Data publikacji:

Obowiązkowe wyposażenie domu – ceramika artystyczna

Wiele Pań ją posiada i jest zachwycona z jej użytkowania. Jednak są jeszcze osoby, które nie poznały uroków jej posiadania. Niech żałują, ponieważ ceramika artystyczna nie tylko wzbudza podziw wszystkich gości, ale ma również zestaw cech, które dodają jej wyjątkowości. Koniecznie przeczytajcie, dlaczego każda Pani domu, powinna mieć przynajmniej jeden egzemplarz ceramiki artystycznej na wyposażeniu domu!

Ceramika artystyczna – naprawdę taka świetna? 

Na to pytanie odpowiedź jest jedna - tak! Dlaczego? Bo tak jak w przypadku skórzanych toreb, ceramika artystyczna stała się klasą samą w sobie. Stała się marką, znaną z wyśmienitej jakości, unikatowych okazów i wzornictwa, ale przede wszystkim z twórców, którzy z misterną precyzją wykonują każdy detal ręcznie.

Między innymi przez to poszczególne egzemplarze różnią się od siebie drobnymi detalami – ma na to wpływ tak zwany czynnik ludzki, ale jednak nie odbiera im to uroku. Powiedziałabym, że wręcz przeciwnie, ponieważ drobne potknięcia, takie jak pojedynczy, nierówny odstęp między wzorkami dają do zrozumienia, że do każdego egzemplarza dołożono pasję i serce, a tym bardziej, że nie jest to element masówki, wyjęty z pod maszyny.
Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, że owoce produkcji masowej są zupełnie złe, bo mają one swoje zalety i do codziennego użytku warto mieć najprostsze ceramiczne wyposażenie domu. Ceramika artystyczna idealnie nadaje się na specjalne okazje lub chociażby jako dekoracja stołu. Różnorodnie dekorowane misy i półmiski, są idealnym miejscem na przykład na owoce na co dzień, ale ich zastosowania mogą dowolne, zależnie od potrzeb. 

Oczywiście w tematyce ceramiki artystycznej zawierają się nie tylko stołowe zastawy czy kuchenny asortyment. Przeróżne półpłaskie misy o niespotykanych strukturach i wzorach, które można z łatwością powiesić na ścianie jako oryginalna dekoracja. Mniejsze zakłady ceramiczne produkują również naprawdę wyjątkowe kafelki, które będą wyglądać orientalnie, niespotykanie, a przede wszystkim oryginalnie w kuchni czy łazience. Tak nietuzinkowych płytek nie zaproponuje Wam żaden wiodący producent ceramiki. 

Ceramika na prezent? 

Zdecydowanie! Co więcej, byłby to prezent jak najbardziej trafiony! Po pierwsze ze względu na swoją unikatowość i piękny wygląd, a po drugie ze względu na praktyczność – idę o zakład, że obdarowywana szczęściara, od razu znajdzie dla niego zastosowanie i miejsce wśród wyposażenia domu.

A co wy sądzicie o ceramice artystycznej? Czy macie już swój komplet tego rękodzieła w swoim posiadaniu? Jeśli nie, to mam nadzieję, że udało mi się Was do niego przekonać! 


Autor: Marta Nowak

;