Nowa linia telewizorów Sony ze wsparciem dla 4K i Android TV 

Sony zaprezentowało nowe telewizory, które będą wspierały m.in technologię 4K i HDR. Na ich pokładzie nie zabraknie Android TV, a także nowego Google Assistanta. Rozmiary telewizorów będą zaczynały się od 43 do 75 cali. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie będą to tanie urządzenia. 

Zobacz SONY BRAVIA

Mogłoby się wydawać, że telewizory wyposażone w system Android, straciły nieco na popularności. Jak się okazuje, producenci nie porzucają systemu od Google, czego dobrym przykładem jest firma Sony. Producent zaprezentował aż dwanaście, zupełnie nowych modeli o oznaczeniach:  

- XBR-X800E 
- XBR-X850E 
- XBR-X900E 
- XBR X930E/XBR-X940E

Telewizory mają wielkości zaczynające się od 43 cali do 75 cali. Wszystkie oferują jakość obrazu 4K, a także wspierają technologię HDR, która polepsza wrażenia podczas oglądania. Dzięki zastosowaniu mocnego procesora obrazu X1, odwzorowanie kolorów jak i przetwarzanie jest dobra jak nigdy wcześniej. 

Android w natarciu 

Sony po raz kolejny dogadało się z Google i telewizory będą wyposażone w Android TV - system, który oferuje dostęp do ogromnej ilości aplikacji, za pośrednictwem sklepu Play. Tym razem system będzie wyposażony także w Google Assistant - pomocnika, który pozwala na wykonywanie wielu czynności głosowo. W praktyce działa on bardzo sprawnie, dlatego po raz pierwszy jest szansa na bardzo użytecznego asystenta.

Sony idzie z duchem czasu i wszystkie modele będą charakteryzować się nie tylko świetną jakością obrazu, ale również niebanalnym wyglądem. Bardzo cienka konstrukcja w praktycznie każdym wariancie, prezentuje się znakomicie.

Wszystkie nowe telewizory mają być dostępne w sprzedaży już w marcu. Ich cena nie będzie mała, ponieważ w najtańszym 43 calowym wariancie będzie trzeba zapłacić 999 dolarów. Za najwyższy i największy model trzeba będzie liczyć się z wydatkiem rzędu 7,5 tys dolarów. Co sądzicie o nowych urządzeniach Sony, będą warte aż tak dużych pieniędzy? Na wasze odpowiedzi czekamy w komentarzach.