Data publikacji:

Naklejki na ścianę – prosty sposób na samodzielne udekorowanie pomieszczenia 

Brak pomysłu na ścienną dekorację nie jest już w dzisiejszych czasach problemem. Ręcznie malowany obraz często ciężko jest dobrać, tak aby pasował do wystroju wnętrza. Po za tym w wielu przypadkach chodzi głównie o wzbogacenie wnętrza drobnymi dodatkami, które podkreślą jego kolor ścian. Właśnie do tego celu zostały wymyślone naklejki na ścianę, które mogą być dekoracją samą w sobie, ale również sami możecie nimi dowolnie improwizować podczas dekoracji Waszych pomieszczeń. 

Kiedy skorzystać z naklejek dekoracyjnych?

Naklejki na ścianę, są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcielibyście jakkolwiek udekorować dowolne pomieszczenie w Waszym domu, ale wysokiej klasy sztuka malarska, po prostu do niego nie pasuje lub macie do dyspozycji kawałek pustej ściany, do której doskonale pasowałaby dekoracja o nieregularnym kształcie. W takim przypadku zupełnie odpada fototapeta, ponieważ jest ona dobrym rozwiązaniem na całą powierzchnię ściany, więc zupełnie nie nadaje się do umieszczenia na powierzchni, która jest czymkolwiek ograniczona. Co więcej, fototapeta jest dość drogą inwestycją i musi być ona zaplanowana razem z remontem pokoju.

Naklejki na ścianę to świetny dodatek, również wtedy, kiedy chcemy podkreślić kolor ścian pokoju, drobnym akcentem lub kolorystycznym kontrastem. W dawnych czasach, do tego celu stosowano swego rodzaju naklejki na ścianę w postaci pasków wykończeniowych. Takie paski przyklejało się zazwyczaj na granicy farby sufitowej oraz ściennej, zakrywając przy okazji ewentualne niedoskonałości. Niestety tak jak w każdej dziedzinie, moda się zmienia i owe naklejki dekoracyjne w postaci pasków są już passé. Teraz na rynku dostępna jest ich nowa generacja.

Powiew dekoratorskiej świeżości

Faktycznie, obecne naklejki na ścianę to zupełnie coś nowego w dekoratorskim świecie. Są ona dużo bardziej odważne od poprzednich naklejek dekoracyjnych w postaci naklejanych pasków. Co więcej, są one dostępne w dowolnym formacie, kolorze i kształcie, a także mogą przedstawiać nawet postacie z ulubionych filmów, co nadaje im dużej uniwersalności – znajdziecie zarówno naklejki pasujące do wystroju salonu, jak i te bardziej młodzieżowe, doskonale odnajdujące się w pokoju dziecięcym.

Prosty montaż

Kolejną zaletą naklejek ściennych jest ich bardzo prosty montaż. Do ich naklejenia na ścianę nie potrzebujecie ani specjalnych umiejętności, sprzętu ani nawet kleju, ponieważ są one samoprzylepne. Naklejenie tego rodzaju dekoracji ściennej to jednoosobowy montaż, który nie zajmie Wam dłużej niż godzinę. Dlatego też możemy odliczyć koszty robocizny, które prawdopodobnie były by nieuniknione w przypadku innej formy dekoracji ścian – zamontowanie fototapety jest dużo bardziej wymagające.

Dekorowanie ścian za pomocą naklejek na ścianę, to łatwy ale przede wszystkim tani sposób rozświetlenia pomieszczenia i nadania mu wyjątkowego charakteru. Może wcale nie warto rozglądać się za wyszukanymi, wytwornymi dekoracjami w wygórowanych cenach, jeśli można osiągnąć równie dobry efekt za stosunkowo niewielkie pieniądze? 

Autor: Marta Nowak