Data publikacji:

Sennik – czy sny przewidują przyszłość?

Naukowcy od lat spierają się na temat tego, jakie znaczenie w naszym życiu mają sny. Wiele osób twierdzi, że nigdy nie są one przypadkowe, a każdy przedmiot, każda czynność odzwierciedla nasz stan psychiczny. Są i tacy, którzy wierzą, że sny mogą przewidywać przyszłość! Zajrzeliśmy do sennika i sprawdziliśmy, co oznaczają niektóre rzeczy.
Sennik – co to takiego
Zanim zagłębimy się w znaczenie snów, odpowiemy pokrótce na pytanie czym właściwie jest sennik. Jeżeli pierwszy raz spotykasz się z tym hasłem to spieszymy z odpowiedzią.

Nie zawsze udaje się zapamiętać sen, ale jeżeli już się to uda to warto sprawdzić co na jego temat mówi sennik – ciąża może symbolizować nowe marzenia, kaczka powiązana jest z nadziejami, a jeżeli wyszukamy w senniku psa dowiemy się, że może to oznaczać zdradę. 

Przyjżyjmy się zatem kilku najpopularniejszym hasłom, jakie podaje sennik.

Sennik – ciąża

Ciąża to jedno z najpopularniejszych haseł, jakie możemy znaleźć w różnych sennikach. W senniku ciąża może oznaczać kilka rzeczy. Co ciekawe, mężczyznom również bardzo często śni się, że zachodzą w ciążę i chodzą z brzuszkiem.

Co więc na ten temat mówi sennik – ciąża przede wszystkim symbolizuje nowe plany, nadzieje, ale także i kłopoty. Wszystko zależy od tego, co dokładnie nam się przyśni. Jeżeli to my jesteśmy w ciąży to jest to raczej pozytywne skojarzenie – z wymienionymi wcześniej nowymi planami i nadziejami, które w najbliższym czasie mogą się urzeczywistnić.

Czytając dalej sennik – ciąża zagrożona to z kolei mogą być kłopoty rodzinne. Spotkanie w śnie kobiety ciężarnej oznacza, że być może na naszej drodze pojawią się niedługo nieprzyjemności, z którymi trzeba będzie sobie poradzić. 

Sennik – seks

Skoro już sprawdziliśmy w senniku ciążę to może warto również zainteresować się aktem prokreacji.
Seks w snach bywa przyjemny, chociaż dla niektórych niekomfortowy. Sceny intymne w snach mają zazwyczaj podłoże czysto seksualne i dotyczą naszych obaw, nadziei i oczekiwań w tej sferze.

Wiele senników przewiduje, że sny o seksie zwiastują poznanie kogoś nowego, kto nas zaintryguje i przyprawi nas o wiele marzeń seksualnych.

Sennik – pies

W senniku pies kojarzony jest jako symbol wierności i przyjaźni. Psy w snach oznaczają wiele rzeczy, ale przede wszystkim dotyczą one naszych znajomości. Aby prawidłowo zinterpretować sen w senniku, ważne jest zapamiętanie koloru psa.

Pies barwy białej symbolizuje miłą znajomość. Może on oznaczać jakiegoś naszego dobrego przyjaciela, a także to, że wkrótce na naszej drodze pojawi się ktoś wartościowy.

Czarny pies to symbol zdrady. Jak mówi sennik – pies w kolorze czarnym oznacza, że niedługo zostaniemy zdradzeni przez kogoś nam bliskiego, lub ta zdrada już została dokonana.

Pies na polowaniu interpretowany jest jako duże zyski. Pies na łańcuchu ma nas ostrzegać przed kradzieżą. Natomiast szczekanie psa to symbol radości.

Sennik – kot

Koty w snach symbolizują raczej nieprzyjemne sprawy i nieszczęścia na naszej drodze. Wyjątkiem jest kot barwy białej, który ma przynosić szczęście.

Jeżeli przyśni ci się czarny kot – spotka cię nieszczęście. Nie jest sprecyzowane dokładnie, jakie to nieszczęście, chociaż wielu psychologów zajmujących się snami kieruje się w stronę nieszczęścia w przyjaźni.

Karmienie i głaskanie kota sennik interpretuje jasno – spotka cię niewdzięczność. Może to być brak wdzięczności ze strony przyjaciół i rodziny, a także kogoś zupełnie nieznajomego, spotkanego na ulicy.

Sennik – zęby

Zęby również są ważnym symbolem w naszych snach. Bardzo częste są sny o wypadających zębach, ale także ludziom śni się, że ich uzębienie jest zdrowe i bez zarzutów. Zależnie od stanu zdrowia naszych zębów mogą one symbolizować skrajne rzeczy.
Zdrowe zęby są zwiastunem sukcesu i korzyści materialnych. Złote zęby symbolizują bogactwo i dobra materialne. 

Zepsute zęby to omen strat i porażek. Wypadające zęby bardzo często przepowiadają śmierć w rodzinie i inne nieprzyjemności. 

Warto zwrócić na ogólną symbolikę naszej twarzy. Wielu psychologów i osób badających sny twierdzi, że usta symbolizują nasz dom, a zęby poszczególnych członków rodziny. Zęby po prawej to mężczyźni, a po lewej kobiety. Górne zęby to osoby ważne w naszej rodzinie i bliższe osobie śniącej, niż zeby dolne.

Sennik – pająk

Jeżeli cierpicie na arachnofobię to czasami warto jednak, aby w naszych snach pojawił się pająk. Te stworzenia symbolizują bowiem szczęśliwe sytuacje.

W zależności od rozmiarów pająka czeka nas duże lub małe szczęście. Wiele pająków na raz symbolizuje bogactwo i szansę na sukces zawodowy

Z kolei zabicie pająka w senniku oznacza pozbycie się któregoś z naszych wrogów.

Sennik – pieniądze

Pieniądze w snach nie są dobrym omenem. Według senników egipskich oznaczają zgubę i straty finansowe.

Jeżeli w naszym śnie dostaniemy pokaźną sumę pieniędzy, może to oznaczać wydatki czekające nas w nadchodzących dniach. Pożyczone pieniądze to czekające problemy i zmartwienia.

Z drugiej jednak strony, będziesz mieć szczęście w grach, jeżeli śnią ci się znalezione pieniądze.

Sennik – ślub

W senniku ślub również ma wiele znaczeń i wszystko zależy od kontekstu. Oglądanie cudzego ślubu może zwiastować kłopoty, a nawet śmierć kogoś z naszych bliskich. Jeżeli natomiast przyśni nam się, że jesteśmy świadkiem na czyimś ślubie, sennik ma dla nas dobre wieści – czeka nas awans w pracy. 

Sennik – pożar

Pożar w snach symbolizuje niepewność, nieufność, potrzebę pomocy. Płonące budynki odzwierciedlają kłótnię z partnerem. Pożar własnego domu zwiastuje długotrwały smutek, depresję.

Również dym jest symboliczny w snach. Pożar bez dymu oznaczać może poprawę jakiejś trudnej sytuacji. Duże kłęby dymu wręcz przeciwnie – trudna sytuacja może się jeszcze pogorszyć. Przynajmniej według sennika.