Data publikacji:

Playstation VR w obniżonej cenie. To doskonały moment, aby wejść do świata wirtualnej rzeczywistości

Gogle wirtualnej rzeczywistości zaprojektowane przez firmę Sony podbiły rynek i udowodniły, że przyszłość gier należy właśnie do nich. Aktualnie Playstation VR zostały mocno przecenione, dlatego to świetna okazja, aby je kupić. 

Playstation VR zmienia całkowicie sposób grania na konsoli 

Playstation VR po raz pierwszy został zaprezentowany w 2016 roku. Okulary wirtualnej rzeczywistości pozwalają na granie w zupełnie nowy sposób. Druga generacja tego modelu została wyposażona w ekran OLED o przekątnej 5,7 cala. To pozwala na widoczność w 360 stopniach. Po założeniu gogli znajdziesz się w samym środku rozgrywki. Wydajność na poziomie 120 klatek na sekundę zapewnia płynną grafikę i brak jakichkolwiek opóźnień. Dużym plusem tego modelu jest wbudowany głośnik zapewniający dźwięk 3D na bardzo wysokim poziomie. Dla osób grających po sieci przygotowano mikrofon ułatwiający komunikację. 

Możliwości Playstation VR nie ograniczają się wyłącznie do gier. Producent umożliwia odtwarzanie płyt Blu-Ray w technologii 3D. Rozsiądź się wygodnie na kanapie i zobacz, jak wygląda twój ulubiony film w wirtualnej rzeczywistości. Wiele tytułów wspiera rozdzielczość 4K, co dodatkowo potęguje niesamowite wrażenia. 

Jakie gry na Playstation VR?

Po pojawieniu się pierwszej generacji PS VR liczba kompatybilnych tytułów była mocno ograniczona. Dwa lata od premiery producenci zasypali rynek bardzo ciekawymi grami. Co warto mieć w swojej bibliotece, aby wykorzystać potencjał okularów VR? Resident Evil 7 to jeden z najlepszych survival horrorów, który przynosi zupełnie nowy pierwszoosobowy widok. Eksplorując wszystkie zakątki domu Bakerów w wirtualnej rzeczywistości można naprawdę porządnie się przestraszyć. 

Miłośnicy gier wyścigowych nie mogą przejść obojętnie obok Gran Turismo Sport. Z założonymi goglami VR dosłownie poczujesz się jak za kierownicą samochodu rajdowego. Zdecydowanie to jedna z najlepszych gier przygotowanych z myślą o rzeczywistości wirtualnej. 

W jakie tytuły warto jeszcze zagrać? Na pewno nie możesz przejść obok Elder Scrolls 5: Skyrim VR, Until Dawn: Rush of Blood czy Batman: Arkham VR. Warto również zastanowić się nad zakupem subskrypcji Playstation Plus. Sony co miesiąc przygotowuje zestaw darmowych gier dostosowanych do wirtualnej rzeczywistości. 

Bogaty zestaw w świetnej cenie 

Dotychczas wirtualna rzeczywistość była dostępna jedynie dla wybranych, głównie ze względu na bardzo wysoką cenę. Sony aktualnie przeceniło Playstation VR. Za mniej niż tysiąc złotych dostajesz w zestawie okulary wirtualnej rzeczywistości, kamerę PS Camera V2, a także grę VR Worlds. W tym tytule znajduje się kilka mini gier, które pozwolą zobaczyć pełnię możliwości Playstation VR. Przeglądając historię cen na Ceneo.pl widać, że gogle wirtualnej rzeczywistości nie były jeszcze tak tanie, dlatego nie warto zwlekać z ich zakupem! 

Pamiętaj, że do działania Playstation VR potrzebujesz konsoli PS4 

Gogle VR działają wyłącznie z konsolą Playstation 4 w wersji Slim lub Pro. W momencie pisania tego artykuły ceny PS4 Slim zaczynają się od ok. 1100 złotych, natomiast PS4 Pro od ok. 1700 złotych. Doliczając do tego koszt PS VR łączna kwota zestawu jest niższa niż chociażby konkurencyjnych okularów HTC Vive Pro. W tym przypadku masz dostęp do wirtualnej rzeczywistości, a także konsoli, która oferuje takie kultowe gry jak Spider Man, God of War, czy Uncharted 4 Kres Złodzieja. 

Autor: Bartłomiej Mazurek