Data publikacji:

Nowy Samsung Galaxy S10 może mieć czytnik linii papilarnych pod ekranem

Pojawiają się pierwsze plotki na temat tego, jak może wyglądać nadchodzący Samsung Galaxy S10. Koreańczycy podobno już pracują nad wprowadzeniem do niego czytnika linii papilarnych, który były umieszczony pod ekranem. 

Prawdopodobne trzy nowe telefony Samsunga 

Przed nami jedna z najgorętszych premier tego roku. Mowa oczywiście o wrześniowej konferencji Apple, na której najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane trzy nowe iPhone’y. Jeden z najpopularniejszych analityków na świecie Ming-Chi Kuo w wywiadzie z serwisem Business Insider stwierdził, że wierzy w pojawienie się Samsunga Galaxy S10 w wersji z ekranem 5,8 cala, 6,1 cala i 6,4 cala. Oferta południowokoreańskiego producenta miałaby pokrywać się z konkurencyjnym Apple. 

Dwa największe modele miałyby być flagowcami wyposażonymi w najnowszą technologię. Możliwe, że Samsung podobnie jak Vivo czy Xiaomi zastosuje czytnik linii papilarnych pod ekranem. Taki ruch mógłby okazać się dla firmy bardzo opłacalny, bo większość flagowców albo ma czytnik z tyłu telefonu, albo nie ma go wcale.

Na tym polu inżynierowie Samsunga mogą się popisać i sprawić, że flagowy model będzie znacząco wyróżniał się na tle konkurencji. Trzeci z telefonów byłby nieco okrojoną wersją bez najnowszych rozwiązań. Podobnie zrobił w tym roku Huawei. Jego model P20 Lite wciąż wygląda jak najmocniejszy P20 Pro, jednak jest on pozbawiony wielu funkcji. 

Nowe telefony Samsunga mogą zaskoczyć 

Nie ma jednoznacznych informacji na temat, jaką specyfikację mogłyby mieć nowe Samsungi Galaxy S10. Kuo twierdzi, że specyfikacja może różnić się od poprzedników nieznacznie. Najprawdopodobniej Samsung zastosuje najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon. W czerwcu na targach Computex zaprezentowano Snapdragona 850 zarezerwowanego dla urządzeń z systemem Windows.. Jednostka w porównaniu do ubiegłorocznego Snapdragona 835 jest o 30 procent wydajniejsza i bardziej energooszczędna. Bardzo możliwe, że w nowych Samsungach znajdzie się bardzo podobna konstrukcja. Dodając do tego 8GB pamięci RAM, nowy Galaxy S10 mógłby królować w testach wydajnościowych. Na ten moment to oczywiście czyste spekulacje. 

Jak donosi z kolei koreański serwis The Bell, nowa generacja Samsunga Galaxy S10 może otrzymać dwa aparaty z przodu do zdjęć portretowych i trzy aparaty z tyłu. Kamera z tyłu miałaby zaoferować szeroki kąt widzenia, a także możliwość wykonywania fotografii zdjęć z rozmytym tłem. Taki scenariusz jest prawdopodobny. Huawei w tym roku zastosowało potrójny aparat w modelu P20 Pro. W najnowszych rankingach, smartfon z Chin jest absolutnie bezkonkurencyjny. 

Samsung nie powinien zrezygnować z funkcji zmiennej przysłony zaprezentowanej w modelach S9 i S9 Plus. Ta technologia ma duży potencjał, dlatego inżynierowie mogą zwiększyć możliwości, które sprawią, że zdjęcia będą jeszcze lepsze niezależnie od warunków. 

Premiera Samsunga Galaxy Note 9 może odpowiedzieć na wiele pytań

Zanim do sprzedaży Galaxy S10, Samsung planuje zaprezentować biznesowy telefon Galaxy Note 9. Na temat tego telefonu pojawia się coraz więcej plotek, które zdradzają jak to urządzenie może być wyposażone. Najprawdopodobniej nie dojdzie do wielkiej rewolucji. Samsung Galaxy Note 9 będzie czerpał rozwiązania ze swojego poprzednika. Patrząc na zdjęcia, które zostały ujawnione przez Evana Blassa, nowy telefon będzie bardzo podobny do ubiegłorocznego flagowca. 

Nowe rozwiązania, które zostaną wprowadzone mogą pojawić się również w Samsungu Galaxy S10. Tak było z podwójnym aparatem, który jako pierwszy zadebiutował właśnie w biznesowym telefonie. Dopiero kilka miesięcy później jego ulepszona wersja trafiła do flagowców z serii Galaxy. 

Kiedy można spodziewać się Samsunga Galaxy S10

Wszystkie informacje pojawiające się obecnie na temat Samsunga Galaxy S10 należy traktować z dużym przymrużeniem oka. Dlaczego? Prawdopodobna premiera nowego smartfona będzie miała miejsce na przełomie lutego i marca 2019 roku. To sporo czasu, aby Samsung przetestował różne rozwiązania i ostatecznie wprowadził je do swoich urządzeń. Dużo może zmienić premiera najnowszego iPhone’a. Samsung na pewno nie będzie chciał zostać w tyle, dlatego nowości w telefonie Apple mogą być wykorzystane również w Galaxy S10. 

Jeśli nie chciecie czekać kilka miesięcy na nowe urządzenie, to już teraz polecamy wam pomyśleć o Samsungu Galaxy S9 lub Galaxy S9 Plus. Telefon jest dostępny obecnie w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Autor: Bartłomiej Mazurek 

Przeczytaj również