Data modyfikacji:

Nowy kompaktowy aparat dla amatorów od Canona 


Równolegle z prezentacją nowego modelu 6D MKII, Canon zaprezentował także kompaktowy aparat 200D, który będzie przeznaczony dla amatorów. Ma on przyciągać nie tylko swoją ceną, ale także całkiem niezłą specyfikacją i wymiarami. 
źródło: canon.com 
Oferta lustrzanek Canona została właśnie uzupełniona o profesjonalny model 6D MKII, o którym napisaliśmy już kilka słów na łamach naszego magazynu.Wśród produktów dla zawodowców, pojawił się też model, który sprawdzi się idealnie dla pasjonatów robienia zdjęć. Mowa jest o Canonie 200D, kryjącym się także pod nazwą Rebel SL2 (nazwa na rynek amerykański). Aparat zdaniem producenta jest jednym z najlżejszych konstrukcji na rynku. Tym samym zastępuje on pokazanego w 2013 roku Rebela SL1. 

Jakie zmiany pojawiły się w tym kompaktowym aparacie? Przede wszystkim przeprojektowano matrycę. Teraz dysponuje ona sensorem Dual Pixel CMOS posiadającym 24,2 megapikseli oraz zakres ISO wahający się od 100 do 25600. Procesor DIGIC 7 zapewnia szybkość na poziomie 5 klatek na sekundę. Przy tak małej konstrukcji są to naprawdę znakomite wyniki. Lustrzanka  będzie mogła złapać ostrość za pomocą 9 punktów autofocusa. Do profesjonalnych aparatów jej daleko, ale spokojnie w codziennym użytku się sprawdzi. 

Kompaktowy aparat idealny na wakacje 


Niewielka lustrzanka zadowoli na pewno fanów filmowania. Jest tutaj możliwość tworzenia nagrań w jakości 1080p i 60 klatkach na sekundę. Tworzenie ciekawych produkcji jest możliwe, dzięki 3 calowemu ekranowi dotykowemu, który dodatkowo jest odchylany. Obudowa posiada także wejście na mikrofon, więc robienie wywiadów i rejestrowanie dobrego dźwięku też jest możliwe. Co ciekawe producent zapakował tutaj także moduł WI-Fi, NFC oraz Bluetooth.

źródło: canon.com 
Przy takiej specyfikacji nawet najlepsze aparaty w smartfonach nie będą w stanie konkurować z Canonem. Kompaktowy aparat został wyceniony na 550 dolarów za samo Body lub 700 dolarów z obiektywem EF-S 18-55 F/4-5.6 IS STM. Taka propozycja na wakacyjny wyjazd może okazać się dla wielu osób idealna. 

Jak wam podoba się Canon 200D?