iPhone 8 vs iPhone X - porównanie modeli


Oba wypuszczone przez Apple w tym samym roku, jednak skrajnie od siebie różne jeżeli chodzi o design. iPhone 8, nawiązujący do poprzednich modeli i iPhone X, mający upamiętnić 10 rocznicę wypuszczenia pierwszego iPhone, oraz wyznaczyć nowy design modeli Apple. Sprawdź techniczny opis obu modeli i podejmij decyzję, który bardziej Tobie pasuje.

Działanie


W środku telefony nie różnią się już tak znacznie od siebie jak na zewnątrz, przede wszystkim oba pracują na tym samym, najnowszym, sześciordzeniowym procesorze Apple A11 Bionic. Ma on zapewniać 25% szybszą pracę niż A10, który znajdował się u poprzedników. Również karta graficzna nie różni się niczym w obu modelach. Oba model mają 3GB RAMu. Jeżeli chodzi o testy szybkości to wypadają one w obu modelach bardzo podobnie, aplikacje pracują bardzo płynnie. 

Bardzo dużą różnicą pomiędzy telefonami jest odblokowywanie ekranu, iPhone 8 pracuje na tradycyjnym Touch ID, natomiast iPhone X, poprzez brak przycisku home, posiada Face ID. Testy jednak pokazują, że nie ma czego obawiać się w tej kwestii, Face ID działa z podobną płynnością jak Touch ID.

DesignPo raz pierwszy Apple wypuściło w tym samym momencie dwa tak różne telefony jeżeli chodzi o wygląd. iPhone 8, tak naprawdę konstrukcyjnie nie różniący się znacznie od modelu 6 (wypuszczonego w 2014 roku) i futurystyczny iPhone X, z wyświetlaczem na prawie całym ekranie, oraz brakiem fizycznego przycisku home. Apple na rzecz 8, oraz X zrezygnowało z metalu, z którego wykonane były modele od iPhone 4S i postawiło ponownie na szkło. Jeżeli chodzi o wielkość to iPhone 8 jest wyższy (158,4mm vs 143,6cm), szerszy (78,1mm vs 70,9mm) i minimalnie cieńszy (7,5mm vs 7,7mm). Jednakże, pomimo mniejszych wymiarów, dzięki ekranowi na całej przedniej ściance iPhone X ma większy wyświetlacz (5.8 cala vs 5.5 cala). Daje to gigantyczną różnicę jeżeli chodzi o stosunek przedniego panelu do wielkości wyświetlacza, w iPhone 8 wynosi ona 67,4%, natomiast w iPhone X 82,9%. Należy również zauważyć, że iPhone X posiada dwa aparaty (szerokokątny i zwykły), przy tylko jednym w iPhone 8. iPhone X jest również lżejszy, waży 174g przy 202g iPhone 8. iPhone 8 dostępny jest w wersjach kolorowych złotej, srebrnej, kosmicznej szarości, oraz limitowanej czerwonej, natomiast chętny na iPhone X ma do wyboru tylko srebrny, oraz kosmiczną szarość.

Wyświetlacz


Ekrany w obu telefonach różnią się znacznie, co widać na pierwszy rzut oka. iPhone 8 używa wyświetlacza Retina LCD, natomiast w iPhone X Apple zastosowało innowacyjny Super Retina OLED, dzięki czemu zarówno kolory są znacznie żywsze jak i kąt widzenia jest większy. Również w jasne dni jest to ogromna przewaga modelu X, w ekranach OLED pojawia się mniejszy problem przy próbach odczytania czegoś przy mocnym słońcu. Jak już wyżej zostało wspomniane ekrany różnią się wielkością, a także rozdzielczością (1080 x 1920 przy 401 ppi w iPhone 8 vs 1125 x 2436 przy 458 ppi w iPhone X).


Cena iPhona 8 i iPhona X


Przez liczne innowacje i odmieniony design cena iPhone X jest znacznie wyższa niż iPhone 8. Oba telefony dostępne są tylko w opcjach 64GB, oraz 256GB. iPhone 8 staruje od ceny 3479 zł za podstawową wersję i 4229 zł za większą pamięć, natomiast za iPhone X trzeba zapłacić 4979 zł w podstawowej wersji i 5729 zł w opcji z rozszerzoną pamięcią. 
Jeżeli nadal nie jesteś przekonany, który model chcesz wybrać dla siebie zobacz porównanie iPhone 8 vs iPhone X na Ceneo.pl. Poznaj opinie o produktach i dokonaj świadomego wyboru.

iPhone 8 - opinie użytkowników

U...o
Polecam
Ocena:
4/5 Wystawiono

Kupiłem Iphone'a 8 17.7.2018r. w Media Expert. Kupiłem go jako stan: Nowy, wszystko było "oryginalnie" zapakowane i ogólnie wszystko super... no niestety telefon wpadł mi do wody wyciągnąłem go po ok.2 sek ( jakoś bardzo się nie śpieszyłem no bo wodoodporny przecież)... zalał się na gwarancję oddać nie mogę poniewaz gwarancja zalań nie obejmuje i przez to muszę wydać ponad 500zł na naprawę w zwykłym serwisie :( dodam jeszcze ja ja go nigdzie wcześniej do naprawy nie oddawałem ani sam nie naprawiałem czy nie był otwierany. Po tym jak się zalał dałem go znajomemu aby popatrzył na niego i okazało sie że telefon był już otwierany ( jakiś kawałek czarnej taśmy był urwany i był kogoś odcisk palca w środku ( na pewno nie znajomego bo on korzysta z rękawiczek ) Więc nie polecam kupować w Media Expert , P.S. kupiłem kiedys tez pewien telefon w media expert to musiałem go pierwszy raz na gwarancję oddać po roku i później wciąż się psuł więc przy trzecim razie ( w sumie miałem go 2 lata) kupiłem Iphone'a i historie z nim związaną już znacie. Już więcej nic nie kupie w Media Expert i życzę im aby ta ich firma zbankrutowała i nie oszukiwała już więcej ludzi!

Zalety
  • funkcjonalność
  • wygląd

iPhone X - opinie użytkowników

Jusko2
Polecam
Ocena:
5/5 Wystawiono użytkowania

Jak na razie wszystko jest nowe i należy się przyzwyczaić. Wcześniej miałem Samsunga galaxy S7 żona namawiała na i phona więc uległem. Zobaczymy. Na razie wszystko ok. Wykonuje super fotki i z pocztą gmailem współpracuje bardzo dobrze. Ekran bardzo czuły - kwestia przyzwyczajenia się do braku przycisku home . Co jednak bym radził najpierw obejrzeć gdzieś telefon na żywo by dobrać kolor bo na zdjęciu wyglądał wybrany kolor inaczej a telefon inaczej ale to kwestia przyzwyczajenia bo i tak jest w etui. ( w nawiązaniu do etui i gadżetów do telefonów - niestetyy równie drogie jak telefon)

Zalety
  • czas pracy na baterii
  • funkcjonalność
  • łatwość obsługi
  • system
  • wygląd
Opinia potwierdzona zakupem