Data publikacji:

Niezbędnik rowerzysty. Narzędzia i wyposażenie, które warto zabrać na przejażdżkę


Co warto zabrać na rowerową przejażdżkę? Przedstawiamy zestaw praktycznych gadżetów, które przydadzą się podczas letnich wypraw.

Zestaw narzędzi Kellys Chainey

Nawet regularnie serwisowany rower może się podczas wycieczki zepsuć albo wymagać regulacji. Na szczęście mając pod ręką kilka podstawowych narzędzi, z wieloma drobnymi naprawami jesteśmy w stanie poradzić sobie sami. Z zestawem Kellys Chainey dokręcenie obluzowanej śruby, regulacja przerzutek czy hamulca nie sprawią nam problemu. Poza zestawem kluczy imbusowych, wkrętakami i kluczem torx, w zestawie znajduje się również rozkuwacz do łańcucha. 

Kellys zestaw Kluczy Chainey

(7)
od 37,90
Zobacz
Kellys zestaw Kluczy Chainey
Opinia od Piotr2018-09-06 Szukałem taniego mającego wszystko zestawu i znalazłem , jakość OK

Narzędziownik Crankbrothers

Jeśli potrzebujemy większego, ale nadal kompaktowego zestawu narzędzi, warto zwrócić uwagę na narzędziownik Crankbrothers, zawierający aż 19 różnych narzędzi. W zestawie nie mogło zabraknąć kluczy imbusowych, wkrętaków z różnymi końcówkami, kluczy torx, rozkuwacza do łańcucha, a także kluczy do szprych. Zestaw został wykonany z dbałością nie tylko o funkcjonalność, ale i efektowny wygląd, a do tego jest objęty dożywotnią gwarancją.

Zestaw naprawczy Axer


Przebite koło? Ta awaria jest prosta do usunięcia nawet w przygodnych warunkach – o ile mamy przy sobie zestaw naprawczy. Komplet Axer Bike składa się z kilku łatek o różnej wielkości i kształcie, kleju i tarki, a także trzech łyżek do opon. To w zupełności wystarczy, by poradzić sobie z dziurawą dętką.

Axer Zestaw Naprawczy Do Roweru Do Dętek Bike (A2007)

(1)
od 7,99
Zobacz
Axer Zestaw Naprawczy Do Roweru Do Dętek Bike (A2007)
Opinia od Cyklista 2018-06-22 Prosty, tani, robi robotę

Pompka zasilana nabojem z gazem Lezyne Alloy Drive CO2

Po awarii i wymianie dętki trzeba napompować koło. Możemy wozić z sobą klasyczną, ręczną pompkę, jednak pod względem rozmiarów i wagi niezrównane są pompki na CO2, zasilane niewielkimi nabojami ze sprężonym gazem. Pompowanie odbywa się automatycznie, bez wysiłku z naszej strony, a przykładem takiej sprzętu jest Lezyne Alloy Drive CO2. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że liczbę pompowań ogranicza wzięty na wycieczkę zapas nabojów.

Pompka ręczna Topeak Mini Dual DXG


Podczas krótkich, kilkugodzinnych wypadów pompka na CO2 to dobry pomysł, ale na dłuższe, wielodniowe wyprawy warto zabrać większą i cięższą, ale pozbawioną ograniczeń, klasyczną pompkę ręczną, jak Topeak Mini Dual DXG. Jej zaletą jest system DualAction, dzięki któremu pompowanie następuje zarówno podczas pchania, jak i ciągnięcia tłoka. Dodatkowym atutem jest wbudowany manometr, pozwalający określić stopień napompowania dętki.

Topeak Pompka Rowerowa Ręczna Mini Dual Dxg

(3)
od 73,26
Zobacz
Topeak Pompka Rowerowa Ręczna Mini Dual Dxg
Opinia od Tomasz2018-09-26 Myślałem, że będzie wygodniejsza. Ogólnie pompowanie przy wysuwaniu tłoka raczej przeszkadza niż pomaga, ale może się przyzwyczaję.

Manometr Topeak Smartgauge D2


Metoda, by pompować tak długo, aż opona zmieni się w kamień, nie jest najlepszym pomysłem. Dlatego – jeśli nasza pompka nie jest w niego wyposażona - dobrze mieć przy sobie niewielki i lekki manometr. Elektroniczny Topeak Smartgauge D2 jest nie tylko poręczny, ale poza zwykłym pomiarem oferuje przydatną funkcję – pomiar co sekundę, co w połączeniu z przyciskiem do spuszczania nadmiaru powietrza pozwala na łatwe i precyzyjne dopasowanie ciśnienia. 

Topeak Manometr Smartgauge D2

(11)
od 88,06
Zobacz
Topeak Manometr Smartgauge D2
Opinia od Geschaft 2019-01-14 Dokładny i poręczny ciśnieniomierz, obrotowa głowica umożliwia wygodne podejście do zaworu sprawdzanego koła. Pomiar jest zamrożony na wyświetlaczu więc można się skupić na dokładnym przyłożeniu do wentyla dźwiękowy bip powiadomi cię o dokonanym pomiarze, dodatkowa funkcja upuszczania powietrza wymaga aktywowania pomiaru ciśnienia na bieżąco,...

Zapięcie rowerowe U-lock Onguard PitBull Medium 8006M


Może się zdarzyć, że będziemy musieli zostawić nasz rower bez opieki. Nawet, gdy tracimy go z oczu tylko na krótką chwilę, np. wchodząc do sklepu, warto zabezpieczyć go przed zakusami amatorów cudzej własności. Jakie zapięcie rowerowe warto wybrać? Linki, również te z dodatkowymi tulejami (steel-o-flex), są zazwyczaj łatwe do przecięcia, a odporne, solidne łańcuchy sporo ważą. Dobrym kompromisem pomiędzy wagą i odpornością są za to zamknięcia typu U-lock, wykonane zazwyczaj z hartowanej stali, jak Onguard PitBull Medium 8006M, odporny na cięcie, wyważanie, wiercenie czy stosowanie dźwigni. Dobrze zaprojektowane U-locki są wytrzymałe, trudne do sforsowania i uszkodzenia. Ich wadą jest za to sztywność, utrudniająca przypięcie roweru do różnych stałych elementów otoczenia. 

Onguard Pitbull Medium 8006M U-Lock

(1)
od 104,99
Zobacz
Onguard Pitbull Medium 8006M U-Lock
Opinia od Majonez2018-06-22 Twardziel, daje radę za tą cene

Zaawansowany licznik rowerowy Polar M460 OH1

Przydatnym towarzyszem rowerowych wypraw jest także licznik. Jego zaawansowana wersja, będąca w gruncie rzeczy komputerem pokładowym, potrafi znacznie więcej, niż tylko zliczanie czasu i przebytego dystansu. Licznik rowerowy Polar M460 OH1 jest wyposażony w moduł GPS, rejestrujący trasę naszego przejazdu. Dzięki modułowi Bluetooth można podłączyć do niego różne czujniki, jak m.in. licznik kadencji (liczby obrotów korby na minutę), a także monitory pracy serca. Licznik można również sparować z telefonem, dzięki czemu zobaczymy na ekranie różne powiadomienia, a także z aplikacjami sportowymi. Dodatkowym atutem jest wbudowana lampka LED.

Polar M460 OH1

(2)
od 590,40
Zobacz
Polar M460 OH1
Opinia od Ziutek2018-06-22 Prawdziwy komputer pokładowy

Garmin Varia Radar

Podczas jazdy bez wątpienia warto zatroszczyć się o bezpieczeństwo. Jak sprawdzić, czy za naszymi plecami nie nadjeżdża właśnie rozpędzony samochód? Alternatywą dla mało praktycznych lusterek albo ciągłego odwracania głowy jest Garmin Varia Radar – urządzenie odpowiedzialne za wykrywanie nadjeżdżających z tyłu pojazdów. Radar ma zasięg do 140 metrów, komunikuje się bezprzewodowo z wyświetlaczem montowanym na kierownicy, i potrafi wykrywać jednocześnie wiele samochodów, informują o ich prędkości i poziomie stwarzanego zagrożenia. Co więcej, współpracujące z nim tylne światło zwiększa jasność i miga, zwiększając czasowo widoczność rowerzysty. Opcjonalnym uzupełnieniem opracowanego przez Garmin systemu bezpieczeństwa może być kompatybilny licznik, a także przednie światło, zmieniające swój zasięg automatycznie w zależności od naszej prędkości i sytuacji na drodze.

Garmin Varia Tylne I Wyświetlacz Radaru (010-01509-10)

(1)
od 1099,00
Zobacz
Garmin Varia Tylne I Wyświetlacz Radaru (010-01509-10)
Opinia od Cykklissta2018-06-22 Mega przydatne, poprawia bezpieczeństwo. Must have!

Pojemnik na wodę Osprey Hydraulics 2l


Wśród przydatnego ekwipunku nie mogło zabraknąć pojemnika na napoje. Możemy wozić je w zwykłym, umieszczanym w koszyku bidonie, jednak jeśli nie chcemy na dłużej odrywać rąk od kierownicy, dobrym rozwiązaniem okaże się przewożony na plecach camelbak Osprey Hydraulics. Jego twórcy dołożyli starań, by picie było wygodne nawet podczas intensywnego wysiłku, czemu sprzyja anatomiczny, wyprofilowany kształt, wygodny uchwyt i duży ustnik. Równie duży i wygodny, zamykany otwór upraszcza nalewanie i czyszczenie. Zaletą camelbaka jest także antybakteryjna warstwa MPE, która ułatwia utrzymanie pojemnika w czystości i nie zmienia smaku ani zapachu przewożonych napojów.

Osprey Bidon Hydraulics 2L Reservoir White

(2)
ostatnia cena 200,00
Zobacz
Osprey Bidon Hydraulics 2L Reservoir White
Opinia od klientka2018-08-06 rewelacyjny camel bag kompatybilny z plecakiem escapist 32. prosty w obsludze, czyszczeniu. wygodne osadzenie rurki, mocowanie z magnesem
Autor: Matylda Łańska