Data modyfikacji:

Nowy Apple Watch 4 przeszedł metamorfozę. Smartwatch zachwyca pod każdym względem

Apple oprócz nowych iPhone’ów zaprezentowało również zegarek Apple Watch czwartej generacji. Urządzenie otrzymało odmieniony ekran, a także szereg interesujących funkcji. Wyczuwamy hit! 

Apple Watch 4 wygląda znacznie lepiej  

Smartwatch Apple zmienił się nie do poznania. Przede wszystkim otrzymał on ekran w dwóch wersjach 40 mm i 44 mm, który jest o 30 proc. większy od ubiegłorocznego modelu. Minimalne ramki i zakrąglone boki wyświetlacza prezentują się doskonale. Taki zabieg pozwolił na lepsze wykorzystanie przestrzeni dla aplikacji, a także tarcz. Podczas konferencji amerykański producent pokazał nowe tarcze, które są w stanie przedstawić o wiele więcej treści niż inne smartwatche.  Teraz na tarczy zegarka można ustawić nawet osiem różnych informacji. Aktualny czas, temperatura, codzienna aktywność czy aktualne tętno to tylko przykłady, jakie mogą zagościć na nowej tarczy Apple Watcha. 
Obudowa urządzenia została delikatnie odchudzona, a koronka odpowiadająca za sterowanie niemal całkowicie przeprojektowana. Pokrętło Digital Crown zostało mocno odchudzone i wyposażone w silniczek wibracyjny. Nowy smartwatch Apple otrzymał także lepszy głośnik, który jest w stanie grać o 50 proc. głośniej niż ten zastosowany w Apple Watchu 3

Nie da się ukryć, że metamorfoza Apple Watcha wyszła mu na dobre. Zegarek łączy klasyczne wzornictwo z nowoczesnymi rozwiązaniami. Dodatkowo paski do smartwatcha są kompatybilne z poprzednimi generacjami, dlatego decydując się na zakup nowego urządzenia, zachowasz swoje ulubione wzory pasków

Czy wiesz, że...


Najpopularniejsza porównywarka internetowa w Polsce – Ceneo.pl uruchomiła nową kategorię – Kredyty gotówkowe. Dzięki temu użytkownicy nie tylko porównają oferty, ale będą też mogli bezpiecznie wziąć kredyt z dowolnego miejsca.

Dowiedz się więcej >>

Największe zmiany zaszły jednak wewnątrz urządzenia 

Wewnątrz smartwatcha amerykański producent również zastosował kilka istotnych zmian. Przede wszystkim czwarta generacja dysponuje najnowszym procesorem S4. Dwukrotnie lepsza wydajność ma wpłynąć na błyskawiczne uruchamianie aplikacji. Układ S4 charakteryzuje się również niskim poborem prądu, co przekłada się nawet na 18 godzin pracy bez konieczności ładowania. W praktyce smartwatch powinien wytrzymać jeden dzień pracy bez większego kłopotu. Apple Watch 4 dysponuje także nowym żyroskopem i akcelelometrem, który jest teraz w stanie wykryć upadek użytkownika. Zegarek w razie potrzeby zaoferuje możliwość zadzwonienia pod numer alarmowy. 

Mocną stroną każdego zegarka Apple był czujnik odpowiadający za pomiar tętna. W najnowszym modelu producent zdecydował się na jego ulepszenie. Jeśli Twoje tętno przez co najmniej 10 minut będzie niższe niż dotychczas, to zegarek wyśle Ci odpowiednie powiadomienie. Dzięki temu możesz mieć pełną kontrolę nad pracą Twojego serca. 

Nowe funkcje spodobają się osobom aktywnym 

Apple Watch 4 może automatycznie rozpoznawać rodzaj wykonywanej aktywności. Biegacze otrzymają teraz powiadomienia o aktualnym tempie czy kadencji. Apple postanowiło wprowadzić również wsparcie dla jogi i pieszych wędrówek. Wszystkie dane można podejrzeć natychmiast na specjalnie przygotowanej tarczy zegarka. W ofercie pojawi się także specjalna wersja Apple Watch 4 Nike+. Zegarek otrzyma specjalnie przygotowany pasek, a także aplikację Nike Run Club. To ciekawa propozycji dla biegaczy czy osób chodzących na siłownię. Oczywiście zegarek wciąż oferuje wbudowany moduł GPS. Przy pełnej aktywności urządzenie może pracować do sześciu godzin. Szkoda, że Apple nie ulepszyło baterii pod tym względem, bo dla wielu osób taki czas może być niewystarczający. 

Ceny i dostępność 

Ceny nowej generacji Apple Watcha nie są tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Za podstawową wersję z aluminiową kopertą 40 mm trzeba będzie zapłacić 1899 złotych. Smartwatch w wersji 44 mm to koszt rzędu 2049 złotych. Jeśli chciałbyś mieć Apple Watcha z opaską Nike+, to mamy dobrą wiadomość. Ceny są identyczne, więc nie musisz martwić się o dodatkowe koszty. W najbliższych miesiącach do sprzedaży mają trafić wersje zegarka ze stalową kopertą. Na ten moment nie znamy ich oficjalnych cen. Apple Watch 4 w oficjalnej sprzedaży pojawi się już 28 września