Data publikacji:

Niania elektroniczna - top 5 niezawodnych modeli

Kompletując wyprawkę dla kolejnego członka rodziny, skupiamy się przede wszystkim na przedmiotach koniecznych, takich jak ubranka, kosmetyki, wózek czy nosidełko. Warto jednak pomyśleć także o elektronicznej niani, która może stać się niezastąpionym gadżetem dla młodych rodziców.

Elektroniczna niania - jakie są jej zastosowania?

Niania elektroniczna to inteligentny gadżet, który pomaga rodzicom czuwać nad dzieckiem, nawet jeśli znajduje się w drugim pomieszczeniu oraz informuje opiekunów, gdy dziecko się obudzi, zacznie płakać bądź kasłać.
 
Niektóre z modeli niań elektronicznych umożliwiają zarówno kontrolowanie odgłosów dobiegających z pokoiku dziecka, jak i rejestrowanie oraz podgląd obrazu. Taką możliwość daje sprzęt wyposażony dodatkowo w kamerę. W niektórych nianiach można znaleźć także szereg innych dodatkowych funkcji, takich jak na przykład monitor oddechu malucha. Wśród urządzeń tego typu wybór modeli i możliwości jakie one nam dają jest ogromny.

Najlepsza niania elektroniczna dzięki swoim parametrom pozwoli ci lepiej połączyć codzienne zajęcia z opieką nad dzieckiem. Dodatkowo, jeśli niemowlę nie śpi w sypialni rodziców ułatwi ona kontrolowanie dziecka podczas nocnego odpoczynku. Podejmując decyzję o zakupie takiego wyposażenia do sypialni maluszka młodzi rodzice powinni przeanalizować i wziąć pod uwagę wszystkie pozytywne oraz negatywne aspekty. Decydując się na konkretny model, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, aby zakupione urządzenie zapewniło maluchowi maksymalne bezpieczeństwo.

Na jakie cechy niań elektronicznych należy patrzeć?


Analizując dostępne na rynku modele w dokładniejszej ocenie pomoże nam klasyfikacja wykonana według podstawowych cech jakimi są: prostota, cena, funkcjonalność, dodatkowe możliwości oraz zasięg.

Podstawową kluczową funkcją elektronicznej niani jest przekazywanie dźwięku, które pozwala na kontrolę drugiej osoby bez konieczności przebywania w tym samym pomieszczeniu. Sprawdza się to szczególnie w przypadku budynków piętrowych bądź tych o dużej powierzchni.

Często też poza podstawową funkcją podsłuchu naszego maluszka nianie posiadają również dodatkowe funkcje, np.  lampki czy możliwość regulacji głośności. Niektóre modele zachwycają też kształtem, np. mogą wyglądać jak króliczek. więc idealnie pasują wtedy do pokoju dziecięcego.
Kolejną ważną cechą jest możliwość zarówno widzenia, jak i słyszenia swojego dziecka. To umożliwia nam model V-tech BM 3200. Pozwala na komunikację dwustronną, zatem zanim dojdziemy do dziecka, możemy mówić do niego. Przyda się także gdy będziemy mieli do czynienia z dzieckiem dwuletnim, które pomimo wysłuchania nas będzie mogło nam odpowiedzieć. Omawiane urządzenie posiada również pięć melodii kołysanki, która pomoże maluszkowi spokojnie zasnąć. poza tym wyposażono je w regulację głośności, kolorowy wyświetlacz, a także czujnik temperatury. 

Czy te dodatkowe funkcje są nam niezbędne?

Warto przeanalizować dostępne na rynku modele pod kątem sposobu zasilania. Mogą one być zasilane z sieci bądź działać, wykorzystując do tego komplet baterii lub akumulatorków. Żeby mieć pewność, że nasz sprzęt się nie rozładuje, należy zwrócić uwagę, czy wybrany model posiada wskaźnik zużycia baterii. Pozwala on przygotować nas do konieczności przełączenia się na zasilanie sieciowe, by nie stracić kontaktu z nadajnikiem. Polecana przez nas elektryczna niania Switel BCC 58 posiada zarówno zasilanie sieciowe jak i akumulatorowe. Dodatkowo warto dodać, że nadajnik działa na baterie, co pozwala na korzystanie z niego w każdych warunkach, podczas odpoczynku w ogrodzie czy na tarasie. Poza podstawowymi funkcjami urządzenie zostało wyposażone w alarm informujący o niskim poziomie naładowania. 
Kolejną cechą wartą uwagi jest zasięg niani. Jest to bardzo istotny parametr, zwłaszcza jeśli powierzchnia, na której zostanie ona wykorzystana jest dość spora. Większy zasięg pozwoli zostawić dziecko na piętrze, gdy sami możemy spędzać czas na parterze bądź w ogrodzie. Niania Motorola MBP 621 z powodzeniem funkcjonuje w zasięgu do 300 m. Dzięki specjalnym uchwytom nadajnik łatwo zainstalować na brzegu łóżeczka.

Tekst: redakcja Magazynu Ceneo