Oppo stworzyło prawdopodobnie najlepszy aparat na świecie 

Chiński producent telefonów na targach MWC w Barcelonie zaprezentował projekt podwójnego aparatu, który posiada 5 krotny zoom optyczny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przybliżenie nie pogarsza jakości obrazu. Jakim cudem Oppo stworzyło bardziej zaawansowany aparat od Apple czy Samsunga

Ten aparat może zrewolucjonizować rynek 

W telefonie zastosowano dwa obiektywy. Ten odpowiadający za przybliżenie, będzie działał na zasadzie peryskopu. Jego pryzmat odbije światło pod kątem 90 stopni. Co ciekawe jego wysokość będzie wynosić zaledwie 5,7 mm, dlatego nie ma mowy o tym, żeby aparat wystawał poza telefon. Aparaty w urządzeniach mobilnych mają niestety swoje ograniczenia. Jednym z nich jest jakość zdjęć w słabym świetle. Aby to rozwiązać Oppo zastosowało nowy mechanizm stabilizacji (OIS). Cały mechanizm dynamicznie i precyzyjnie ustawia kąt padania światła, dla poprawienia jakości zdjęć. Zaawansowana technologia, może sprawić, że robienie zdjęć za pomocą telefonu wejdzie na zupełnie nowy poziom. 

Autor: Oppo /źródło: oppo.com

Kiedy system będzie dostępny? 

Oppo nie zdradziło kiedy można spodziewać się pierwszego smartfonu z tą technologią. Bez wątpienia prezentacja nowego systemu, zaostrza apetyty wszystkich fanów mobilnych urządzeń. Czy taki ruch ze strony chińskiego producenta jest ostrzeżeniem dla takich gigantów jak Apple czy Samsung? Przypomnijmy, że podwójna kamera w Iphone 7 ma jedynie dwukrotny zoom optyczny, który nie powoduje straty jakości.
Autor: Oppo /źródło: gsmarena.com 
Jeśli Oppo rzeczywiście wprowadzi na rynek swój produkt, to może to mocno namieszać. Póki co, pozostaje nam tylko czekać na oficjalnego smartfona. Kto wie, być może ujrzymy go jeszcze w tym roku. Oppo na swoim koncie ma już kilka ciekawych produktów, m.in Oppo F1 Plus, który ma przednią kamerę o rozdzielczości 16 megapikseli. 

A jak wam podoba się ten innowacyjny system? Czekamy na wasze odpowiedzi w komentarzach.