Data modyfikacji:

Prezent dla nowo narodzonego dziecka: Jak wybrać Szumisia dla noworodka? 

Wyprawka niemal gotowa. Za kilka dni przyjdzie na świat nowy członek rodziny. Zastanawiasz się jednak, co jeszcze potrzeba takiemu maluchowi, aby łatwiej było mu odnaleźć się w nowym świecie. Miś Szumiś przychodzi z pomocą. Nie dość, że jest piękną przytulanką, to jeszcze pomoże w zasypianiu i odtworzy dźwięki, jakie noworodek zna z życia płodowego. To idealny pomysł na prezent dla nowo narodzonego dziecka.
Gdybym sama miała podpowiedzieć przychodzącym do mojego dziecka bliskim, co kupić w prezencie dla noworodka i niemowlaka, wskazałabym na szumiące misie. Przy pierwszej córce szumiący przyjaciel sprawdził nam się doskonale i stał się kompanem snu i zabawy przez długie miesiące. Jedyne, co bym w nim zmieniła to wielkość. Był za duży do wózka i zajmował dużo miejsca w bagażu podręcznym, a dla takiej mobilnej rodziny jak my jest to niezwykle istotne. Dlatego teraz, z wielką radością odkryłam, że producent pomyślał także o mniejszych Szumisiach.

Czego potrzebuje noworodek? 

Noworodkowi niewiele potrzeba do szczęścia. Najważniejsze są ciepłe ramiona mamy, pełny brzuszek, czysta pieluszka i … święty spokój. Okazuje się, że ten ostatnio często bywa największym problemem. Maluszek, który do tej pory całe 9 miesięcy spędził w bezpiecznym brzuszku, teraz narażony jest na obce światło, dźwięk, zapachy. Mnogość bodźców może sprawiać, że jest trochę rozdrażniony i zaaferowany nowym światem. Jeśli dojdą do tego jeszcze bóle brzuszka i kolki, to dziecko ma problem i… rodzice też. Nieprzespane noce to nie tylko puste hasła.

Dlatego warto im pomóc! A możesz to zrobić dobrze dobranym prezentem, który nie okaże się zbędnym gadżetem i zbieraczem kurzu, ale piękna pamiątką i przydatnym urządzeniem ułatwiającym życie.

Pomóż rodzicom uspokoić noworodka!

Maluszkowi już od pierwszych dni życia można sprawić przyjaciela, który zapewni mu spokojny sen. Miś Szumiś to maskotka, której serce emituje biały szum, a więc dźwięk podobny do tego słyszanego przez brzuch mamy. Dzieciom kojarzy się on z bezpieczeństwem. Z pewnością nie zaszkodzi, a w wielu przypadkach naprawdę pomaga. Szum misia pozwala też na wyeliminowanie nieproszonych hałasów, które docierają do łóżeczka malucha z najbliższego otoczenia: głosów sąsiadów, dźwięku windy czy jeżdżących samochodów. 

Wciąż nie wiesz co kupić nowonarodzonemu dziecko oraz jego rodzicom? Spraw im przyjaciela całej rodziny. Dzięki Szumisiowi nie będą musieli skradać się już na paluszkach.

To którego Szumisia wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele szumiących misiów. Warto zatem przed zakupem zrobić rozeznanie tak, aby wybrać tego, który sprawdzi się najlepiej. 

Może się okazać, że akurat szum, który oferuje wybrany przez nas miś zupełnie nie działa na naszego malucha. Dlatego warto poszukać takiego, który daje możliwości wyboru. Prócz szumiącego mechanizmu nie bez znaczenia jest także wielkość i estetyka: miś musi się przede wszystkim podobać oraz być dostosowany do stylu życia rodziny. 

Który szum polubi maluszek?

Misie Szumisie emitują pięć rodzajów szumu, dzięki czemu mamy możliwość dostosować misia do oczekiwań i preferencji maluszka. 

Jeden noworodek może uspokajać się szumem wód płodowych z bijącym sercem do złudzenia przypominających dźwięki znane z brzuszka mamy. Drugi maluszek może woleć szum fal morskich, czy padającego deszczu. Jeszcze inny biały szum przypominający dźwięk suszarki, czy szum o niższych częstotliwościach. Co więcej, w przypadku każdego rodzaj szumu można regulować głośność, a wszystko to w prosty i przystępny sposób.

Jak działa Szumiś?

Miś może działać w systemie „non stop” nawet przez 12 godzin. Taka możliwość sprawdzi się dla dzieci, które potrzebują spać przy ciągłym i długim szumie.
 
Dla mniej wymagających dzieci, ale takich wystarczy włączenie „czujnika snu”,  który uruchomi serce misia kiedy maluch zacznie się przebudzać. To duża pomoc dla rodziców, którzy nie muszą biec do maluszka po każdym przebudzeniu. Może okazać się, że nagły płacz dziecka jest zwykłą zmianą pomiędzy kolejnymi fazami cyklu snu i dziecko ponownie zaśnie wspólnie z szumiącym misiem.

Szumiś niejedno ma imię. Jaki kolor wybrać? 

Prócz kilku rodzajów szumu, Szumisie występują w kilku kolorach i wzorach. Maskotki uszyte są z mięciutkiego materiału minky. Po wyjęciu mechanizmu szumiącego ze środka można go prać w pralce, dzięki czemu zawsze będą higieniczne i bezpieczne dla wrażliwego ciała małego dziecka. 

Na prezent idealnie sprawdzi się wersja ecru, która z pewnością trafi w gust każdego rodzica i styl pokoju każdego malucha. Tak jak pisałam Wam na początku moje serce skradł Szumiś Sleepy, który przypomina malutkiego śpiącego misia i już samym wyglądem zachęca do drzemki.

Szumiś Sleepy idealny dla małego podróżnika

Dla podróżujących rodziców, albo tych, którzy mają niewiele miejsca, idealnie sprawdzą się Szumisie Sleepy (mają zaledwie 14 cm na 23 cm). Są poręczne dla malutkich rączek i zmieszczą się do każdej torebki, dzięki czemu są idealnym kompanem podczas rodzinnych wycieczek. Tasiemka pozwala zaczepić Szumisia do wózka, czy nosidła, tak aby nie zginął podczas podróży. 

Spraw prezent dla noworodka, ale też dla rodziców!

Miś Szumiś to wspaniały prezent dla noworodka. Daje mu to, czego taki maluszek potrzebuje najbardziej: spokój i bezpieczeństwo. Nie można zapominać również, że to idealny prezent dla nowoupieczonych rodziców. Miś Szumiś z pewnością pomoże im w pierwszych trudach rodzicielstwa. 

Sprawdź i kup prezent dla nowonarodzonego dziecka!

Autorką wpisu jest Magda Zbieraj, autorka bloga https://zbierajsie.pl/. Podróżująca mama dwulatki, wkrótce także noworodka. Nieustająco poszukująca produktów i gadżetów ułatwiających życie z dziećmi w podróży.