Neonowy manicure — hit czy kit?

Mimo że lato dobiega końca, beztroską aurę możemy zatrzymać chwilę dłużej dzięki odpowiednim kolorom. Nadejście jesieni nie musi wiązać się ze stonowanymi barwami — warto postawić na odrobinę szaleństwa i ekstrawagancji, choćby w tak niewielkim elemencie stylizacji, jaką jest manicure. Sprawdź, do czego pasuje bezapelacyjny hit mijającego sezonu — neonowe paznokcie, oraz z wykorzystaniem jakich metod możesz wykonać oryginalny manicure w kolorach lata.

Czy odblaskowe kolory są dla każdego?

Ostatnio w sezonach wiosenno-letnich na paznokciach kobiet niemal całego świata królują wyraziste, odblaskowe kolory — krzykliwe róże, błękity, żółtości i zielenie zatrzęsły światem manicure'u, przyćmiewając do niedawna popularną modę na spokojne kolory nude. Popularność neonowych paznokci wielu może ciekawić; jeszcze do niedawna były one kojarzone prawie wyłącznie z młodzieżowym, mało eleganckim stylem, niejednokrotnie także z tandetą i przesadą. Na całe szczęście wizerunek odważnych barw na paznokciach został poprawiony przez „modowe guru” świata, w tym modelki i blogerki, które lakiery neonowe zaczęły łączyć z rozmaitymi wytwornymi stylizacjami.

Odpowiednie noszenie neonowych paznokci polega właśnie na zachowaniu należytej równowagi pomiędzy odwagą a rozwagą. Sięgając po lakiery neonowe, powinnyśmy więc zrezygnować z ubrań w krzykliwych kolorach oraz z wyrazistych dodatków. Ekstrawagancki manicure będzie wyglądał doskonale tylko wtedy, gdy zrównoważy go minimalizm w reszcie naszego wizerunku.

Najmodniejsze lakiery neonowe

Prawie każdy z kolorów możemy znaleźć w neonowej, wyrazistej odsłonie, dzięki czemu podjęcie decyzji o odblaskowym kolorze naszego manicure'u nie powinno być problemem. Ostatnie sezony wskazują jednak na tendencje, którym warto przyjrzeć się szczególnie uważnie.

Świat mody zdecydowanie pokochał odblaskowe odcienie różu. Zarówno intensywna fuksja, jak i tzw. baby pink możemy spotkać w odmianach neonowych. Za różowymi paznokciami przemawia fakt, że będą pasowały doskonale do większości karnacji, a także ubrań na każdą okazję. Poza tym — która z nas nie ma choć cienia słabości do dziewczęcych, różowych akcentów?

Moda na odważny manicure sprzyja również wszelkim odcieniom niebieskości, szczególnie mięcie i indygo. Neonowe paznokcie w tych kolorach są — podobnie jak róż — wyborem wysoce uniwersalnym, sprawdzającym się zarówno w przypadku stylizacji codziennych, wieczorowych, jak i biznesowych. Odblaskowe niebieskości będą wyglądały szczególnie dobrze w towarzystwie koloru różowego, czarnego i białego, a dodatkowo idealnie podkreślą wakacyjną opaleniznę.

Modnym, a zarazem najbardziej odblaskowym kolorem jest bez wątpienia neonowy żółty. To zdecydowanie bardziej odważna propozycja, w przypadku której musimy zwracać szczególną uwagę na umiar w doborze ubrań. Żółte neonowe paznokcie najlepiej jest zestawiać z kolorami stonowanymi, np. z szarościami, bielą i czernią.

Należy zachować ostrożność podczas wyboru lakierów neonowych w odcieniach zieleni. Tak jak w przypadku żółtego, bezpiecznie będzie zdecydować się wówczas na ubrania nierzucające się w oczy, o neutralnych kolorach i fasonach. Wówczas odblaskowy zielony manicure będzie stanowił interesującym centralnym punktem twojej stylizacji.

Neonowe paznokcie — wzory czy jednolity manicure?


Decydując się na odważny manicure, nie musimy ograniczać się wyłącznie do użycia jednego lakieru. Odblaskowe barwy z powodzeniem możemy wykorzystywać w tworzeniu fantazyjnych wzorków, które sprawią, że od naszych paznokci nie będzie można oderwać wzroku.

Jeśli chcesz urozmaicić swoje neonowe paznokcie, wzory możesz wykonać na przykład za pomocą gotowych naklejek. Dzięki bogatemu wyborowi kształtów i kolorów twój manicure może wyglądać tak, jak tylko sobie wymarzysz. Możesz też wykorzystać specjalne taśmy do zdobień, które należy nakleić w dowolnej kombinacji na płytkę już pomalowanego paznokcia, a następnie — na zasadzie szablonu — pomalować paznokieć innym odcieniem lakieru neonowego, po czym usunąć taśmę. W ten sposób na twoich neonowych paznokciach wzory mogą ułożyć się w niezwykle modne, geometryczne kombinacje.

Kolejną interesującą metodą, dzięki której lakier neonowy wzbogacimy o wzorki, są stempelki do paznokci. Ich zaletą jest możliwość dowolnego doboru koloru, w jakim wykonany zostanie wzór, czym przewyższają wspomniane wcześniej naklejki. Urozmaicając tą metodą neonowe paznokcie, wzory wykonujemy, maczając stempelek w innym odblaskowym kolorze, a następnie odciskając go delikatnie na płytce.

W ostatnich latach dużą popularność zyskał również inny sposób wykonywania oryginalnych, neonowych paznokci — wzory typu ombre. Podobnie jak w wypadku farbowania włosów, manicure tego rodzaju polega na płynnym przechodzeniu kolorów między sobą. Aby wykonać odblaskowe ombre, pomaluj paznokcie na neonowy, lecz jasny odcień, a następne kolory (najlepiej z tej samej gamy) nakładaj kolejno za pomocą gąbeczki. Aby utrwalić efekt, na sam koniec nałóż na paznokcie lakier utwardzający.

Jeśli posiadasz zdolności manualne i chcesz upiększyć swoje neonowe paznokcie, wzory możesz namalować także zupełnie samodzielnie. Do wykonania tego rodzaju zdobień wystarczą ci różnokolorowe lakiery oraz bardzo cienki pędzelek. Reszta zależy wyłącznie od twojej fantazji i… pewnej ręki.

Lakiery UV w neonowym manicurze — zabieg krok po kroku


Aby wykonać neonowy manicure z użyciem lakierów UV, musimy zaopatrzyć się w preparat odtłuszczający (cleaner), lampę, a także lakier bazowy i utwardzający (top-coat). Przed malowaniem powinnyśmy wykonać tradycyjny manicure, obejmujący spiłowanie paznokci, odsunięcie skórek i wypolerowanie płytki.

1. Malowanie paznokci powinno zostać poprzedzone ich dokładnym zmatowieniem za pomocą bloczka polerskiego i odtłuszczeniem płytki, po czym należy zastosować preparat bazowy. Paznokcie susz pod lampą UV przez dwie minuty.

2. Na tak przygotowanych paznokciach można rozpocząć nakładanie lakierów kolorowych. Pamiętaj, że neonowe odcienie są wyjątkowo wymagające — ich niedokładna aplikacja będzie wyraźnie widoczna, dlatego wykonuj zabieg powoli i starannie. Po pomalowaniu wszystkich paznokci włóż je pod lampę UV na dwie minuty, a następnie powtórz czynność dla drugiej warstwy.

3. Zabieg należy zakończyć nałożeniem top-coatu, wysuszeniem paznokci pod lampą oraz ponownym odtłuszczeniem paznokci za pomocą cleanera (preparaty żelowe i hybrydowe pozostawiają tłusty film). Świeżo pomalowanymi paznokciami nie musisz się już przejmować — bez obaw możesz przejść do zwykłych codziennych czynności. Lakiery UV nawet bezpośrednio po zabiegu są niezwykle trwałe.

Odblaskowe lakiery do paznokci to wybór idealny nie tylko dla młodych dziewcząt — dzięki wszechstronności zastosowania mogą po nie sięgać kobiety w każdym wieku. Czasem wystarczy odrobina odwagi i wyobraźni, aby twój manicure stał się wyrazisty i niebanalny. Decydując się na „neony”, możesz być pewna jednego — od twoich paznokci nie będzie można oderwać wzroku!

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły