Data modyfikacji:

Nikon Coolpix W300 - nowy wodoodporny aparat z 4K 


Niewielkie aparaty cyfrowe jeszcze nie umarły. Świadczy o tym premiera najnowszego Nikona Coolpix W300, który jest nie tylko mały, ale również wodoodporny. To jednak nie wszystko, co potrafi nowy produkt Nikona. 

Wodoodporny Coolpix w sam raz na wakacje! 


W dobie smartfonów i niewielkich kamer sportowych, mogłoby się wydawać, że małe aparaty cyfrowe odeszły w zapomnienie. Nikon udowodnił, że z tej kategorii jeszcze nie rezygnuje. Niewielki Coolpix może być świetną alternatywą dla osób, które chcą mieć świetne zdjęcia z wakacji, zrobione w różnych okolicznościach. 

źródło: nikon.com 
Niewielka obudowa została zaprojektowana tak, aby użytkownik mógł wykonywać zdjęcia na głębokości do 30 metrów. Coolpix jest świetny nie tylko do nurkowania, ale także innych sportów. Sprzęt ten wytrzyma upadek z wysokości do 2,4 metra, dlatego możesz zabrać go gdzie tylko chcesz, on i tak to wytrzyma. 

Optyka kluczem do sukcesu 


Nikon wyposażył Coolpixa w solidną matrycę o rozdzielczości 16 Mpix. Jej ogromną zaletą jest możliwość kręcenia filmów w rozdzielczości 4K. Jeśli chodzi o zdjęcia, do dyspozycji pozostaje 5 krotny zoom optyczny. Dodatkowo został on wyposażony w odbiornik GPS. 

Producent podkreśla także, że jest to sprzęt dla osób aktywnych. Dzięki funkcji Active Guide, można bez problemu zobaczyć informację nie tylko o zdjęciach, ale również o lokalizacji i wzniesieniu na jakim się znajdujemy. Te dane można także dołączyć do zdjęć i filmów tuż po zakończeniu nagrywania. 

źródło: nikon.com 
Coolpix to świetna alternatywa dla osób aktywnych, które jednak nie chcą decydować się na sportową kamerę. Naszym zdaniem sprawdzi się on świetnie podczas wakacji. Dzięki wytrzymałej obudowie, Nikon naprawdę może znaleźć wielu nabywców na nowego Coolpixa. 

Model W300 ma być dostępny w sprzedaży już pod koniec czerwca. Do wyboru będzie w kolorze pomarańczowym, zółtym, czarnym i kolorze moro. Jego cena ma wynosić około 389 dolarów.