Data publikacji:

Rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w siatkówce 


Dzisiaj rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w siatkówce. Do Polski przyjedzie kilkanaście reprezentacji, które będą walczyć o miano tej najlepszej. W naszym artykule znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tej imprezy. 

źródło: pzps.pl

XXX edycja Mistrzostw Europy w Polsce! 


Mistrzostwa Europy w siatkówce to bez wątpienia wielkie święto dla wszystkich kibiców tego sportu. Po raz pierwszy impreza miała miejsce w 1948 roku. Wówczas gospodarzem rozgrywek były Włochy. Data ta jest bardzo ważna, ponieważ uznaje się, że to właśnie wtedy europejska siatkówka odrodziła się na nowo. Jubileuszowa edycja jest wyjątkowa dla kibiców, ponieważ gospodarzem imprezy jest Polska. Zawodników będą gościć w sumie cztery miasta - Gdańsk, Szczecin, Katowice oraz Kraków. 

Dla organizatorów nie jest to pierwsza tego typu impreza, ponieważ w 2014 roku, w naszym kraju odbywały się Mistrzostwa Świata. Warto przypomnieć, że doping kibiców poniósł reprezentację Polski i pozwolił im zdobyć złoty medal. Tak wielki sukces na własnych boiskach, przeszedł do historii. Mamy ogromną nadzieję, że drużyna pod wodzą trenera Ferdinando De Giorgiego zdobędzie krążek Mistrzostw Europy. 

Ceremonia otwarcia 


Lotto Eurovolley Poland 2017 zostanie zainaugurowane 24 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie. Nad imprezą pracowało 750 osób, a do stworzenia wyjątkowej oprawy użyto 86 ciężarówek i 35 wyciągarek, które pracowały non stop, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. O 18:30 będzie można obejrzeć otwarcie Mistrzostw Europy. Organizatorzy mówią, że ceremonia i mecz otwarcia będą obsługiwane przez 1600 osób. 

Na godzinę 20:30 zaplanowano inauguracyjny mecz. Siatkarzy reprezentacji Polski będą mogli oglądać kibice zgromadzeni na PGE Narodowym. Drużyną, która stawi im czoła będzie Serbia. To bardzo utytułowana drużyna, która w 2016 roku wygrała Ligę Światową. W swoim dorobku ma także złoty i brązowy medal Mistrzostw Europy. Nasi siatkarze 14 lipca 2016 roku na turnieju Ligii Światowej mierzyli się z zawodnikami z Serbii. Niestety ulegli im wtedy 1:3. Mecz otwarcia będzie więc doskonałą okazją do rewanżu za ten mecz. Wszyscy kibice siatkówki, na żywo zobaczą bardzo emocjonujący mecz. 

źródło: pzps.pl

Terminarz Mistrzostw Europy w siatkówce 


Na turnieju w sumie oprócz reprezentacji Polski, pojawi się 15 drużyn z Europy. Bardzo ciekawie zapowiadają się praktycznie wszystkie mecze. Polska w fazie grupowej rozegra w sumie trzy mecze. Pierwszy odbędzie się w czwartek z Serbią. Dwa dni później podopieczni trenera Ferdinando De Giorgi w Gdańsku podejmą Finlandię. Ostatni mecz fazy grupowej jest zaplanowany na 28 sierpnia. Wówczas reprezentacja zmierzy się z Estonią. Przeciwnicy są bardzo wymagający, jednak z dużą dawką optymizmu patrzymy na wyjście Polaków z fazy grupowej. 

W trzech kolejnych miastach Polski odbędą się mecze pozostałych grup. W Szczecinie od 25 do 28 sierpnia rywalizować będą ekipy z Słowacji, Czech, Niemiec oraz Włoch. W Krakowie od 24 do 28 sierpnia zmierzą się z kolei reprezentacje z Bułgarii, Rosji, Słowenii a także Hiszpanii. Ostatnim gospodarzem imprezy będą Katowice, które ugoszczą Holandię, Turcję, Belgię oraz Francję. Tam rozgrywki rozpoczną się w piątek 25 sierpnia a zakończą w poniedziałek. 

We wtorek siatkarze odpoczną od rozgrywek. Dzień później zwycięzcy z grupy A i C a także B i D zmierzą się w fazie Play Off. Na czwartek 30 sierpnia, zaplanowano ćwierćfinały. Piątek to dzień na odpoczynek, natomiast gra o wysoką stawkę odbędzie się w sobotę. W półfinałach wyłonione zostaną dwie najlepsze drużyny. 

Najważniejszym punktem imprezy będzie niedziela 3 września. O godzinie 17:30 rozegra się mecz o 3 miejsce, natomiast na 20:30 zaplanowano wielki finał. Mamy wielką nadzieję, że zobaczymy w nim reprezentację Polski. 
źródło: pzps.pl

Gdzie oglądać siatkówkę na żywo? 


Wszystkie mecze reprezentacji Polski będziecie mogli oglądać za darmo na głównym kanale telewizji Polsat. Pozostałe mecze zostaną udostępnione na kanałach Polsat Sport News, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Fight oraz kanale Super Polsat. Posiadacze telewizji kablowej lub satelitarnej z pewnością dostęp do takich kanałów posiadają. 

Jeśli chcielibyście zobaczyć siatkówkę na żywo przez internet, to na kanale Ipla będą dostępne wszystkie mecze. Aplikacja jest dostępna za pomocą przeglądarki, a także na systemy z IOS oraz Androidem. Ceremonia otwarcia będzie transmitowana bez dodatkowych opłat. Aby obejrzeć pojedynczy mecz, będzie trzeba zapłacić jednorazowo 4,90 zł. Klienci sieci Plus i abonenci Cyfrowego Polsatu nie poniosą żadnych dodatkowych opłat. 

źródło: pzps.pl
Kibicować naszym zawodnikom możecie nie tylko przed domowym telewizorem. Na Katowickim rynku zorganizowana zostanie specjalna strefa kibica. W wielu restauracjach i pubach także odbędą się transmisje. 

W innym naszym artykule możecie przeczytać jak dobrze przygotować się do kibicowania reprezentacji Polski w siatkówce. Okazuje się, że zakupić można wiele gadżetów, takich jak koszulki reprezentacji Polski czy farby do malowania twarzy. Po więcej odsyłamy was do naszego materiału. 

Autor: Bartłomiej Mazurek