Data publikacji:

Najpopularniejsze kierunki wycieczek. Gdzie warto wyjechać?

Podróżnicze trendy wśród Polaków zmieniają się z roku na rok. Choć wśród nich nadal znajdują się modne, oblegane od lat destylacje, znaczenie zyskują również te, które jeszcze do niedawna nie były tak popularne. Dziś przedstawiamy zakątki, które cieszą się dużą popularnością w biurach podróży zarówno w wysokim, jak i niskim sezonie.
Choć lato już dawno minęło, wielu Polaków właśnie teraz zaczyna zastanawiać się nad zagranicznymi podróżami – w okresie jesienno-zimowym, w biurach podróży można liczyć na szczególnie atrakcyjne ceny. Gdzie w tzw. niskim sezonie czeka na ciebie najwięcej atrakcji? Wybierz coś z naszej listy, a na pewno się nie zawiedziesz.

1. Ateny, Grecja

Pierwsze miejsce zdaje się nie zaskakiwać: Grecja to miejsce, które od lat ma dla podróżujących Polaków szczególne znaczenie. Doskonała pogoda – gwarantowana, w pakiecie z pięknymi widokami, zabytkami oraz pysznym jedzeniem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: miłośnicy antycznych zabytków mogą zachwycać się grecką architekturą, z kolei ci, którym zależy przede wszystkim na relaksie mogą spędzić urlop wylegując się na czystych plażach i odwiedzając najlepsze, greckie restauracje.

W samych Atenach, obowiązkowym punktem wycieczki jest niewątpliwie zabytkowa zabudowa: Akropol, Partenon, Erechtejon, świątynia Ateny Nike czy Propyleje.

2. Tel Awiw, Izrael

Zaskoczeniem jest Tel Awiw, do którego podróż w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. To miejsce idealne dla tych, którzy cenią sobie tętniącą życiem atmosferę idącą w parze z pewną, doskonałą pogodą. To miejsce idealne, by zasmakować tradycyjnej, żydowskiej kuchni, ale też przysmaków wprost z innych rejonów świata. Tel Awiw słynie z multikulturowości i otwartości – spotkasz tu wiele wyznań, nacji, jak również powszechną akceptację dla różnych orientacji seksualnych.

3. Rzym, Włochy

Kolejnym celem podróży obieranym przez polskich turystów wyjątkowo często jest tzw. Wieczne Miasto. Rzym to miejsce wprost idealne zarówno na dłuży urlop, jak i na jedynie kilkudniowy pobyt. Romantyczna atmosfera idzie tu w parze z charakterem miasta, które nigdy nie odpoczywa. Jeśli planujesz się tam wybrać, koniecznie zobacz zabytki takie jak Koloseum, Forum Romanum, Fontanna di Trevi, Piazza Navona, Schody Hiszpańskie czy Zamek Świętego Anioła. Przy okazji, warto zwiedzić Watykan, a w szczególności Bazylikę oraz Plac Św. Piotra.
4. Gran Canaria, Hiszpania
Wyspy Kanaryjskie najczęściej kojarzone są z wypoczynkiem na rajskiej plaży i głośnymi imprezami w okolicach luksusowych hoteli. W istocie – ci, którzy chcą spędzić wakacje w ten sposób, na Gran Canaria nie będą mieli z tym większych kłopotów. Warto jednak zaznaczyć, że w tym miejscu można spędzić czas również na zwiedzaniu – w Gáldar znajduje się Muzeum Archeologiczne, w którym możesz dowiedzieć się wiele na temat historycznych mieszkańców Gran Canarii.

5. Las Vegas, USA

Jeśli Polacy decydują się na podróżno USA, to właśnie Las Vegas ciekawi ich najbardziej. Miasto kojarzące się z nocnym życiem i kasynami przyciąga miłośników intensywnych form spędzania urlopu. Turystami kieruje również ciekawość i chęć zobaczenia na własne oczy miejsca słynącego z nieustającego blasku neonów.

Niewielu wie, że w Las Vegas można spędzić czas inaczej: na przykład zwiedzając Muzeum Neonów, czy Muzeum Stanu Nevada. Warto odwiedzić również Smith Center for the Performing Arts i obejrzeć jedną z broadwayowskich sztuk.
Planujesz zagraniczny urlop z biurem podróży? Wybierz coś z naszej listy. A może masz inny, ciekawy pomysł na miejsce wypoczynku? Wycieczki zagraniczne znajdziecie też w Ceneo.pl.

Autorka: Joanna Stanuch