Data publikacji:

Przegląd odjazdowych materacy nad wodę

Wybierasz się na basen lub na plażę? W twoim zestawie plażowicza nie może zabraknąć dmuchanego materaca. Ale nie myśl, że chodzi tu o zwykłe materace. Jeśli tego lata masz się bawić naprawdę dobrze podczas urlopu, poznaj odjazdowe modele materacy plażowych. Z nimi plażowanie i zabawy nad wodą na pewno będą udane.
Lato rządzi się swoimi prawami. Długo wyczekiwany urlop, słońce, plaża i ciepła woda w morzu lub basenie – w takich okolicznościach zdecydowanie można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Dlatego jeśli podczas tegorocznego wyjazdu wakacyjnego chcesz wspiąć się na wyżyny relaksu, musisz mieć ku temu odpowiednie wsparcie, a takie zapewni wygodny i odjazdowy materac. Akcesoria plażowe tego typu to fajda nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Żar tropików, róż flamingów

Jeśli jakikolwiek materac dmuchany może być modny, to z pewnością jest to flaming. Materac w kształcie wielkiego różowego ptaka to jeden z tych akcesoriów plażowych, obok których nie sposób przejść obojętnie. Nie wierzysz? Wystarczy sprawdzić na Istagramie – pod tagiem „flamingo” znajdziesz blisko 3 miliony zdjęć, które przedstawiają dmuchane materace w kształcie flaminga. Jeśli zatem chcesz zrobić sobie niezapomniane selfie na basenie i przy okazji stylowo wypoczywać nad wodą, materac w kształcie flaminga to element obowiązkowy twojego wakacyjnego ekwipunku.

Wszystkie kolory tęczy, czyli materac jednorożec

Jednorożce są na topie. Te fantastyczne stworzenia z bajek i legend świetnie odnajdują się w dzisiejszej popkulturze. Dlatego jednorożce zdobią nie tylko ubrania czy różnego rodzaju akcesoria, ale ich znak rozpoznawczy, czyli bajecznie kolorowa tęcza, to też znaczący modowy trend. Dlatego jeśli chcesz dodać sobie kolorów na plaży lub nad basenem, postaw na materac dmuchany w kształcie jednorożca. Bo kto powiedział, że podczas urlopu nie możesz znów poczuć się jak dziecko?

Z pizzą na plażę

Ktoś bardzo mądry powiedział kiedyś, że pizza nie pyta, pizza rozumie. I nawet, jeśli to stwierdzenie można z powodzeniem odnieść do tysięcy innych potraw, to nikt nie może zaprzeczyć, że pizza jest zawsze spoko. Dlaczego więc nie na plaży lub nad basenem? Materac dmuchany w kształcie kawałka pizzy na pewno zaostrzy twój apetyt na stylowe plażowanie. Nie dość, że będziesz mógł się wygodnie unosić na wodzie i zażywać kąpieli słonecznych, to jeszcze wprawisz się w klimat włoskiej sjesty. Czego chcieć więcej? Może kilku kawałków prawdziwej margherity?

Lody dla ochłody

Jaki jest największy przysmak lata? Lody oczywiście. Jak już ustaliliśmy, lato rządzi się swoimi prawami, dlatego idealnym towarzyszem wypadów na plażę lub kąpieli nad basenem będzie materac dmuchany w kształcie loda na patyku. O ile jednorożec czy flaming to materace dmuchane, które świetnie nadają się do wylegiwania na powierzchni wody, o tyle materac lód będzie też pomocny podczas szkolenia techniki pływackiej. Bo przecież leżąc na nim będziesz mógł leniwie przebierać nogami lub rękami i pokonać kilka długości basenu. Może Michaelem Phelpsem ani Otylią Jędrzejczak nie zostaniesz, ale zabawa na pewno będzie przednia. A takie lody w lecie ujdą ci na sucho – nie dość, że aktywnie wypoczniesz nad wodą, to jeszcze spalisz kalorie i będziesz szlifować formę – same plusy.

Podwójne krzesło

Oczywiście relaks w wodzie nie byłby tak udany bez odpowiedniego towarzystwa. Zatem jeśli leniwie unosić się na wodzie, to najlepiej we dwoje. Jeśli wraz z towarzyszem lub towarzyszką wakacyjnej podróży chcesz jednocześnie wygodnie odpoczywać i toczyć ciekawe rozmowy na środku basenu, idealnym rozwiązaniem będzie podwójny materac dmuchany. Wygodny zagłówek pozwoli wam się rozsiąść wygodnie i cieszyć piękną pogodą i wakacjami. W takich okolicznościach nic więcej do szczęścia nie potrzeba. No chyba, że drinka z palemką.

Basenowa Kung Fu Panda

A jeśli podczas tegorocznego urlopu chcesz się wznieść na wyżyny błogiego lenistwa, idealnym towarzyszem będzie dla ciebie dmuchany materac w kształcie pandy. Wszyscy wszak pamiętamy kultową Kung Fu Pandę o imieniu Po, która doskonale wiedziała, że odpoczynek i wygoda są w zyciu najważniejsze. Ah i może jeszcze kluski. Niezależnie od tego, jaka filozofia relaksu będzie ci przyświecać podczas najbliższego urlopu, materac dmuchany do złudzenia przypominający filmową pandę na pewno będzie optymistycznym akcentem, który sprawi, że wakacje będą jeszcze bardziej udane. 

Jak paw

Jak już dotychczas zauważyłeś, niektóre materace plażowe to akcesoria, obok których nie sposób przejść obojętnie. Zdecydowanie najefektowniejszym w tym zestawieniu jest materac dmuchany w kształcie pawia. To dopiero sposób, aby stroszyć piórka na plaży lub nad basenem. Jego forma przypomina nieco wspomnianego już wcześniej flaminga czy jednorożca, nie jest to zatem klasyczny materac dmuchany. Ale przecież lato i nuda to słowa, które nawet w teorii nie powinny ze sobą sąsiadować. A jak jest w praktyce, przekonasz się, jeśli postawisz na materac dmuchany w kształcie pawia – dzięki niemu to lato na pewno nie będzie nudne.