Najpiękniejsza biżuteria do bodypiercingu

Zwolennicy bodypiercingu mogą godzinami rozmawiać o kolczykach do nosa, języka czy tunelach do uszu. Niezwykle urozmaicony wybór wzorów czy materiałów, z jakiego została wykonana tego rodzaju biżuteria, sprawia, że każdy, kto interesuje się przekłuwaniem ciała, z pewnością znajdzie produkt dopasowany do jego indywidualnych potrzeb i wpisujący się w jego gust.


Kolczyki do nosa — jak wybrać rozmiar?

Odpowiednio dobrany rozmiar biżuterii do nosa sprawia, że kolczyk prezentuje się efektownie i subtelnie. Kwestia ta może być problematyczna, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z piercingiem.

Dlatego najlepiej poradzić się profesjonalistów, którzy w swojej codziennej pracy dobierają rozmiar kolczyków do nosa swoim klientom. 

Biżuterię tego rodzaju warto dobierać, mając na uwadze wielkość twarzy oraz nosa. Ozdoba o wielkości 6 mm przeznaczona jest raczej dla osób o drobnych rysach twarzy.

Kolczyki o wielkości 8 mm są bezpiecznym wyborem, który będzie odpowiedni dla większości zainteresowanych, natomiast na 11 mm powinni zdecydować się wszyscy ci, których nos jest okazały.

Wybierając kolczyki do nosa, można przeprowadzić prosty pomiar. Wystarczy sięgnąć po linijkę i odmierzyć odległość od dziurki do końca nosa. Uzyskamy w ten sposób pierwszy wymiar, który opisuje grubość pręta, z którego wykonany jest owalny element kolczyka.

Natomiast drugi wymiar definiuje średnicę owalnego elementu. Aby go określić, należy zmierzyć odległość od dziurki do krawędzi płatka nosa. Do uzyskanej wartości warto dodać 1 mm zapasu.

W ten sposób można poznać minimalną średnicę, jaką powinny mieć kolczyki do nosa.


Gojenie i pielęgnacja rany

Cieszenie się pięknem i zróżnicowanymi modelami kolczyków do piercingu w przypadku przekłucia nosa tak naprawdę możliwe jest dopiero po upływie kilku lub nawet kilkunastu tygodni.

Przegroda nosowa goi się zazwyczaj przez 4–8 tygodni, natomiast nozdrza nieco dłużej, bo 2–3 miesiące. Niestety nie oznacza to wcale, że po upływie tego czasu można już wymieniać kolczyki do nosa.

Po przekłuciu biżuterii tego rodzaju nie wyciąga się aż przez pół roku, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. 


Restrykcyjne przestrzeganie zasad higieny to obowiązkowy krok dla każdego, kto po przekłuciu chce się cieszyć pięknem kolczyków do piercingu bez zbędnych komplikacji i przykrych powikłań.

Warto pamiętać o dokładnym umyciu rąk, zanim dotkniemy kolczyka lub jego okolic. Ranę należy przemywać raz dziennie, korzystając ze sterylnego wacika nasączonego ciepłą wodą.

Usuwanie wydzieliny gromadzącej się wokół ozdoby należy do obowiązkowych punktów pielęgnacji, gdyż zaniedbanie tej czynności może sprawić, że rana zacznie zarastać.

Warto sięgnąć także po sól morską w areozolu, którą należy spryskać miejsce przekłucia raz lub dwa razy dziennie.


Kolczyki do języka: jak wybrać najlepsze?

Pierwszy kolczyk zakładany podczas przekłuwania jest  dłuższy, dlatego po wygojeniu się rany należy zastąpić go krótszym, aby uniknąć niepożądanych urazów wewnątrz jamy ustnej.

Rozmiar kolczyków do języka najlepiej skonsultować z profesjonalnym piercerem, aby mieć pewność, że jest on odpowiednio dopasowany. Spore grono osób decyduje się jednak na samodzielny dobór rozmiaru tego rodzaju biżuterii. 

Aby dobrze dopasować rozmiar kolczyków do języka, po upływie przynajmniej dwóch tygodni (kiedy rana jest zagojona) należy stanąć przed lustrem, wystawić język na zewnątrz jamy ustnej, a następnie go napiąć.

W momencie, kiedy mięsień ten jest najgrubszy, trzeba zmierzyć, ile mm pręta wystaje poza język. W pomiar ten nie powinna być wliczona kulka. 

Następnym krokiem powinno być zmierzenie długości kolczyka, który został założony podczas przekłucia. 

Kolczyki do języka dobiera się według przykładu: założony kolczyk ma 19 mm, po wygojeniu się rany z języka wystaje 6 mm pręta, więc optymalny rozmiar tego rodzaju ozdoby wynosi 13 mm.Jak pielęgnować ranę powstałą po przekłuciu języka?

Osoby, które planują założenie jakichkolwiek kolczyków do piercingu, powinny przygotować się na dyskomfort towarzyszący gojeniu się rany powstałej po przekłuciu.

Ozdabianie języka nie jest tutaj wyjątkiem. Gojenie się rany po piercingu języka wiąże się z wystąpieniem opuchlizny, a także swędzeniem i pieczeniem.

Przez dwie godziny po zabiegu należy powstrzymać się od przyjmowania płynów i pokarmów oraz palenia wyrobów tytoniowych. Kolczyki do języka założone przez profesjonalistę dają nam się we znaki przez około siedmiu dni.

W tym czasie spożywanie nabiału, cukrów, alkoholu czy kofeiny jest niewskazane. Piercerzy odradzają także spożywanie ostrych przypraw i soli.

Dieta
osób, które zdecydowały się na kolczyki do języka, tak naprawdę przypomina nieco jadłospis dla małych dzieci lub osób starszych.

W tym czasie zaleca się spożywanie papek, musów i soków, najlepiej przez słomkę. Po każdym posiłku należy przepłukać jamę ustną, używając płynów antybakteryjnych dostępnych w aptece czy drogerii.

Za alternatywę dla tego typu preparatów może posłużyć napar z rumianku lub szałwii, oczywiście pod warunkiem że zioła te nie 

Biżuteria do piercingu — jak wybrać kolczyki?

Kolczyki do piercingu są z różnych tworzyw. Oczywiście, im droższa jest to biżuteria, tym szlachetniejsze metale zostały użyte do jej wykonania.

Ozdoby wykonane z tytanu czy kruszców szlachetnych nie powodują wystąpienia reakcji alergicznych. Z tego względu profesjonalni piercerzy często rekomendują je jako biżuterię zakładaną podczas przekłuwania.

Pierwsze kolczyki do piercingu to rzecz, na której nie warto oszczędzać. Często jest to pozorne zmniejszenie wydatków.

Wystąpienie powikłań i reakcji alergicznych wiąże się z wizytami w salonie piercingu, u lekarza oraz z zakupem leków, co w rezultacie sprawia, że koszt przekłucia języka czy nosa może znacznie wzrosnąć.


Kolczyki do piercingu nie mają nazw modeli, a określenia ich typów związane są z rodzajem czy miejscem przekłuć. W przypadku biżuterii na języku wyróżniamy najczęściej:

Standart Tongue,

Double Tongue,

Venom,

Horizontal Tongue,

Tongue Related.


Kolczyki do piercingu noszone w nosie to najczęściej:

• Standard Nostril, 

• Bridge,

• Septril,

• Nasallang,

• Septum.


Wykonane z wysokiej jakości materiałów kolczyki do bodypiercingu mogą być wspaniałym pomysłem na prezent dla osoby, która jest zainteresowana przekłuwaniem ciała.

Taki podarunek z pewnością sprawdzi się jako prezent urodzinowy, bożonarodzeniowy czy imieninowy.

Ze względu na to, że kwestia doboru rozmiaru tego rodzaju biżuterii jest sprawą mocno indywidualną, najlepiej poprosić o radę profesjonalistów lub osoby, które interesują się bodypiercingiem.

Można też delikatnie podpytać osobę obdarowywaną o to, jaka biżuteria się jej podoba, jakie rozmiary preferuje oraz czy jest uczulona na tworzywa sztuczne.

Obecnie wybór jest naprawdę bardzo urozmaicony, dlatego ozdoby tego rodzaju można idealnie dopasować do stylu oraz osobowości.

Ostatnio dodane artykuły