Data publikacji:

Ranking najlepszych filmów Marvela [TOP 7]


W 2018 roku na ekrany kin trafi film Marvela Avengers: Wojna bez granic. W oczekiwaniu na ten tytuł  przeglądnęliśmy wszystkie filmy tego producenta i wybraliśmy te najlepsze. Zobaczcie nasze typy. 

1. Strażnicy Galaktyki 2 


Pierwsza część filmu o superbohaterach, w trochę innym wydaniu okazała się hitem i jednym z najbardziej dochodowych filmów Marvela. Przed premierą drugiej części wiele osób miało obawy, czy podoła i podtrzyma tak wysoki poziom. Okazało się, że ogromna dawka humoru i galaktycznych przygód w wydaniu Star-Lorda i spółki, ponownie okazała się dużym sukcesem. Yondu, Rocket, Drax czy nawet Peter Quill dają się lubić nie mniej niż członkowie Avengers. W Strażnikach Galaktyki gra praktycznie wszystko. Ta kosmiczna komedia o przygodach superbohaterów nie bez powodu jest jedną z najchętniej oglądanych produkcji.  

źródło: imdb.com

2. Thor Ragnarok 


Najnowszy film Marvela był jednym z bardziej wyczekiwanych w 2017 roku. Można już na wstępie powiedzieć, że nie zawiódł on fanów. Thor w zupełnie odmienionej wersji stał się bardziej zabawny i jednocześnie groźny. Pojawienie się Hulka całej produkcji wyszło zdecydowanie na dobre. Hela z którą mierzyli się bohaterowie być może nie jest tak groźna jak Thanos, ale Cate Blanchett odegrała ją naprawdę dobrze.

Na pochwałę zasługuje też Tessa Thompson, która odegrała Valkirię. Film ma świetne efekty specjalne, ogromną ilość humoru, co daje 2 godziny znakomitej rozrywki, od której ciężko się oderwać. Wiele osób porównuje Thora do Strażników Galaktyki. Rzeczywiście podobieństw jest wiele, jednak koniec końców to zupełnie inna produkcja. 

źródło: imdb.com

3. Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów 


Bracia Joe i Anthony Russo wspięli się na wyżyny swoich możliwości w Wojnie Bohaterów. Film można nazwać takimi małymi Avengers, bo na wielkim ekranie spotyka się całkiem spora liczba bohaterów. Konflikt pomiędzy Iron Manem a Kapitanem Ameryką wywołany przez tajemniczego Zemo był idealnym pomysłem na ekranizację. Akcja i napięcie w której trzyma są na doskonałym poziomie. Humor dawkowany w odpowiednich ilościach wciąż śmieszny.

No i wisienką na torcie jest rola Czarnej Pantery. Bohater świetnie wpasował się w ten klimat i cały konflikt. Ogólnie rzecz biorąc Wojna Bohaterów nie zawodzi. Trzyma widza przed ekranem od pierwszej do ostatniej minuty. Teraz od braci Russo czekamy na kolejną produkcję czyli Avengers: wojna bez granic

źródło: imdb.com

4. Avengers


Pierwsza część Avengers na ekranach kinowych zadebiutowała w 2012 roku. Balonik na ten film był pompowany już od pierwszego Iron Mana. W końcu fani dostali wszystkich bohaterów na jednym ekranie. W naszej ocenie film się obronił, zespół nie od początku był ze sobą zżyty i zgrany, co tylko uatrakcyjniło przebieg zdarzeń. No może nieco zawiodła postać Hawkeye’a, jednak Thor, Iron Man czy Hulk pokazali się ze świetnej strony.

 Na pochwałę zasługuje także Loki, który okazał się ciekawym antagonistą stanowiącym niemałe wyzwanie dla grupy. Po tak wielu produkcjach, które wyszły przez ponad 5 lat, pierwsi Avengers nie błyszczą już tak jak w dniu premiery. Wciąż jednak warto o tej produkcji wspomnieć. 

źródło: imdb.com

5. Iron Man 


Kiedy w 2008 roku debiutował Iron Man, chyba nikt nie zdawał sobie sprawy do jak wielkich rozmiarów rozrośnie się MCU. Ale pierwszy członek Avengers miał naprawdę dobre wejście. Odgrywający główną rolę Robert Downey Jr. idealnie wpasował się w postać Tony’ego Starka. Spora dawka humoru, ciekawe sceny walki i całkiem niezłe efekty specjalne były tym, czego widzowie potrzebowali. Może antagonista nie należał do najlepszych, jednak sam film mimo wszystko obronił się znakomicie. 

źródło: imdb.com

6. Spider Man: Homecoming


Filmy o Spider-Manie mają za sobą bardzo wyboistą drogę. Sami Raimi ze swoją trylogią spotkał się z dobrym odbiorem fanów, chociaż ostatnia odsłona przygód pajączka pozostawiała wiele do życzenia. Później przyszły dwie zupełnie nowe części Spider-Mana wyprodukowane przez Sony.

Niestety, mówiąc delikatnie nie były oceniane najlepiej. W końcu Sony dogadało się z Marvelem w efekcie czego powstał solowy filmy Spider-Man: Homecoming. Film to tak naprawdę Marvel w najlepszym wydaniu. Świetnie dobrany tytułowy bohater, antagonista znakomicie odegrany przez Michaela Keatona i dobre efekty specjalne to tak naprawdę przepis na sukces. 

źródło: imdb.com

7. Doctor Strange 


Ceniony neurochirurg Stephen Strange jest uznawany w świecie medycyny za wybitnego lekarza. Pewnego razu ulega on bardzo groźnemu wypadkowi samochodowemu. Stan jego rąk jest na tyle zły, że nie jest on już w stanie wykonywać swojej pracy. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości jedzie on do Nepalu, gdzie dowiaduje się o istnieniu mistycznej magii. 

Film Doctor Strange to zupełnie inna część MCU. Spora ilość magii i mistycyzmu sprawia, że ogląda się go równie ciekawie, co innych bohaterów. W końcu Doktor Strange stanie się członkiem świata Marvela. Jego droga do zostania bohaterem nie jest łatwa. Mimo wszystko fabuła, akcja jak i drobna doza humoru wychodzi tej produkcji na dobre. 

źródło: imdb.com
Autor: Bartłomiej Mazurek

Przeczytaj więcej o premierach Marvela w 2018

Przeczytaj również