Data modyfikacji:

Przegląd inteligentnych głośników wspierających asystenta Google 

Słyszałeś już o głośnikach Google Home? Na rynku znajduje się wiele modeli, które wspierają inteligentne funkcje umożliwiające korzystanie z asystenta Google, a także zaawansowanych opcji strumieniowania muzyki. Zobacz najciekawsze.

Google Home - stylowy i funkcjonalny

Google Home to niewielki głośnik, który wyróżnia się niebanalnym wyglądem. Wysoka jakość dźwięku nie jest jego jedynym atutem. Integracja z najpopularniejszymi serwisami muzycznymi takimi jak Google Play, Spotify czy Apple Music umożliwia wygodne odtwarzanie ulubionych utworów.

Google Home ma także szereg funkcji współpracujących z systemem inteligentnego domu. Komendy głosowe asystenta Google umożliwiają kontrolę oświetlenia, temperatury czy telewizora. Niestety, ale na ten moment urządzenie nie wspiera języka polskiego. Po oficjalnej premierze na smartfonach z Androidem można mieć nadzieję, że ulegnie to zmianie w ciągu najbliższych miesięcy. Głośnik bezprzewodowy świetnie odnajdzie się w każdym domu. 

Google Home Mini - miniaturowy głośnik bezprzewodowy 

Miniaturowa wersja głośnika bezprzewodowego Google Home w przystępnej cenie oferuje podobne możliwości. Po połączeniu ze smartfonem lub tabletem bez problemu odtworzysz ulubioną muzykę z wybranego przez siebie serwisu. Home Mini ma na pokładzie asystenta głosowego Google. To jeden z najtańszych modeli wspierających urządzenia kompatybilne z inteligentnym domem. 

Mobvoi Tichome Mini - przenośny i poręczny 

Kolejny niewielki głośnik firmy Mobvoi w odróżnieniu od konkurencyjnego Google Home Mini ma wbudowany akumulator. Według producenta jest on w stanie odtwarzać muzykę bez przerwy przez 6 godzin. Dodatkowo obudowa została zabezpieczona przed dostaniem wody zgodnie ze standardem IPX6. Dzięki temu bez problemu zabierzesz głośnik na plażę. Google Assistant na pokładzie to wygodny i doskonały sposób na zarządzanie inteligentnym domem z dowolnego miejsca. Mobvoi Tichome Mini łączy się z telefonem za pomocą bluetooth lub modułu NFC. 

JBL Link 10 - doskonały dźwięk i asystent Google na pokładzie 

JBL słynie z produkcji głośników dysponujących rewelacyjną jakością dźwięku. Nie inaczej jest w przypadku modelu Link 10, który jest obsługiwany za pomocą komend głosowych wypowiadanych przy wykorzystaniu asystenta Google. Wbudowany Google Chromecast odtwarza dźwięk w jakości 24 bit/96 kHz, co jest doskonałą wiadomością dla fanów dobrego brzmienia. Wbudowana bateria o pojemności 4000 mAh umożliwi 5 godzin działania. Głośnik JBL jest także wodoodporny zgodnie ze standardem IPX7. 

Polk Audio Assist - doskonała jakość dźwięku 

Amerykański producent Polk Audio zna się na tworzeniu doskonałych głośników, jak mało kto. Model Audio Assist jest przygotowany z myślą o osobach szukających czystego brzmienia z dobrym basem. Urządzenie zaprojektowano do współpracy z systemem Google Home. Oprócz komend głosowych wykorzystasz wbudowanego Chromecasta do strumieniowania utworów. Ciekawą funkcją jest multi-room do grupowania głośników bezprzewodowych znajdujących się w różnych pomieszczeniach. Polk Audio Assist doskonale współpracuje z innymi sprzętami Google Home.   

Sonos Beam - inteligentny soundbar

Soundbar z inteligentnymi funkcjami to doskonałe rozszerzenie możliwości, jakie oferują telewizory ze Smart TV. Urządzenie wspiera strumieniowanie muzyki przez AirPlay na urządzeniach Apple. Po najnowszej aktualizacji soundbar działa również z asystentem Google, dlatego wypowiadanie komend głosowych jest jak najbardziej możliwe. Wysokiej jakości dźwięk znakomicie sprawdza się podczas oglądania kinowych hitów. Łącząc się z innymi urządzeniami Sonos będziesz mógł stworzyć zestaw 5.1, który oferuje niesamowite wrażenia. Stylowy głośnik oferuje opcję powieszenia na ścianie. 

Sonos One - idealny do domu

Sonos One został wyposażony w dwa wzmacniacze impulsowe dodatkowo wzbogacone o niestandardowe sterowniki. Producent zadbał o to, aby jakość odtwarzanej muzyki była lepsza niż u konkurencji. Sonos One tworzy ciekawy zestaw z wcześniej prezentowanym modelem Beam. Pełna synchronizacja za pomocą dedykowanej aplikacji z jest rozwiązaniem wygodnym i praktycznym. Sterowanie jest możliwe również przy użyciu asystenta Google. Inteligentny głośnik odnajdzie się w każdym domowym pomieszczeniu. 

Sony LF-S50G - inteligentny głośnik do kuchni 

Bardzo ciekawy głośnik, który pełni jednocześnie rolę budzika. Wyświetlacz znajdujący się na przednim panelu pokazuje aktualny czas. Urządzenie jest odporne na wodę, dlatego sprawdzi się w kuchni i umili przygotowywanie posiłków. Ciekawym rozwiązaniem jest dźwięk przestrzenny 360. Jakość dźwięku oferuje znakomite wysokie, jak i niskie tony.

Głośnik Sony reaguje na komendę głosową „OK Google”, co otwiera zupełnie nowe możliwości. Wyobraź sobie, że gotujesz obiad i bez odrywania rąk wybierasz ulubioną piosenkę. Producent ułatwił również komunikację ze smartfonem. Moduł NFC wymaga przyłożenia telefonu, po kilku chwilach konfiguracja będzie zakończona.

Nie przegap!

Producenci stają na głowie, starając się ułatwić nam życie. Nowych urządzeń dla smart home będzie przybywać, dlatego warto śledzić informacje na ten temat. Poniżej znajdziesz kilka naszych najciekawszych artykułów związanych z inteligentnym domem. Dowiedz się więcej:

Autor: Bartłomiej Mazurek