzję o tym, jakich spinek, opasek czy gumek użyć - najlepiej, żeby były kolorystycznie dopasowane do reszty stroju i harmonizowały z typem urody dziewczynki. Fryzury dla dziewczynek nie powinny ograniczać ich swobody, zatem trzeba być szczególnie ostrożnym podczas używania wsuwek i wybierać tylko dobrej jakości akcesoria. Możesz też zaszaleć i wypróbować np. karbownicę do włosów do stworzenia fryzury w stylu lat 90.