Data modyfikacji:

Niezbędnik turysty - akcesoria i pokrowce na walizki

W dzisiejszych czasach, podróżowanie i latanie jest niemal tak powszechne, jak robienie zakupów w sklepach internetowych. W zależności od tego, jaki charakter ma nasz wyjazd i jak długo będzie trwał, stajemy przed dylematem w co się spakować i jak spełnić wszystkie wymogi dotyczące bagażu, które nakłada na nas przewoźnik czy linie lotnicze.

Jaką walizkę wybrać?

Najbardziej popularne są walizki kabinowe, czyli takie, których wymiary pozwalają na swobodne umieszczenie ich w samolotowym luku bagażowym. Małe, poręczne, zazwyczaj na kółkach, są dobrymi kompanami w podróży. Doskonale sprawdzą się na krótkie, weekendowe wyjazdy czy delegacje, idealne jako bagaż podręczny.

Na wczasy czy dłuższy urlop, wybieramy walizki podróżne o większej pojemności. Bez względu na rozmiar, najlepiej postawić na te z wytrzymałego, sztywnego i odpornego tworzywa, wyposażone w kauczukowe kółka i stelaż z regulowaną wysokością rączki.  

Pokrowce na walizki podróżne

Inwestując w walizkę z wysokiej jakości nowoczesnych materiałów, zabezpieczamy przed uszkodzeniem jej zawartość. Powinniśmy dodatkowo zadbać i przedłużyć życie samej walizki, chroniąc ją przed zabrudzeniem czy porysowaniem. Tanim i doskonałym rozwiązaniem są pokrowce na walizki. Do wyboru mamy pokrowce markowe dedykowane konkretnym modelom lub uniwersalne, pasujące na konkretny wymiar.

Oprócz funkcji typowo ochronnej, pokrowce na walizki mają także inne zalety. Są łatwe w montażu, z szybkoschnących i wytrzymałych materiałów. Stanowią także dodatkowe zabezpieczenie przed otworzeniem walizki. Charakterystyczne i oryginalne wzory sprawiają, że możemy łatwo odnaleźć swój bagaż, wyróżniający się na tle pozostałych.
Jeżeli lubimy być niepowtarzalni, możemy również skorzystać z naklejek na walizki. Zabawne napisy, ciekawe grafiki, a nawet nasz własny projekt sprawią, że bagaż będzie rzucał się w oczy i trudniej będzie go zgubić. Podczas podróży po całym świecie, takie naklejki mogą być także doskonałą formą reklamy.

Waga bagażowa

Jakie jeszcze akcesoria mogą ułatwić nam pakowanie? Z pewnością należy do nich waga bagażowa. Zwłaszcza wtedy, kiedy wybieramy się w podróż samolotem. To niewielkie, praktyczne i łatwe w użyciu urządzenie, które uchroni nas przed dodatkowymi kosztami nadbagażu. Na rynku dostępne są wagi z mechaniczną metrówką i elektroniczne z wyświetlaczem.

Niektóre mają dodatkowe funkcje, takie jak wbudowany termometr, możliwość zapamiętania ostatniego pomiaru czy wskaźnik poziomu baterii. Wszystkie są lekkie, poręczne, z prostym systemem podwieszania. Waga bagażowa to gadżet, który wykorzystamy także w gospodarstwie domowym.  

Dodatkowe zabezpieczenia - kłódki i zawieszki do walizek 

Nie wszystkie modele walizek posiadają na wyposażeniu ochronę zapięcia w formie kłódki czy szyfru. Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkowe zabezpieczenie. Kłódka do walizki uchroni nas przed niechcianym otworzeniem bagażu. Do wyboru mamy tradycyjne kłódeczki z kluczykiem lub na szyfr. Dla bardziej wymagających użytkowników, dostępne są takie z kartą, która jest "kluczem" i można ją nosić w portfelu. Duża część kłódek posiada także system TSA (Travel Sentry Approved), umożliwiający służbom celnym otworzenie walizki bez zniszczenia zabezpieczenia, dzięki użyciu specjalnego kodu.
Nie możemy także zapominać o odpowiednim oznaczeniu naszej walizki. Powinna zostać opisana imieniem i nazwiskiem oraz danymi kontaktowymi - numerem telefonu, adresem e-mail czy adresem zamieszkania, na który może zostać odesłana w przypadku zaginięcia. Wszystkie dane najlepiej umieszczać na specjalnych zawieszkach do walizek. Są one wytrzymałe, wodoodporne i bezpieczne, w przeciwieństwie do tych, które często dostajemy przed wylotem z biura podróży. 

Tekst: Daria Dziechciarz