Data modyfikacji:

Rozpieść futrzaka czyli nowości wśród akcesoriów dla kota

Koty to piękne i majestatyczne zwierzęta, które szczycą się dużą niezależnością. Ale tak jak wszyscy pupile potrzebują troski, ciepła, a czasem nawet nowych rzeczy materialnych. Oto kilka akcesoriów dla kota, które powinny się znaleźć w jego domowym wyposażeniu.
Drogie Kocie Mamy i Koci Tatowie! Dobro i szczęście waszego kota jest zapewne dla większości z Was priorytetem. Wiemy, jak to jest mieć kota na punkcie swojego kota, więc prawdopodobnie tak jak i my, nie oszczędzacie na potrzebach swoich Mruczusiów. Koty okręciły nas sobie wokół pazura, a my robimy to co one chcą.
Dlatego jeśli kot potrzebuje nowego legowiska to trzeba mu je bezwzględnie zagwarantować! Tak samo jest w przypadku zabawek: jeśli kotu nie podoba się już stara zabawka lub została już ona rozebrana na części pierwsze i nie nadaje się do dalszego gryzienia, drapania i rzucania – nie ma wyjścia, trzeba się do kota potrzeb dostosować i kupić nową. W końcu Nasz Kot – Nasz Pan! A rynek się kręci i wytwarza coraz to nowsze i coraz to bardziej wymyślne akcesoria dla kotów. A kot tylko mruczy pod nosem: „Kici kici miał, będę od Ciebie brał, będę miał to com chciał…”

Legowisko dla kota

Ekologiczne legowisko dla kota zrobione jest z materiałów z recyklingu – czyli bawełnianego sznurka, który pozyskać można przecież na przeróżne sposoby, na przykład ze starych, nie noszonych już koszulek. Wykonane na grubym szydełku – w pełni naturalne. Na dodatek wykonane z materiałów z odzysku, więc fajnie, że nic się nie zmarnuje. Kolory? Jakie tylko chcecie, możecie je dopasować do wystroju Waszego wnętrza. Takie ekologiczne legowiska dla kota oraz zabawki oferuje firma Lisie Sztuczki, która nie tylko zajmuje się sprzedażą ręcznie robionych rzeczy ale także prowadzi tymczasową opiekę adopcyjną dla kotów oraz zajmuje się szukaniem im nowych domów, a zarobione pieniądze przeznacza na pomoc schroniskom i fundacjom. Wspaniała inicjatywa łącząca ze sobą trzy idee – adopcji zwierząt, recyklingu oraz filantropii.

Autor/Źródło: Lisie Sztuczki/Ceneo.pl

Kocie tipsy

Skoro już mowa o owijaniu sobie ludzi wokół pazurka… Okazało się, że na rynku są już nawet dostępne kocie tipsy. Pomyśleliście pewnie: „Ludziom się w głowach już poprzewracało!”, ale nie wydawajcie przedwcześnie osądu, ponieważ zostały one wyprodukowane w konkretnym celu. Produkcję tych silikonowych nakładek na pazurki dla kota rozpoczęto z myślą o ochronie mebli, które często padają ofiarą kociego drapania.
Niestety z punktu widzenia behawiorystów, nie jest to do końca dobre rozwiązanie, ponieważ po pierwsze kot w ten sposób traci przyczepność, a po drugie, co tyczy się kotów wychodzących, mają one mniejszą możliwość obrony przed potencjalnymi napastnikami. Nie można jednak powiedzieć, że jest to zupełnie bezużyteczny wynalazek, ponieważ sprawdza się on doskonale w przypadku, gdy kot ma problemy skórne, jakimi może być wysypka lub swędzące, gojące się rany, których nie powinien drapać. 

Drapaczki

W przypadku ochrony mebli przed kotem dużo bardziej sprawdzają się odstraszacze w sprayu lub najprostsze popularne drapaczki. Zaraz pewnie usłyszę: „Ale kot nie chce z nich korzystać.” 
A czy Wasz kot od razu ma świadomość do czego służy drapaczka? Czy drapaczka aby na pewno stoi w dobrym miejscu? Czy nauczyliście go, że to jest miejsce gdzie może się podrapać? Z kotami jest jak z ludźmi – jeśli nie pokażemy im jak czegoś używać, same tego nie zrozumieją i tak jak my wszyscy często boją się nieznanego.

Interaktywne zabawki

Kiedyś kotu wystarczył kłębuszek wełny do zabawy lub kawałek nitki na patyku. Teraz koty mają zabawki, które mają rozwijać ich spryt lub poprawiać ich koordynację, ale czy aby na pewno nie ma w nich drugiego dna? Często w kupowaniu taki zabawek chodzi o zajęcie domowemu kotu czasu gdy jego Pana/Pani nie ma w domu lub nie posiada dla niego wolnej chwili. Warto pamiętać o tym, że zwierzęta również wymagają od nas chwili uwagi i nie są stworzone tylko do głaskania i przytulania od czasu do czasu.


Autor: Marta Nowak

Polecane artykuły

nordic walking dla początkujących

Nordic walking dla początkujących. Jak zacząć przygodę z chodzeniem z kijkami?

2021-05-09
Nordic walking to sport dla całej rodziny. W spacerowaniu z kijkami doskonale odnajdą się osoby starsze, w średnim wieku, a nawet dzieci. Jest to doskonała forma relaksu, ale także mobilizacji całego ciała do ruchu, co przynosi mnóstwo korzyści zdrowotnych. Przekonaj się, co warto kupić do nordic walkingu dla początkujących.
5w30 czy 5w40

Jaki olej wybrać? 5w30 czy 5w40?

2021-05-09
Jaki olej silnikowy do samochodu wybrać? Czy stosować olej 5w30 czy 5w40 i jakie są między nimi różnice? Czy można zmienić olej syntetyczny 5w40 na półsytentyczny 10w40? Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.
kosmetyki do brwi

Kosmetyki do brwi, które warto mieć w swojej kosmetyczce

2021-05-09
Marzysz o idealnie podkreślonym łuku brwiowym, który stworzy wyrazistą i piękną oprawę dla oczu? W takim razie w twojej kosmetyczce nie może zabraknąć kosmetyków do brwi! Na rynku znajdziesz cienie, kredki, pomady i żele. Sprawdź, która formuła będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę!
dab co to

DAB. Co to jest i jak działa?

2021-05-09
Technologia DAB obecna jest w Europie od kilkunastu lat. Również w Polsce DAB cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród kierowców. Mimo to wiele osób wciąż nie wie, co to jest DAB, choć często korzystają z możliwości tej technologii. Czas to zmienić. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat radia cyfrowego DAB i możliwości, które daje. Wierzymy, że dzięki temu więcej osób zyska szerszy dostęp do lepszej jakości dźwięku oraz znacznie szerszej oferty stacji radiowych.