Najlepsze tablety na rynku 2016

Rynek elektroniczny przepełniony jest różnego rodzaju urządzeniami, które spełniają odmienne role. Tablety zapełniają idealną lukę pomiędzy smartfonami a komputerami. W większości przypadków charakteryzują się smukłym wyglądem, niską wagą, dobrym ekranem, a także niezłymi parametrami technicznymi.


Trzeba jasno powiedzieć, że nie są to urządzenia skierowane do zaawansowanych czynności, jakie wykonywać możemy chociażby na komputerze.

Warto dodać, że na tego typu urządzeniach nie będziemy mogli wykonywać połączeń telefonicznych (choć niektóre firmy dopuszczają taką możliwość).

Na pewno znakomicie się sprawdzą podczas przeglądania Internetu czy oglądania filmów. Osoby podróżujące docenią niską wagę takiego urządzenia i przez wiele godzin będą mogły cieszyć się ich funkcjonalnością. 


Wmontowane w nich baterie często wystarczają na dzień lub nawet dwa. Nie będziecie musieli martwić się o sytuacje, w których zabraknie wam prądu. Tablety posiadają dużą ilość akcesoriów, które zwiększają ich użyteczność.

Osoby lubiące pisać mogą skorzystać z dodatkowej klawiatury, znacznie przyspieszającej pracę. Graficy, dzięki specjalnym rysikom, będą mogli wykonywać mniej lub bardziej zaawansowane szkice.

Tablety sprawdzają się również w biznesie. Jak widać, tablety posiadają szerokie spektrum zastosowań, przyjrzyjmy się teraz tym urządzeniom, które przez klientów są wybierane najchętniej. 


iPad Air 2

iPad to jeden z pierwszych tabletów na rynku. Zaprezentowany przez Steve’a Jobsa i szybko stał się jednym z najpopularniejszych urządzeń na świecie.

Kolejna generacja tego urządzenia została mocniej odchudzona, jednak bez straty na podzespołach. Ekran Retina osiąga imponującą rozdzielczość 2048x1536 pixeli, jego przekątna nie uległa zmianie i wciąż wynosi 9,7 cala.

Nowością w tym urządzeniu jest czytnik linii papilarnych Touch ID, dzięki któremu nasze dane będą bardzo dobrze zabezpieczone. Ipad pracuje płynnie niezależnie od obciążenia, zasługa w tym 2 gb pamięci ram. 

Tablet ten jest tak naprawdę odświeżeniem poprzednich modeli, w wielu testach uzyskuje pozytywne opinie, dlatego bez wątpienia jest znakomitym kandydatem do zakupu. 


Samsung Galaxy Tab S2

Samsung Galaxy Tab jest smukłym urządzeniem, kryjącym w sobie ogromny potencjał. Oparty o system Android, daje możliwość zwiększenia naszej produktywności dzięki dołączonym aplikacjom. 

Proporcje ekranu 4:3 idealnie spiszą się podczas pracy biurowej. Wejście na kartę nano sim umożliwi stałe połączenie z Internetem, bez względu na to w jakim miejscu się znajdziemy. 

Godnym uwagi dodatkiem jest wbudowany aparat o rozdzielczości 8 Mpix. Oprócz tego, na pokładzie Galaxy Taba nie mogło zabraknąć czytnika linii papilarnych czy 3 GB ramu. To urządzenie wzbudza duże zadowolenie wśród klientów i kusi również z powodu przystępnej ceny.


Microsoft Surface 3

Microsoft z modelem Surface postanowił połączyć wszechstronność, jaką daje tablet, i możliwości laptopów. 

Urządzenie wyposażono w 4 procesory, 2GB ramu i najnowszy system Windows oznaczony cyfrą 10. Taka specyfikacja pozwoli nie tylko na płynne przeglądanie Internetu, ale również inne wymagające zadania. 

Ekran o przekątnej 10,8 cala wyświetla ostry obraz, z dobrym odwzorowaniem kolorów. Miłym zaskoczeniem jest klawiatura, którą znajdziemy w zestawie.

Tablet dostępny jest w kilku różnych konfiguracjach i opcjach z różnymi pojemnościami dysku. Wszystko zależy od grubości waszego portfela. 


Lenovo Yoga 3 Pro

Nie da się ukryć, że nowy tablet firmy Lenovo wyróżnia się spośród tłumu. Jako jeden z nielicznych  urządzeń mobilnych na rynku, posiada wbudowany projektor, za którego pomocą możemy wyświetlać obrazy. 

Pomaga w tym wbudowana podstawka, pełniąca kilka przydatnych funkcji. Poza tym, Yoga 3 Pro jest w pełni funkcjonalnym tabletem z wysokiej jakości ekranem o przekątnej 10 cali. 

Poruszanie się po nim jest ułatwione za pomocą rysika Anypen. Według producenta, na jednym ładowaniu jest on w stanie wytrzymać nawet 18 godzin przy pełnym obciążeniu. 

Ostatnią rzeczą o jakiej warto wspomnieć, to wodoodporność tego urządzenia. Funkcja ta przyda się osobom często podróżującym i korzystającym z tabletu w różnych warunkach. Funkcjonalny i poręczny tablet przypadł już do gustu wielu klientom. 


Sony Xperia Tablet Z4

Seria Xperia swoją największą popularność zyskała za sprawą smartfonów, jednak w segmencie tabletów również ma sporo do zaoferowania. 

W Z4 skupiono się przede wszystkim na jak najlepszym ekranie. Wyświetlacz 2K przedstawia piękne, wyraźne i naturalnie odwzorowane kolory. 

Cały system oparty jest o system Android i napędzany jest ośmiordzeniowym, 64 bitowym procesorem Qualcomm Snapdragon. 

Xperia Z4 nie należy do ciężkich tabletów, jego waga to tylko 393 g. Podobnie jak w telefonach, również tutaj zastosowano pełną ochronę przed wodą i innymi niesprzyjającymi warunkami.
Podobne artykuły

 

Ostatnio dodane artykuły