Określ swój typ urody i dobierz styl, który do Ciebie pasuje - wiosna, czy lato?

Wiele mówi się o tym, jak robić makijaż, ale bardzo mało osób wspomina o tym, jak dobrać cienie do naszego koloru skóry, bądź jakie ubrania podkreślą kolor naszych oczu, czy włosów. Chcesz się dowiedzieć, jakiego typu masz urodę? Czytaj uważnie!
W typach urody wyróżnia się 4 kategorie: wiosenny, letni, jesienny i zimowy. W tym artykule omówimy dwa pierwsze.

Wiosenna uroda

Pani Wiosna ma jasny, ciepły odcień skóry twarzy — kości słoniowej bądź delikatnego złota. Charakterystyczny kolor oczu to mocne, ciepłe, jasne kolory: niebieski, zielony, miodowy lub jasnobrązowy. Jeżeli chodzi o usta to odcienie wpadają w kolor łososiowy, brzoskwiniowy, czy koralowy. Mogą na cerze naturalnie występować piegi lub pojawiać się po opalaniu. Zazwyczaj skóra ta, gdy złapie trochę słońca przeważnie zaczyna brązowieć lub delikatnie się rumieni. 
Kolory, które pasują takiej urodzie to te, które występują na łące podczas kalendarzowej wiosny. Wszystkie kolory, jakie uda nam się tam ujrzeć są odpowiednie — głęboka zieleń, jasnożółty, morelowy, łososiowy, granatowy, turkusowy, czy czerwień. Wiosna będzie dobrze prezentować się w ubraniach w kwiaty, czy inne wzory. Makijaż, który pasuje do tego typu urody zazwyczaj jest bardzo delikatny — odchodzi się od oczu zaznaczonych kredką. Jeżeli chcemy zrobić mocniejszy makijaż to zaleca się zaznaczenie ust krwistoczerwoną szminką.

Letnia uroda

Pani Lato również posiada odcień skóry jasny, ale w odcieniu zimnym, niemal porcelanowym. Zazwyczaj kolor włosów również jest jasny, blond, jednak z zimnymi refleksami, prawie biały, lekko szary lub jasny chłodny brąz. Kolor oczu pozostaje jasny, bardziej wyblakły: jasnoniebieski, jasnozielony, szary. Jeżeli chodzi o farbowanie włosów panie, które wpadają w tę kategorię powinny bardzo uważać na farbowanie włosów — zawsze należy prosić o chłodny kolor. Najlepiej zostać przy swoim naturalnym odcieniu. Należy uważać na mocne odcienie czerni i granatu, ponieważ cera wygląda niekorzystnie w takim zestawieniu.
Kolory, które zostały stworzone dla Pani Lato to większość odcieni pastelowych: stonowany róż, jasnożółty, szary, delikatnie turkusowy. Takie też cienie powinna używać. Preferowany makijaż wystrzega się mocnego podkreślenia oczu kredką, raczej szaleństwo polegać będzie na użyciu mocniejszego na przykład wrzosowego cienia do powiek.