Data modyfikacji:

Nauka angielskiego - najlepsze gadżety

Nauka języków obcych w obecnych czasach jest niezwykle istotna. Internet oferuje ogromne możliwości, dlatego osoby znające wyłącznie jeden język, bardzo mocno ograniczają sobie dostęp do treści z całego świata. Nauka bywa jednak nudna, dlatego znaleźliśmy sposób, żeby trochę ją urozmaicić i zamienić w zabawę.

Słownik obrazkowy

Zacznijmy od czegoś niezbyt skomplikowanego, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom planującym opanowanie do perfekcji języka angielskiego. Żeby posługiwać się poprawną gramatyką i umiejętnie budować zdania, najpierw musicie poznać jak najwięcej słów, ponieważ tylko dzięki nim będziecie mogli dojść do porozumienia z innymi osobami.

Literki mają to do siebie, że potrafią ulecieć z głowy, w związku z tym warto postawić na zabawę z obrazkami. W słowniku wydawnictwa LektorKlett znajdziecie ponad trzy i pół tysiąca ilustracji ze stosownymi opisami, które pomogą wam w nauce.

Gamebook - Near Death Experience

 A co powiecie na książkę, która teoretycznie nijak się ma do nauki języków obcych? Oczywiście są to wyłącznie pozory, ponieważ dzięki Gamebook nauczycie się używać angielskiego w praktyce na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym (B2-C1). Żeby przejść do kolejnych rozdziałów, wymagane będzie zrozumienie treści.

W Near Death Experience poprzez rozwiązywanie ćwiczeń leksykalno-gramatycznych śledzicie losy Hugo, który wplątuje się w międzynarodową aferę z amazońskimi partyzantkami, hinduskimi pięknościami i berlińskimi bohemami w roli głównej. Tylko od was zależeć będzie przebieg zdarzeń, wraz z finałem opowieści.

Scrabble

Scrabble to prawdopodobnie najpopularniejsza i najlepsza gra słowna, w jaką kiedykolwiek mieliśmy okazję zagrać. Dzieło Alfreda Buttsa od 1931 roku zyskiwało na coraz to większej popularności, aż w końcu jego produkt stał się tak znany, że chyba nie ma osoby, która by o nim nie słyszała. W Scrabble układamy najróżniejsze słówka za które otrzymujemy odpowiednią liczbę punktów.

Niestety, w polskich sklepach dostaniecie przede wszystkim rodzime wydanie, ale na szczęście gra jest na tyle elastyczna, że możecie zmodyfikować zasady do własnych potrzeb, albo całkowicie zrezygnować z liczenia punktów. Układanie angielskich wyrazów bywa niezwykle kreatywne, ponieważ wyciągnie z waszej głowy słowa, o jakich nawet nie mieliście pojęcia.

Kieszonkowiec

Wydawnictwo Edgard przygotował świetną serię gier karcianych, która posiada także kilka edycji w wersji angielskiej - Lets’ Talk, Bitter Sweet oraz Remember & Forget. Najlepsze w korzystaniu z Kieszonkowców jest to, że jednocześnie może bawić się kilka osób, co może być bardzo przydatne podczas nauki angielskiego.

Warto także nadmienić, że są też warianty zabawy dla jednego gracza. Kupując jedną z talii, nie tylko będziecie doskonale bawić się w kilku rodzajach gier towarzyskich (memory, klapki, karuzela i szachraj), ale przy tym zapamiętywać nowe słówka lub zwroty w obcym języku. Kieszonkowiec zalecany jest przede wszystkim osobom na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym (B2-C1).

Książki wydawnictwa 44.pl

Firma 44.pl wpadła na genialny pomysł połączenia przyjemnego z pożytecznym. Wydawnictwo przygotowało ciekawe wersje kilku klasycznych pozycji, które powinien znać każdy miłośnik literatury. Wszystkie powieści oferują treść dwujęzyczną, dzięki czemu w każdej chwili możemy poznać ulubione książki w oryginalnym języku, jak i polskim przekładzie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby czytać po angielsku, ale mają pewne obawy ze względu na swój poziom znajomości języka.

W ofercie wydawnictwa znajdziecie m.in. następujące pozycje: „Moby Dick” Hermana Leville’a, „Lord Jim” Josepha Carolla, „Dracula” Brama Stokera, „Przygody Sherlocka Holmesa” lub „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.

Angielski Kryminał z ćwiczeniami

Angielskie Kryminały działają trochę na zasadzie Gamebooka, jednakże w tym przypadku, do zestawu dołączana jest również płyta CD z nagraniami. Na przestrzeni lat powstała cała masa wydań, oferująca najróżniejsze mrożące krew w żyłach opowieści.

Zadaniem czytelnika jest rozwikłanie zagadek kryminalnych za pomocą licznych łamigłówek leksykalno-gramatycznych. Ogromnym plusem tej serii jest to, ze oprócz słownictwa nauczycie się również lepszej wymowy angielskiego. Same korzyści.

Gry wideo

Kiedy zapytacie dowolnego gracza w jaki sposób nauczył się języka angielskiego, to z pewnością odpowie, że z gier wideo. W to miejsce można wstawić także filmy oraz seriale, aczkolwiek w przypadku wirtualnej rozrywki będziecie mieć większa kontrolę nad treścią. Masa współczesnych produkcji posiada możliwość włączenia oryginalnej ścieżki dźwiękowej z polskimi napisami. W ten sposób, nie tylko poznajemy nowe słownictwo, ale także uczymy się akcentu i sposobu wypowiadania konkretnych wyrazów. W wielu RPG-ach to gracz kontroluje tempo wypowiedzi, decydując osobiście o tym, kiedy postacie mają kontynuować rozmowę. Wiele dialogów jest również powtarzalnych, co pozwala na utrwalenie konkretnych zwrotów. Ponadto, jeśli zagracie w rozbudowaną produkcję wyłącznie w języku angielskim, to siłą rzeczy będziecie zmuszeni do większego skupienia podczas dialogów, żeby w pełni zrozumieć fabułę.