Proste DIY: Mini-wazy w marmurkowym stylu

Szukacie szybkiego poradnika DIY, którym moglibyście zająć ręce w wolnej chwili? Te marmurkowe mini-wazy nadadzą się do tego celu idealnie. Proste w wykonaniu i urocze w efekcie, ozdobią Wasz dom na lato. Zobaczcie sami.
Glina modelarska to jeden z najwdzięczniejszych i najprostszych w użyciu materiałów, które wykorzystywane są w poradnikach DIY. W dodatku czasem nie ma się ochoty na długą i dokładną pracę, czasem ma się wolne tylko kilkanaście minut, które warto wykorzystać w kreatywny sposób. Takie właśnie są te marmurkowe mini-wazy – pozornie niedbałe i może nieco niedokończone, w efekcie prezentują się świetnie i z łatwością rozświetlają odrobiną koloru każde wnętrze. Możecie wykorzystać je na ulubione rośliny, kwiaty czy pojemniczki na najpotrzebniejsze rzeczy, które ustawicie na biurku. Sprawdzą się one również świetnie jako prezent na zbliżający się Dzień Ojca, wystarczy wybrać ulubiony kolor Waszego taty. 

Potrzebne materiały:

- glina modelarska (samoutwardzalna lub do wypiekania w piekarniku) w 2-3 wybranych przez Was kolorach
- mały wałek
- plastikowy nóż
- mały pręt kołkowy (lub coś w tym guście)

Źródło: papernstitchblog.com

Przygotowanie:

Krok 1:
W misce wymieszajcie ze sobą 2-3- kolorowe gliny. Zrolujcie je razem, tworząc dużą kulę. Potem rozdzielcie ją na kawałki i ponownie uformujcie kulę. Powtórzcie ten proces kilka razy i na koniec uformujcie kulę raz jeszcze. W ten sposób stworzycie marmurowy wzór.

Krok 2:
Następnie używając wałka, rozwałkujcie glinę na prostokątny placek grubości ok. 0,5 cm. Upewnijcie się, że cała powierzchnia ma tę samą grubość. 

Krok 3:
Powtórzcie ten proces tyle razy, ile mini-waz chcecie stworzyć.
Źródło: papernstitchblog.com

Krok 4:
Potem zwińcie każdy prostokąt w rurkę. Usuńcie nadmiar gliny i połączcie dwa końce. Następnie nałóżcie rurkę na palec i zegnijcie dolne krawędzie rurki, tworząc spód pojemniczka. 

Krok 5:
Odwróćcie rurkę ponownie i używając pręta kołkowego (lub z braku laku palca etc.), dociśnijcie spód pojemniczka, by go spłaszczyć i wyrównać. 

Krok 6:

Zgodnie z instrukcją na opakowaniu gliny, wypieczcie mini-wazy w piekarniku lub pozwólcie im zastygnąć, jeśli korzystaliście z gliny samoutwardzalnej.

Co sądzicie o takich mini-wazach?


Źródło: papernstitchblog.com