Data modyfikacji:

Pamiętacie „Karate Kid”? Będzie sequel!

„Karate Kid” – kultowy film z 1984 doczeka się swojego sequelu w postaci serialu po ponad 30 latach od premiery oryginału. Przeczytajcie artykuł, aby przypomnieć sobie ciekawostki na temat tej świetnej produkcji, oraz dowiedzieć się kilku ważnych informacji na temat sequelu pod tytułem „Cobra Kai”.

(Kadr z filmu "Karate Kid")

„Karate Kid” – będzie sequel w postaci serialu!

Któż z nas nie pamięta filmu „Karate Kid” z Ralphem Macchio i Patem Moritą w rolach głównych? Film odniósł wielki sukces i doczekał się kolejnych części: „Karate Kid 2”, „Karate Kid 3”, oraz „Karate Kid 4: Mistrz i uczennica”.

Film doczekał się również wersji animowanej w postaci serialu, nazwanej po prostu „The Karate Kid”. Animacja ukazała się w 1989 na kanale NBC.

W 2010 ukazał się reboot oryginalnego „Karate Kid” z Jackiem Chanem i Jadenem Smithem w rolach głównych. Nie był on tak udany, jak pierwowzór, chociaż znalazł swoje grono fanów.

Po 30 latach od ukazania się pierwszego filmu, główni aktorzy powracają na ekran w sequelu „Cobra Kai”.

„Cobra Kai” – Karate Kid 2

Podobnie jak w kolejnych częściach filmu („Karate Kid 2”, Karate Kid 3” i „Karate Kid 4: Mistrz i uczennica”) również i w „Cobra Kai” pojawią się znani wszystkim fanom aktorzy – Ralph Macchio jako Daniel Larusso oraz jego rywal, William Zabka jako Johny Lawrence.

„Cobra Kai”, kolejny reboot „Karate Kid” będzie można obejrzeć już w przyszłym roku na płatnym kanale YouTube Red. Jak zapowiadają twórcy, będzie to seria 10 odcinków po 30 minut każdy.

Karate Kid (2010)

Powrót do przeszłości oraz nowe problemy

Akcja nowego serialu na podstawie filmu „Karate Kid” będzie toczyła się wokół rywalizacji dwóch głównych bohaterów – Daniela i Johna. Ten drugi ponownie otworzy niesławne dojo Cobra Kai, co nie spodoba się Danielowi.

W „Karate Kid” 2, jak niektórzy określają serial „Cobra Kai” dojdzie do starcia pomiędzy głównymi postaciami. Bohaterowie nie tylko będą musieli zmagać się z nowymi problemami, ale także odezwą się duchy przeszłości, które znacząco wpłyną na fabułę.

Wszystko toczy się swoim tempem. Jak pamiętamy z oryginalnego „Karate Kid”, akcja toczyła się wokół szkolenia Daniela przez mistrza karate – Miyagiego, który dostrzegł w młodym chłopcu drzemiący potencjał. Daniel cały czas rywalizuje z Johnym o względy Ali, byłej dziewczyny Johny’ego.

Z kolei w „Karate Kid 2” (1986) wciąż szkolący się u Miyagiego Daniel, podróżuje wraz z mistrzem do Okinawy, rodzinnej miejscowości Kesuke Miyagiego. Tam mistrz Kesuke spotyka się ze swoim umierającym ojcem, a Daniel zakochuje się w pięknej Kumiko.

„Karate Kid 3” (1989) porusza nieco inne problemy. Daniel Larusso zostaje zmuszony do wzięcia udziału w zawodach karate, na co nie chce zgodzić się jego mistrz, Miyagi. Trzecia część „Karate Kid” nie cieszyła się już takim powodzeniem jak poprzednie.

„Karate Kid 4: Mistrz i uczennica” (1994) to ostatnia część filmów o Danielu Larusso. Został najgorzej przyjęty z całej serii i producenci po tej porażce zdecydowali się przestać kręcić filmy o Karate Kidzie.

Jak zatem zostanie odebrany serial „Cobra Kai”? Czy po słabych ocenach „Karate Kid 3” i „Karate Kid 4” warto w ogóle zabierać się za sequel tego projektu? Jak pokazał reboot filmu z 2010 z Jackiem Chanem i Jadenem Smithem, ludzie wciąż lubią oryginalną historię „Karate Kid”. 

Tym bardziej ciekawi nas, jak obecnie wypadną stare gwiazdy filmu – Ralph Macchio i William Zabka, którzy co prawda cały czas działają w branży filmowej, ale udzielają się raczej w niszowych produkcjach.

(Kadr z filmu "Karate Kid")

„Cobra Kai” – sukces gwarantowany, czy gra nie warta świeczki?

O ile film „Karate Kid 2” był całkiem niezłym pomysłem i ma grono fanów, tak trzecia i czwarta część okazały się być raczej porażką, niż sukcesem. Czy w takim razie tworzenie serialu „Cobra Kai” ma jakikolwiek sens?

Zdecydowanie producenci postawili na lekką formułę – 30-minutowe odcinki będą ukazywały się w 2018 roku na płatnym kanale YouTube Red, do którego dostęp może mieć każdy. Definitywnie twórcy nie liczyli najwyraźniej na sukces filmowy na dużym ekranie.

Od kilku lat obserwujemy pogoń za nostalgią. W tym roku czeka nas premiera „Jumanji 2”, doczekaliśmy się powrotu King Konga, a Disney zapowiedział rebooty kilku klasycznych bajek w postaci pełnometrażowych filmów fabularnych (jak na razie „Piękna i Bestia” odniosła olbrzymi sukces”. Być może w takim razie fani oryginalnego „Karate Kid” z olbrzymią chęcią zajrzą na YouTube Red, aby sprawdzić, co słychać u ich ulubionych bohaterów.

Aby przekonać się, czy „Cobra Kai” jest serialem wartym obejrzenia przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Nie jest jeszcze znana oficjalna data premiery, a w sieci nie pojawiły się jeszcze żadne zdjęcia czy teasery nowej produkcji. 
Za powstanie serialu odpowiedzialni są Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg. Produkcją zajmują się również główni aktorzy – Macchio i Zabka.

A czy wy jesteście podeskcytowani nową odsłoną Karate Kida? Czy może uważacie, że to nie może się udać? Dajcie znać w komentarzach co myślicie i na jakie inne rebooty czekacie w tym roku!
Tekst: Jakub Spiryn
dobre komedie

Najlepsze komedie - ranking dobrych filmów polecanych przez widzów

2021-04-16
Dobra komedia to lekarstwo na zły humor i sposób na miłe spędzenie wieczoru. Niektóre nie tylko potrafią nas rozbawić do łez, ale także zmusić do przemyśleń. Co obejrzeć, aby poprawiać sobie nastrój? Przed wami najlepsze komedie, które koniecznie powinniście zobaczyć. Sprawdźcie, co znalazło się w TOP 20!
najpiękniejsze filmy o miłości wyciskacze łez

Najpiękniejsze filmy o miłości – wyciskacze łez

2021-03-23
Miłość w mniejszym lub większym stopniu jest motorem napędowym większości filmów, jakie trafiają do kin i serwisów streamingowych, jak Netflix czy HBO GO. Czasami jest piękna i porywająca, innym razem zaś zabawna lub dramatyczna. W tym zestawieniu przyjrzymy się najlepszym wyciskaczom łez kręcącym się wokół tematyki miłości – wszelakiej.
filmy romantyczne boże narodzenie

Filmy romantyczne na Boże Narodzenie

2020-12-11
Święta Bożego Narodzenia potrafią wprawić nas w romantyczny nastrój. Po świątecznym obiedzie zróbcie sobie filmowy wieczór we dwoje – nie zapomnijcie o ciepłym kocu, lampce wina i dobrym filmie. Jakie filmy romantyczne na Boże Narodzenie muszą znaleźć się na waszej liście? Przedstawiamy kilka obowiązkowych tytułów.
filmy familijne dla dzieci

Fajne filmy dla dzieci

2020-11-22
Oglądanie filmów dla dzieci rozwija wyobraźnię, uczy empatii i rozszerza wiedzę dziecka o świecie, ludziach i emocjach. Obrazy dla dzieci cieszą się dużym powodzeniem ponieważ przyciągają przed ekrany całe rodziny. Jakie filmy warto pokazać dziecku? Przed wami kilka ciekawych tytułów.