Data modyfikacji:

Samochody cabrio. Kabriolety to modele stworzone dla kobiet

Jazda kabrioletem w słoneczny dzień należy z pewnością do marzeń wielu z nas. Wiatr rozwiewający włosy, okulary przeciwsłoneczne, atmosfera wakacji: to wyobrażenie o podróży samochodem typu cabrio utrwaliły liczne filmy, plakaty i teledyski. Kto miał szczęście doświadczyć tego typu przygody z pewnością nigdy nie zapomni niezwykłego uczucia radości i wolności!
Na szczęście coraz więcej z nas może pozwolić sobie na regularne doświadczenia tego typu przyjemności - rynek samochodów z otwierany dachem coraz prężniej rozwija się nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Coraz więcej kobiet poszukuje właśnie takiego modelu samochodu. To już nie tylko środek komunikacji, to również modny dodatek, którego design wzbogaci nie tylko nasz wygląd, ale także pozwoli odczuć nową jakość przyjemności czerpanej z jazdy.

Kabriolet dla każdego?

Samochód tego typu służyć będzie przede wszystkim przyjemności z jazdy. Nie zapewni nam pojemnego bagażnika, wewnątrz znajdziemy standardowo dwa miejsca. Nie jest to jednak typ auta zaprojektowany do typowego, codziennego użytkowania. Jest to rodzaj dóbr luksusowych, które służą jedynie czerpaniu przyjemności nie tylko z samej jazdy, ale również z samego designu i wyglądu samochodu.

To samochód dla koneserek życia, które lubią czuć się pewnie, które cenią luksus i wygodę. Mimo pozorów, zakup tego typu auta nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Najprostsze modele możemy kupić już w granicach kilku tysięcy złotych. Warto również przyjrzeć się samochodom z rynku wtórnego - w przypadku tych aut roczne przebiegi są niskie, często więc można natrafić na prawdziwą okazję. Jeśli lubimy elegancję w starym stylu możemy przyjrzeć się modelom vintage.

Model dostosowany do potrzeb każdej kobiety

Kobiety przykładają ogromną wagę nie tylko do jakości wykonania produktu, ale także do stylu i wyglądu. Warto więc, aby wybrane przez nas auto spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Niezwykle urokliwym modelem będzie Fiat Barchetta. Klasyka włoskiego gatunku została zaprojektowana przez studio projektowe Pininfarina. To niezwykle smukłe i opływowe auto, z pewnością spodoba się wielu klientom (szczególnie w czerwonej karoserii). Jednostka napędowa Barchetty to 1.7/131 KM,która z jednej strony zapewnia bardzo dobre osiągi, z drugiej zaś dość mocno zużywa olej silnikowy. Z pewnością jest to model dla miłośniczek klasyki, ceniących także dobry włoski design. 

Warta uwagi jest także Mazda MX-5 II. To niezwykle eleganckie auto, którego design i wygląd utrzymany jest w tradycyjnej formie Mazdy. Niezwykła dbałość o szczegóły i detale, połączona w komfortem jazdy. Jest to model będący drugą generacją Mazdy MX-5, różni się od swojego pierwowzoru brakiem wysuwanych reflektorów. Zarówno Mazda jak i proponowany wcześniej Fiat Barchetta to modele typowo sportowe.

Miłośniczkom sportowej elegancji powinno przypaść do gustu BMW Z3. Jest to model przez wielu profesjonalistów chwalony za swoją elegancję i styl. Jeśli chodzi o osiągi, możemy wybierać z szerokiego spectrum możliwości - od 1.8/116 KM aż po wersję MPower 3.2/321 KM. Kobiety ceniące umiar w połączeniu z dyskretną elegancją powinny zwrócić swoją uwagę na Peugeot 307 CC. To typowy model ze składanym dachem, bardziej codzienny i zdecydowanie mniej sportowy. Jest to typ całoroczny, cabrio z twardym dachem może być używane nie tylko latem. Doskonale ochroni przed deszczem i śniegiem.
Jeśli prowadzimy ciekawe życie towarzyskie, a nasze grono znajomych podobnie jak my spędza czas na łonie natury, możemy rozważyć zakup auta czteroosobowego. Na rynku znaleźć można także kabriolet 4 osobowy. Idealnym przykładem może być choćby Citroën C3 Pluriel. W przypadku tego modelu dach składa się z dwóch pałąków, które mogą być swobodnie demontowane przez kierowcę. Nie jest to jednak zbyt praktyczny zabieg - wszystkie elementy dachu zawsze musimy mieć przy sobie na wypadek deszczu. Oferowane dwa dodatkowe miejsca mogą być przydane w przypadku licznych wypadków za miasto ze znajomymi i rodzinnych pikników. Niestety, pasażerowie mogą skarżyć się na dość ograniczoną przestrzeń i ciasnotę. 

Rynek pierwotny i wtórny oferuje wiele modeli samochodów tego typu, które z pewnością spełnią każde nasze wymagania. Wśród modeli znajdziemy takie, które sprostają najbardziej wymagającym kobiecym gustom. Warto rozważyć zakup jednego z modeli vintage - to bezkompromisowa klasyka, która zdecydowanie wzbogaci nasz styl. W przypadku modeli używanych warto jednak zwrócić dokładną uwagę na stan techniczny samochodu. Obecnie, rynek jest na tyle bogaty, że z pewnością każda z nas znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb - zarówno jeśli chodzi o współczesny design, przeznaczenie (ilość miejsc siedzących) czy możliwe osiągi.

Tekst: TB