Data publikacji:

Prezenty na baby shower. Co kupić mamie i dziecku?

Przeglądając stare fotografie, natknęłam się ostatnio na czarno-białe zdjęcie z wczesnych lat 80. - mama z wielką falą dunaju na głowie i tata z jeszcze większym wąsem wsiadają z zawiniątkiem w beciku do malucha. Fiat 126p był tegoż zawiniątka, czyli mój, a kupił go dziadek z okazji moich narodzin. Ale spokojnie - współczesne prezenty na baby shower wcale nie muszą być aż tak kosztowne!
Dodam tylko, kończąc historię, że maluch to zdecydowanie najbardziej wartościowy prezent, jaki kiedykolwiek w życiu dostałam! Nie chodzi już nawet o to ile tysięcy, czy milionów starych złotych trzeba było na niego wydać, ale o to ile zachodu musiało kosztować załatwienie kartek na ten luksusowy wówczas towar... 

Prezent na baby shower. Doświadczeni rodzice wiedzą lepiej!

Dziadek zdecydowanie zaszalał i prezent, który dostali moi rodzice był absolutnym hitem. A co dziś jest w modzie? Co trzeba koniecznie wpisać na listę prezentów na baby shower, a co lepiej z niej skreślić? Po swoim baby shower wiem jedno – wśród najbardziej pożądanych podarków są nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy (na przykład pieluchy), ale i takie, na które młodzi rodzice sami pewnie by nie wpadli. Mnie właśnie takie najbardziej zauroczyły!

Co kupić na baby shower? Prezenty do 100 zł

Szumiś. Miś, który szumi, to hit ostatnich lat. I nic dziwnego – wiele rodziców potwierdza, że świetnie sprawdza się w roli uspokajacza i usypiacza. Modeli na rynku jest mnóstwo, można więc dobrać coś idealnie skrojonego pod gust przyszłej mamy. 
Przewijak. Jedna z podstawowych rzeczy w wyprawce! Niemowlaka przewijamy kilka, a noworodka nawet kilkanaście razy dziennie. Umieszczony na komodzie lub innym stabilnym podłożu przewijak ułatwi rodzicom codzienną pielęgnację maluszka.
Kubek termiczny/termos na kawę. Podczas spaceru można go przyczepić do wózka. Każda mama wie, że przydaje się też w domu... Najlepszy będzie taki, który trzyma ciepło pół dnia!

Prezent na baby shower do 200 zł

Poduszka do karmienia. Absolutny must have dla przyszłej mamy. Można z niego korzystać już podczas ciąży, bo pozwala wygodnie się ułożyć do snu. Gdy maluch jest już na świecie, poprawia komfort karmienia zarówno piersią, jak i z butelki - stanowi wygodne podparcie dla dziecka, odciążając jednocześnie kręgosłup mamy.

Termometr bezdotykowy. Przyszła mama jeszcze tego nie wie, ale w momencie pojawienia się na świecie dziecka, pojawia się też ogromny lęk o jego zdrowie, szczególnie w pierwszych tygodniach i miesiącach. W kryzysowych momentach warto mieć pod ręką niezawodny sprzęt, który szybko pomoże w podjęciu decyzji.

Kocyk bambusowy. Czas na coś pięknego, a nie tylko praktycznego. Wyprawka dla noworodka kosztuje krocie i kocyk za ponad sto złotych raczej rzadko w niej ląduje. Ale od czego są przyjęcia baby shower?

Prezenty na baby shower powyżej 200 zł

Chusta i spotkanie z doradcą chustowym. Gdy zapytałam o najlepszy prezent na baby shower na jednej z grup facebookowych, chusta miała najwięcej głosów. To bezpieczny zarówno dla malucha, jak i dla rodzica, sposób noszenia dziecka. Można ją złożyć, zajmuje niewiele miejsca, świetnie sprawdza się jako kocyk, a nawet...hamak. No i sprawdza się tam, gdzie nie wjedziesz wózkiem. Do chusty warto dorzucić spotkanie z doradcą, który podpowie, nauczy i przekona, że to świetny rozwiązanie i dla rodzica, i dla dziecka.

Sesja zdjęciowa była drugim najczęściej wymienianym prezentem. Kadry całej rodziny od profesjonalnego fotografa to piękna pamiątka. Przyszli rodzice mają tyle innych wydatków, że rzadko kiedy znajdują dodatkowe fundusze na opłacenie zdjęć, więc sesja noworodkowa to niepowtarzalny, cudowny prezent.

Express do mleka. Sprzęt, który sprawia, że nocna pobudka na karmienie przestaje być biegiem przełajowym (podgrzewanie, chłodzenie wody, mieszanie mleka, mycie butelki i smoczka, wyparzanie...) Urządzenie służy nie tylko do przyrządzania mleka, ale również do podgrzewania obiadków oraz sterylizowania smoczków i butelek.

Co kupić na baby shower – prezenty wysokobudżetowe

Elektroniczna niania. Rzecz absolutnie przydatna. Nawet jeśli przyszli rodzice mieszkają w niewielkim mieszkaniu, będą jej potrzebować np. podczas wakacyjnego wyjazdu, gdy zechcą posiedzieć na tarasie. Przedział cenowy jest spory, podstawowe urządzenie można kupić już za 100 zł, są też nianie z kamerą, termometrem, pozytywką i innymi dodatkami. W wersji full to wydatek rzędu tysiąca złotych.

Łóżeczko turystyczne. Nie jest to być może produkt pierwszej potrzeby, ale jak słusznie zauważa Kasia na jednym z for internetowych, zazwyczaj nie myśli się o zakupie i nagle przychodzi TEN DZIEŃ, w którym jest pilnie potrzebne i zaczyna się pożyczanie lub zakup na szybko.

Fotelik do karmienia. Rodzice co prawda nie myślą o nim zaraz po porodzie, ale jest to rzecz niezbędna - po ukończeniu sześciu miesięcy maluch zaczyna jeść „normalne” rzeczy i wtedy trzeba go gdzieś posadzić.
Autorka: Joanna Łukaszewska