Data modyfikacji:

Nowe kamery GoPro już oficjalnie. Zobacz co potrafią! 


Firma GoPro już oficjalnie pokazała swoje nowe kamery sportowe. W ofercie tego producenta nie pojawi się tylko jeden model. Oprócz Hero 6 kupić będzie można kamerę Fusion, która nagra filmy w 360 stopniach. Więcej informacji znajdziecie w naszym materiale. 

źródło:shop.gopro.com

Go Pro Hero 6 - już oficjalnie 


Zgodnie z oczekiwaniami, firma GoPro pokazała nowy model swojej najpopularniejszej kamerki sportowej. Jeden z wycieków do sieci dokładnie przedstawiał specyfikację urządzenia, którą już opisywaliśmy w jednym z naszych artykułów. Okazało się jednak, że producent nie ograniczył się do jednego modelu i na półkach sklepowych zobaczymy nieco więcej nowości, ale o nich nieco później. 

źródło: shop.gopro.com
W nowej kamerze sportowej obudowa nie uległa większym modyfikacjom. Wciąż jest wodoodporna do 10 metrów i w pełni odporna na działanie kurzu, czy innych warunków atmosferycznych. Prawdziwe zmiany zaszły w środku. Do dyspozycji mamy matrycę, która będzie w stanie nagrywać w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Zwolnione tempo 240 klatek na sekundę, nagramy z kolei w Full HD 1080p. Matryca została usprawniona również pod kątem gorszych warunków oświetleniowych. GoPro chwali się też, że stabilizacja obrazu została znacząco usprawniona. Poniżej znajdziecie najważniejsze zmiany, jakie zaszły w stosunku do kamery GoPro Hero 5. Cena nowej kamery sportowej będzie wynosić 2399 złotych. Czy warto przesiąść się z poprzedniego modelu? O tym dowiecie się w jednym z naszych artykułów, gdzie szerzej pisaliśmy na temat kamery sportowej GoPro . 

Najważniejsze zmiany: 

 • Nowy procesor GP1 
 • Filmy 4K 60 kl/s i 240 kl/s 1080p 
 • Kompatybilność Quick Stories z aplikacją 
 • Poprawiona stabilizacja 
 • Lepiej działający Zoom 
 • Ładniejsze zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych 

 • GoPro Fusion czyli filmy prosto na okulary VR 


  Dość niespodziewaną premierą była kamera GoPro Fusion. Nowa konstrukcja była zapowiadana kilka miesięcy temu, ale nikt nie spodziewał się, że producent będzie gotowy wprowadzić ją do sprzedaży. Kamera sportowa swoją specyfikacją naprawdę imponuje. Nagrywanie w rozdzielczości 5,2K jest czymś, czego wiele urządzeń konkurencji nie potrafi. Filmy sferyczne 360 stopni to świetny materiał do wykorzystania na okularach VR. Nie jest tajemnicą, że rynek ten rozwija się bardzo prężnie i taki ruch ze strony producenta jest zrozumiały. 

  źródło: shop.gopro.com
  Kamerę GoPro Fusion wyposażono w 18 Megapikselową matrycę nagrywającą całe otoczenie. Zaawansowana stabilizacja zapewnia doskonałą płynność filmów i praktycznie brak poruszenia. Kamera sportowa jest także wodoodporna (do 5 metrów), możliwości nie ograniczają się tylko do filmów. Za jej pomocą można tworzyć Time Lapse, zwykłe zdjęcia panoramiczne a także zdjęcia seryjne. Większość uchwytów z innych kamer GoPro będzie do niej pasować i to jest dobra wiadomość. Bardzo fajnie, że producent połączył model Fusion z mobilną aplikacją na IOS i Androida. Zapewni to jeszcze więcej możliwości dla użytkowników. Nie da się ukryć, że Fusion to kamera sportowa dla profesjonalistów. Stworzone materiały mogą być wykorzystane nie tylko na okularach VR. 

  Kamera sportowa będzie zdecydowanie droższa niż Hero 6. Fusion został wyceniony na 699 dolarów, czyli w polskim przeliczniku zapłacimy za nią około 3300-3400 złotych. Zamówienia przedpremierowe już ruszyły. 

  W cieniu prezentacji kamer sportowych 

  Hero 6 i Fusion to nie jedyne produkty, które pokazało GoPro. Dron Karma można powiedzieć, że został uaktualniony i dopasowany do nowych standardów. Będzie on przede wszystkim kompatybilny z kamerą Hero 6. Ważną zmianą jest także możliwość automatycznego podążania za kontrolerem, który ma wbudowany odbiornik GPS. W trybie Watch dron będzie utrzymywał się automatycznie w miejscu utrzymując kontroler w kadrze. Ponadto dodano możliwość ustawienia jeszcze 10 punktów orientacyjnych. Jak widać zmiany są niewielkie, ale z pewnością dla użytkowników okażą się istotne. Nowe funkcje drona można odblokować za pomocą aktualizacji systemu operacyjnego. To jeszcze nie koniec nowości. GoPro do oferty wprowadzi także trzy akcesoria. 

  Shorty: Poręczny, mały statyw może być również wykorzystany jako uchwyt do trzymania kamer GoPro. Po rozłożeniu jego gabaryty są nieco większe, dlatego wykonanie zdjęć grupowych, time lapsów będzie zdecydowanie łatwiejsze. Statyw wyceniono na 39,99 dolarów. 

  źródło: shop.gopro.com
  The Handler: Typowy uchwyt również przeznaczony do kamer GoPro Hero. Zaletą jest bardzo solidna rękojeść, łatwy montaż i dość ciekawy design. Do nowej kamery sportowej będzie jak znalazł. Jego cena to 29,99 dolarów. 

  Bite+Floaty: Prosty ale jakże przydatny uchwyt jest ostatnią nowością GoPro. Dwuczęściowy zestaw składa się ze specjalnej przyssawki, którą można przymocować np. do deski. Drugi element to uchwyt do kamery, który bardzo szybko można przytwierdzić. To fajne rozwiązanie do kręcenia ujęć bez używania rąk. Mały zestaw wyceniono na 29,99 dolarów. 

  źródło: shop.gopro.com