Data publikacji:

Pasta cukrowa — zdradzamy tajemnicę, do czego nadaje się idealnie!

Naturalna pasta cukrowa robiona  w domu w ostatnim czasie świetnie sprawdza się do… depilacji! Znana i używana jest od pewnego czasu, ale pokażemy, jak można ją wykonać i użyć w domu. 


Dlaczego powinniśmy wybrać pastę cukrową?

Jest mniej bolesna niż wosk — jest to efekt ziół i soku z cytryny, które łagodzą ból.
Osłabia włoski i nie podrażnia ciała.
Efekt utrzymuje się nawet do 3 tygodni.
Nie pękają nam naczynka — zabieg wykonuje się na zimno.
Jest tania — pastę można zrobić ze składników, które masz w domu i wykonać na własną rękę.


Składniki na pastę

1 szklanka cukru
1 łyżeczka soli himalajskiej
2 łyżki wody
2 łyżki soku z cytryny
kilka kropele olejku ( każdy może sobie wybrać w zależności od upodobań)

Jak przygotować i używać?

Na początku musimy wszystkie te składniki połączyć i przelać na patelnię. Pamiętaj, że w pierwszej kolejności musimy rozgrzać patelnię, a dopiero wrzucić masę. Oczywiście podgrzewamy wszystko do momentu aż ukaże się konsystencja karmelu. Wszystko przypominać ma kolorem miód.

Kiedy na konsystencji pojawią się małe bąbelki, możesz ściągnąć patelnię z kuchenki i ostrożnie przelać do małej miski. Poczekaj aż masa ostygnie — konsystencja ma przypominać plastelinę. Na skórze, którą planujesz wydepilować, zrób sobie peeling.

Następnie naklej małe okręgi z masy (wielkości małej limonki) i rozciągnij. PAMIĘTAJ, że pastę naklejać trzeba w przeciwnym kierunku niż rosną włosy! Kiedy masa się przyczepi, odrywaj ją zdecydowany ruchem. Na końcu przemyj wszystko ciepłą wodą. 

Zabieg można wykonać, nawet gdy się nie ma długich włosków, jednak pierwsze aplikacje mogą być trudne — nie zrażajmy się na początku, praktyka czyni mistrza!

Jedyny minus pasty cukrowej jest taki, że sok z cytryny może działać rozjaśniająco na skórę — co w okresie wakacji może być problemem. Jeżeli masz ważne wyjście i jest to Twój pierwszy raz z pastą cukrową to lepiej użyj ją innym razem. Wypróbuj, czy jest to dobre dla Ciebie.