Data publikacji:

Pierwsze zdjęcie Ramiego Maleka jako Freddie Mercury w „Bohemian Rhapsody”

Pod koniec 2018 będziemy mogli zobaczyć fabularny film o życiu i twórczości Freddiego Mercury’ego, wokalisty zespołu Queen, pod tytułem „Bohemian Rhapsody”. Większość informacji o tym filmie nie dotarło jeszcze do wiadomości publicznej, ale w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie głównego bohatera. Różnica jest ledwo zauważalna, sprawdźcie!

„Bohemian Rhapsody” – film o legendzie

Grupa Queen zasłynęła nie tylko hitem „Bohemian Rhapsody”, ale także wieloma innymi singlami i świetnymi albumami. Na stałe zapisali się w kanonie rocka i nie można mówić o muzyce gitarowej nie wspominając o Queen. „Bohemian Rhapsody” to jednak jeden z ich najpopularniejszych utworów, a teraz także tytuł nowego filmu o rockowej grupie i życiu ich frontmana – Freddiego Mercury’ego.

Jeżeli chcielibyście lepiej zapoznać się z historią Mercury’ego, dowiedzieć się więcej o jego życiu i twórczości, oraz o tym, w jaki sposób stał się jednym z najpopularniejszych wokalistów na świecie to nie możecie przegapić „Bohemian Rhapsody” – filmu o legendzie rocka. Więcej szczegółów na temat fabuły już wkrótce!

„Bohemian Rhapsody” – film o Queen dopiero za rok

Freddie Mercury w stosunkowo krótkim czasie stał się żywą legendą, początkowo będąc jedynie mało znanym wokalistą. Prawie 30 lat po jego śmierci powstanie film poświęcony jego karierze, nazwany od kultowej piosenki Queen – „Bohemian Rhapsody”.
 
Premiera filmu „Bohemian Rhapsody” przewidziana jest na Boże Narodzenie 2018. Dokładnie 25 grudnia film wejdzie do kin. Czy można sobie wyobrazić lepszy prezęt na Święta będąc fanem zespołu Queen i twórczości Freddiego Mercury’ego?

Do tej pory pozostało nam czekać na dalsze informacje związane z filmem, trailery i kolejne zdjęcia z planu.

Obsada „Bohemian Rhapsody” – filmu o Freddie Mercurym

Jak już wiecie, główną rolę zagra Rami Malek. Dotychczas najbardziej znany był z odgrywania Elliota Aldersona w serialu „Mr. Robot”. To kolejna duża rola dla tego Amerykanina, która na pewno na długo zostanie w pamięci entuzjastów kina. 25 grudnia na dużym ekranie zagra jako Freddie Mercury w „Bohemian Rhapsody”. Na portalu Entertainment Weekly pojawiło się pierwsze zdjęcie aktora jako Mercury. Zobacz poniżej.
Duża różnica? W pozowanym zdjęciu ciężko rozpoznać aktora z „Mr. Robot”. Mamy nadzieję, że grać będzie równie przekonująco jak wygląda!

Pośrednio w filmie weźmie udział również Brian May z zespołu Queen, „Bohemian Rhapsody” to w końcu również jego dzieło. Pośrednio, ponieważ nie zobaczymy go w filmie, odpowiedzialny jest jednak za ścieżkę dźwiękową. 

Kto zatem wcieli się w role pozostałych członków zespołu Queen? To już wiadomo.

John Dacon, czyli basista zespołu, zostanie zagrany przez Josepha Mazzello. Możecie go kojarzyć z filmu „Pacyfik”, gdzie wcielił się w rolę Starszego szeregowca Eugene B. Sledge’a. 

Rolę Rogera Taylora, perkusisty Queen, w „Bohemian Rhapsody” zagra młody Ben Hardy, który w zeszlym roku zadebiutował jako Warren Worthington III w „X-Men: Apocalypse”. 

Natomiast Brian May zostanie odegrany przez Gwilyma Lee, znanego chociażby z serialu „Jamestown” czy filmu „Turysta”. Jak sprawdzi się w „Bohemian Rhapsody” – film o Queen? Zobaczymy już w grudniu.

Oprócz Ramiego Maleka brakuje jak na razie w obsadzie dużych nazwisk. Czy świeża krew na aktorskiej scenie poradzi sobie z odegraniem takiej legendy, jaką jest zespół Queen? Mamy nadzieję, że tak!

Reżyserem „Bohemian Rhapsody” jest Bryan Singer. Pełnił on tę rolę już kilkukrotnie przy dużych kinowych produkcjach – jest odpowiedzialny między innymi za dwa filmy z serii X-Men, na podstawie komiksów Marvel Comics.

Anthony McCarten z kolei napisał scenariusz do „Bohemian Rhapsody” – film zatem będzie miał tego samego scenażystę co „Teoria wszystkiego”, czyli inny biograficzny film („Teoria wszystkiego” opowiada o życiu Stephena Hawkinga – wybitnego naukowca).

Kolejnych informacji o obsadzie i produkcji spodziewamy się już niebawem. Jeżeli nie znacie tych nazwisk i obawiacie się, że „Bohemian Rhapsody” będzie nieudaną klapą to najlepiej uspokoicie się oglądając filmy z wymienionymi wcześniej nazwiskami. Do grudnia 2018 pozostało jeszcze sporo czasu i na pewno uda wam się nadrobić.

Queen – Bohemian Rhapsody na dużym ekranie

Jeżeli wierzyć tym szczątkom informacji, które da się znaleźć w internecie na temat filmu „Bohemian Rhapsody” to produkcja będzie opowiadała historię zespołu z perspektywy frontmana – Freddiego Mercury’ego. Od początków jego kariery, kiedy był jeszcze nikomu nieznanym wokalistą, aż do olbrzymiego koncertu w 1985, kiedy to zespół Queen wystąpił na stadionie Wembley podczas Live Aid, benefitowego wydarzenia zbierającego fundusze dla głodujących w Etiopii.

Podczas koncertu Live Aid występ zespołu Queen został ogłoszony najlepszym rockowym koncertem w historii muzyki. Najprawdopodobniej przyczyniła się do tego charyzmatyczna osobowość Freddiego, który nakłonił ponad 70 tysięcy widzów do klaskania w rytm jednej z piosenek.

Czy „Bohemian Rhapsody” okaże się hitem czy kitem? Tego dowiemy się 25 grudnia 2018!
Tekst: Jakub Spiryn