Data modyfikacji:

Raper Nelly oskarżony o gwałt!

Cornell Haynes Junior, pseudonim Nelly, został aresztowany w sobotę rano pod zarzutem gwałtu na swojej fance, która miała odwiedzić go w jego autobusie po koncercie w Waszyngtonie. Nelly został wypuszczony z aresztu i twierdzi, że zarzuty są fałszywe. Jakie są fakty?
(źródło: Billboard)

Hot In Here

Nelly, autor takich hitów jak „Hot In Here” i „Dillema” został aresztowany w sobotni ranek w Waszyngtonie. Na policję zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że została zgwałcona w jego autobusie, którym podróżuje obecnie po Stanach Zjednoczonych podczas trwającej trasy koncertowej. 

O 7 rano policja dokonała aresztowania muzyka i zaprowadziła go na komisariat w celu wyjaśnienia sprawy. Ostatecznie nie zostały mu postawione żadne zarzuty i Nelly został wypuszczony, a policja bada sprawę.

42-letni muzyk jest obecnie w trasie koncertowej po Ameryce wraz z Florida Georgia Line i miał występować na koncercie w Ridgiefield, Waszyngton. Do domniemanego gwałtu doszło w nocy z piątku na sobotę około 4 nad ranem. Kobieta, która oskarżyła Nelly’ego o przestępstwo twierdzi, że raper zaciągnął ją do koncertowego busa i tam zgwałcił o godzinie 3.45 w nocy. 

Policja dotarła na miejsce około 7 rano, zaraz po tym jak oskarżająca zgłosiła się na komisariat w celu żłożenia zeznań i natychmiast aresztowała muzyka. Nelly spędził cały dzień w areszcie.

Nelly nie przyznaje się do winy

Raper Cornell Haynes natychmiast zaprzeczył oskarżeniom twierdząc, że są fałszywe. Twierdzi, że został fałszywie oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił i jest ofiarą nieprawdziwych zeznań.

Nelly zapewnił również swoich fanów, że ostatecznie nie został o nic oskarżony na komisariacie, gdyż zabrakło dowodów i został wypuszczony bez jakiejkolwiek kaucji. 

Jeżeli faktycznie Nelly nie popełnił przestępstwa, o które został oskarżony to trudno dziwić się jego frustracji i zdenerwowaniu. Na szczęście dla niego nie znajduje się dalej w areszcie. Na jego profilu na Twitterze Nelly umieścił kilka wpisów odwołujących się do wspominanej sytuacji.

„Chciałbym powiedzieć, że jestem w olbrzymim szoku poprzez atakowanie mnie fałszywymi oskarżeniami” – czytamy na Twitterze rapera z Teksasu. „Jestem całkowicie niewiny. Jestem pewny, że jeżeli ktoś zbada fakty to wyjdzie na jaw, że jestem ofiarą fałszywych oskarżeń.”
Nelly poprzez Twittera próbował również dotrzeć w jak najszybszym czasie do swoich bliskich: „Chciałbym przeprosić kochane przeze mnie osoby za wstyd i umieszczanie mnie w sytuacji, w której mógłbym zostać ofiarą fałszywych oskarżeń i zostać zniesławiony”.

Nelly, oskarżony o gwałt, chciał również na Twitterze podziękować swoim fanom. „Chciałbym również podziękować moim fanom za niezachwiane wsparcie. Znają mnie. Zapewniam was, że zostanę oczyszczony z zarzutów. Zapewniam was także, że podejmę wszelkie prawne kroki, aby odpowiedzieć za ten akt zniesławienia. Dziękuję wam” – napisał.

To nie koniec jego Twitterowych postów. Raper wydaje się być bardzo zdenerwowany zaistniałą sytuacją i trudno mu się dziwić. Szacuje się, że od 2 do 10% oskarżeń o gwałt jest nieprawdziwa i mężczyźni niesłusznie zostają aresztowani. Wynika to z wielu powodów, ale każdy przypadek należy indywidualnie rozpatrzyć. Jest to niewątpliwie trudny temat.

„Innymi słowy, wszyscy dobrze wiecie, że nie robię takich głupot. Kocham” – czytamy dalej na Twitterze Nelly’ego (pozwoliliśmy sobie ugrzecznić ten ostatni post, w oryginale było tam kilka niecenzuralnych słów).

Brak zarzutów

Po aresztowaniu Nelly’ego w sobotę rano raper został wypuszczony z powodu braku dowodów i mógł opuścić areszt bez kaucji. Nie wiadomo jak na razie, kim jest osoba oskarżająca Nelly’ego o gwałt i dlaczego postawiła mu takie zarzuty. Policja wciąż bada sprawę, gdyż jest to poważne przestępstwo i jeżeli faktycznie do niego doszło, Nelly nie może umknąć ramieniu sprawiedliwości.

Dalsza lektura Twittera rapera przynosi kolejne posty odwołujące się do sprawy: „Gwoli ścisłości. Nie zostały mi postawione zarzuty przestępstwa, a więc kaucja nie była potrzebna. Zostałem wypuszczony. Oczekuję na dalsze śledztwo.”

Jak można się domyślić, ze względu na zaistniałą sytuację muzyk odwołał swój koncert w Waszyngtonie. Jego dalsza trasa koncertowa stoi pod znakiem zapytania, chociaż Nelly chciałby ją kontynuować.

Najczęściej fałszywe oskarżenia o gwałt biorą się z chęci do wzbogacenia sie oskarżyciela. Bardzo łatwo jest kogoś pomówić o gwałt, lecz łatwo jest też udowodnić nieprawdę. Niestety często cierpi na tym dobry wizerunek osoby sławnej i dlatego niektórzy artyści dla świętego spokoju wypłacają oskarżycielom pokaźne sumy pieniędzy. Być może tak własnie wydarzyło się w tym przypadku, chociaż jeżeli oskarżenia okażą się prawdziwe, Nelly jak najbardziej powinien zostać osądzony i sprawiedliwie ukarany.
Wcześniej tego roku o zbiorowy gwałt zostali oskarżeni muzycy z polskiej grupy metalowej Decapitated, którzy znajdowali się w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych. W ich przypadku jednak ofiara miała dużo więcej dowodów, a zachowanie muzyków było mocno podejrzane. Sprawa jest w toku.
Tekst: Jakub Spiryn