Data publikacji:

Pierwszy zwiastun i plakat Avengers: wojna bez granic. To trzeba zobaczyć! 


Studio Marvela po wielu miesiącach oczekiwania, w końcu pokazało zwiastun trzeciej części Avengers. W Infinity War Iron Man i spółka będą musieli stoczyć bitwę z potężnym Thanosem. 

Marvel długo kazał czekać fanom na pierwszy zwiastun 


Avengers: wojna bez granic - tak będzie brzmiał polski tytuł najnowszego filmu Marvela. Trzeba przyznać, że studio długo trzymało w niepewności swoich fanów. Podczas panelu Disneya D23, pięć miesięcy temu na zamkniętym pokazie został przedstawiony zwiastun tej produkcji. Niestety, fani musieli obejść się smakiem, bo nigdy nie trafił on do sieci za pośrednictwem oficjalnego kanału Marvela. Otrzymaliśmy jedynie amatorskie nagrania, których jakość pozostawiała wiele do życzenia. 

Nowy zwiastun filmu od Marvela trwa niespełna 2,5 minuty. Uważnie go oglądając, można wyciągnąć naprawdę sporo informacji, które dają szerszą perspektywę na to, co pojawi się w kinach na wiosnę. Już na pierwszy rzut oka widać, że pierwsze 2 części Avengers były zupełnie inne. Teraz, produkcja wchodzi na zupełnie nowy poziom. 

Omówienie Avengers: wojna bez granic


Pierwsze sekundy zwiastuna to zgrabne wprowadzenie w świat Avengers. Bohaterowie opowiadają o stworzeniu ich grupy i potrzebie obrony mieszkańców Ziemi, przed silniejszymi od nich. Pierwsza klatka pokazuje mocno zmartwionego Iron Mana. Dalej można zaobserwować Bruce’a Bannera, który zostaje znaleziony przez Doctora Strange’a i Wonga. Czy w taki sposób Hulk dostał się na Ziemię? 

Ciekawa scena zostaje przedstawiona pomiędzy Scarlet Witch a Visionem, bohatera widzimy w ludzkiej formie i to już rodzi pewne pytania. W Avengers 2: czas Ultrona, widzieliśmy go w czerwonej formie, mniej przypominającej zwykłego człowieka. 

źródło: screen z filmu
Kolejne sekundy przedstawiają Thora obecnego na statku Strażników Galaktyki. Jego obecność jest powiązana z zakończeniem Thor: Ragnarok. Przed pojawieniem się czołówki postaci w komiksowych wersjach, widzimy jeszcze Bannera i Scarlet Witch. Na tle nieprzemienionego jeszcze Hulka można dostrzec Hulkbustera - robota, którego stworzył Tony Stark do obrony przed gigantem. Jego możliwości można było obejrzeć w Avengers 2. 

Właściwa akcja i zapowiedź filmu zaczyna się po openingu Marvela. Widzimy Nowy Jork, a dokładniej dom Doctora Strange’a. Jest w nim również Wong, Stark a także Banner. Bohaterowie ewidentnie obawiają się czegoś. Zaniepokojony jest również Peter Parker, który wracając szkolnym autobusem dostrzega niezidentyfikowany obiekt na niebie, a jego pajęczy zmysł podpowiada, że coś jest nie tak. 

źródło: screen z filmu
Ulice Nowego Jorku są dość mocno zniszczone, więc można przypuszczać, że Thanos lub jego ludzie złożyli wizytę bohaterom. W zwiastunie przewija się także Loki, który trzyma w ręku Tesserakt. Z pewnością kojarzycie go z pierwszych Avengers. 

Po tej scenie pojawia się główny antagonista grupy, czyli nie kto inny jak Thanos. Nie jest tajemnicą, że złoczyńca usilnie szuka sześciu Kamieni Nieskończoności rozsianych po całej galaktyce. Była o nich mowa już w Strażnikach Galaktyki a także Avengers 2: czas Ultrona. 

Marvel w swojej zapowiedzi, nie chce zdradzać zbyt wiele, dlatego szybko przenosi nas ponownie do Spider Mana. Tutaj po raz pierwszy możemy zobaczyć go w nowym stroju. Na końcu Spider Man Homecoming, Tony Stark powiedział, że jeśli Parker dołączy do Avengers to dostanie taki strój. Tajemnicza maszyna próbuje zostać zatrzymana przez Petera, a dalej widzimy także przez Thora. 

W kolejnych sekundach zostajemy przeniesieni do Wakandy. U boku Czarnej Pantery widzimy Kapitana Amerykę. Jak wiadomo z filmu Wojna Bohaterów porzucił on swój strój i w Wojnie bez Granic zobaczymy go w nowym wcieleniu. 

źródło: screen z filmu
Bitwa w Wakandzie będzie bardzo zacięta. Zobaczymy tam Hulkbustera, jednak nie wiadomo czy pod jego pancerzem znajdzie się Tony Stark. Niewykluczone, że to właśnie Hulk zostanie ukryty pod nową zbroją. W walce z potworami Thanosa dołączy Zimowy Żołnierz. Król Wakandy widać, że podarował mu jego mechaniczną rękę, bo na zwiastunie jest ona wyraźnie pokazana. 

Thanos to bez wątpienia najtrudniejszy przeciwnik w historii Avengers. Kolejne sceny pokazują jak z dość dużą łatwością pokonuje on Spider Mana, a także odbiera Kamień Nieskończoności od Visiona. Także Iron Man nie może sobie poradzić z kolosem. Zapowiedź kończy wielka bitwa w Wakandzie, gdzie widzimy dodatkowo Falcona i grupę prowadzoną przez Steve’a Rogersa. Po przedstawieniu plakatu możemy zobaczyć jeszcze Thora, który rozmawia ze Strażnikami Galaktyki. To najpewniej scena, która będzie wprowadzeniem do całego filmu. 

źródło: screen z filmu

Premiera Avengers w kwietniu 2018 roku 


Avengers Infinity War to bez wątpienia największa produkcja skupiająca całą masę superbohaterów. Za produkcję filmu Marvela odpowiedzialni są bracia Anthony i Joe Russo. Ta część będzie wprowadzeniem widza do wielkiej wojny jaka czeka Avengers. Wojna bez granic to dopiero początek. 

źródło: marvel.com 
Premiera w Polsce została zapowiedziana na 25 kwietnia 2018 roku. Mamy nadzieję, że Marvel uchyli nieco rąbka tajemnicy i pokaże jeszcze parę materiałów. Warto wspomnieć, że w tym zwiastunie nie zobaczyliśmy Ant Mana, Clinta Bartona (Hawkeye’a), Nicka Fury’ego. Produkcja zapowiada się naprawdę doskonale, my jesteśmy podekscytowani, a wy? Czekamy na wasze zdanie w komentarzach. 

Autor: Bartłomiej Mazurek 

Przeczytaj również