Praktyczne DIY: Legowisko dla kota ze starej bluzy

Koty to bardzo wyjątkowe stworzenia. Potrafią pokochać puste pudełko, które nagle staje się wszystkim, czego potrzebują, a jednocześnie całkowicie zignorować nawet najdroższe, najbardziej luksusowe legowisko. By więc nie naciągać więcej domowego budżety, wykorzystajcie starą bluzę, która i tak chcieliście wyrzucić i przemieńcie ją w wyjątkowe legowisko dla kota.

Często zdarza Wam się, że Wasz kot całkowicie ignoruje nowe legowisko i ponownie wybiera do spania Wasz ulubiony fotel? A może Wasz kot uwielbia spać na Waszych ubraniach?

Jeśli tak, stwórzcie dla niego legowisko idealne. Jak? Wystarczy stara bluza, chwila wolnego czasu i zapał, by zrobić dla Waszego kota coś wyjątkowego. Czytajcie dalej, by poznać szczegóły.

Potrzebne materiały:

- nożyczki
- nić
- przędza lub mulina
- gruba igła do szycia z dużym oczkiem
- miarka
- szpilki
- stara bluza
- wata
- wypełnienie do poduszek lub poduszka o wymiarach 45 x 45 cm
- dodatkowy kawałek materiału do zakrycia szwów.

Przygotowanie:

Krok 1:
Przekręćcie bluzę na lewą stronę. Złapcie za kołnierzyk, złączcie ze sobą jego krawędzie i zszyjcie je, używając przędzy (lub muliny). Przekręćcie bluzę na prawą stronę.

Krok 2:
Używając szpilek, rozciągnijcie bluzę i zaznaczcie na niej prostą linię od jednej pachy do drugiej. Jeśli niewygodnie pracuje Wam się ze szpilkami, do zaznaczenia tej linii użyjcie kredy krawieckiej i linijki. Następnie zszyjcie materiał, łącząc przód z tyłem, wzdłuż zaznaczonej wcześniej linii. Gdy skończycie, usuńcie szpilki.

Krok 3:
Ułóżcie rękawy wzdłuż boków bluzy i przypnijcie je do materiału. Przyszyjcie je, pozostawiając jednak mankiety nieobszyte.

Krok 4:
Przez nieobszyte mankiety włóżcie do środka bluzy dużą ilość waty – w ten sposób uformujecie oparcie legowiska. 

Krok 5:
Do niezaszytej, głównej części bluz włóżcie poduszkę lub wypełnienie od poduszki, następnie złączcie dolne krawędzie bluzy i zszyjcie je dokładnie.

Krok 6:
Złączcie razem rękawy, tak by obejmowały poduszkę i zszyjcie mankiety, najlepiej stosując podwójny szew.

Krok 7:
Dodatkowy kawałek materiału owińcie dookoła zszytych mankietów, tak by zakryły szew. Zszyjcie go regularnym szwem i przekręćcie, ukrywając nić z tyłu.

Koniec! Nowe, wygodne legowisko dla kota jest gotowe. Teraz wystarczy sprawdzić, czy podoba się Waszemu pieszczochowi.

Co sądzicie o takim legowisku dla kota?

brytfanna jaka najlepsza

Brytfanna – jaka będzie najlepsza?

2021-05-05
Duża, poręczna, idealna na przygotowywanie posiłków dla większej liczby osób. Brytfanna – jaka będzie najlepsza? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie, by służyła nam przez wiele lat. W zależności od tego, do czego chcemy ją wykorzystywać, musimy przyjrzeć się innym cechom. W naszej kuchni powinno być nie tylko smacznie, ale i wygodnie. A odpowiednie naczynie to już połowa sukcesu!
modne wiązania sznurówek

Modne wiązania sznurówek. Jak wiązać sznurówki?

2021-05-04
Wydawać by się mogło, że tytułowe pytanie skierowane jest do przedszkolaków. Nie! Wiązać sznurowadła można na wiele sposobów, niektóre wyszukane, inne prostsze. Przedstawiamy dwa najpopularniejsze.
łóżko pod oknem

Łóżko pod oknem. Pomysły na aranżacje

2021-04-30
Czy ustawienie łóżka pod oknem to dobry pomysł? Jak wystylizować sypialnię z takim układem mebli, aby prezentowała się świetnie i była wygodna? Jeśli urządzasz pomieszczenie, w którym planujesz ustawić łóżko pod oknem, zobacz kilka inspirujących pomysłów na aranżację.
jak wyczyścić zmywarkę

Jak wyczyścić zmywarkę?

2021-04-29
Zmywarka, zupełnie jak każdy inny sprzęt w twojej kuchni, potrzebuje od czasu do czasu porządnego czyszczenia. Dla wielu ludzi może być to niespodzianka, bo niektórzy wychodzą z założenia, że skoro urządzenie samo myje naczynia, to nie potrzebuje już dodatkowej uwagi. Jest to jednak błąd. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej, a oprócz niej cenne wskazówki, jak wyczyścić zmywarkę!
cargo w kuchni

Dlaczego warto mieć kosze cargo w kuchni?

2021-04-29
Planując remont kuchni, wcześniej czy później usłyszysz o koszach cargo. Szafki, zestawy i kosze cargo to nie tylko moda, ale przede wszystkim większa wygoda korzystania z kuchni. Funkcjonalne meble ułatwią składowanie żywności oraz akcesoriów, dzięki czemu podczas gotowania z łatwością znajdziesz wszystkie potrzebne rzeczy. Dlaczego warto zainwestować w cargo w kuchni?
jak gotować szparagi

Jak gotować szparagi?

2021-04-28
Szparagi to jedno z najzdrowszych i najpyszniejszych warzyw sezonowych – ich popularność cały czas rośnie, a i przepisów przybywa. Jeśli więc do tej pory nie było dane ci ich przyrządzić, koniecznie to zmień. Wyjaśniamy, jak gotować szparagi i czy potrzebny jest do tego specjalny garnek.
jak usunąć żywicę z ubrani

Jak usunąć żywicę z ubrania?

2021-04-26
Plama z żywicy nie jest najprostsza do usunięcia i zwykłe wypranie ubrania z pewnością nie wystarczy, aby się jej pozbyć. Zapraszamy do krótkiego poradnika, w którym podpowiadamy, jak usunąć żywicę z ubrania i jednocześnie go nie zniszczyć. W naszym artykule znajdziesz także mały bonus – dotyczy on tego, jak usunąć żywicę z drewna, szyby czy auta. Zachęcamy do lektury!
modne kolory ścian 2021

Modne kolory ścian 2021. Jak pomalować wnętrza mieszkania według kolorystycznych trendów?

2021-04-26
W 2021 roku planujesz malowanie ścian, ale nie wiesz, jaki kolor farby wybrać? Zdaj się na najnowsze trendy. Modne kolory wnętrz 2021 mogą być dobrą inspiracją podczas wybierania barwy farby, którą pomalujesz ściany w swoim domu.
nowoczesne małe kuchnie w bloku

Jak urządzić nowoczesne małe kuchnie w bloku? Sprawdzone pomysły

2021-04-23
Szukasz sprawdzonego przepisu na nowoczesną małą kuchnię w bloku? Niestety, nie ma jednej receptury, która zapewni ci stylizacyjny sukces. Tak jak ulubione dania możesz przygotować na wiele różnych sposobów, tak istnieje wiele przepisów na udaną kuchenną aranżację. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą być pomocną inspiracją.
zabudowa łóżka w sypialni

Zabudowa łóżka w sypialni: pomysły na aranżację

2021-04-19
Chcesz wykonać zabudowę łóżka w sypialni, ale nie wiesz, na jakie rozwiązanie postawić? Poniżej znajdziesz garść inspiracji na efektowne i praktyczne wykończenie sypialni z zabudową w roli głównej.