Data publikacji:

Peeling enzymatyczny. Wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Peeling enzymatyczny cieszy się rosnącą popularnością. Nic dziwnego – ten tajemniczy kosmetyk w kilka minut sprawia, że zmęczona i przesuszona skóra nabiera blasku i sprężystości. Sprawdź, co to jest peeling enzymatyczny i zadbaj o swoją skórę.

peeling enzymatyczny

Czym jest peeling enzymatyczny?

Spotkałaś się już z nazwą peeling enzymatyczny, ale nie wiesz, co to tak naprawdę znaczy? Ten popularny kosmetyk znajdziesz w prawie każdej drogerii. Tradycyjne peelingi mechaniczne złuszczają martwy naskórek za pomocą drobinek.

Jak działa peeling enzymatyczny? Jak sama nazwa wskazuje, peelingi enzymatyczne są bogate w enzymy, które wspierają naturalne reakcje chemiczne w skórze. Dzięki temu peeling enzymatyczny złuszcza martwe komórki, nie podrażniając skóry. Z tego powodu peelingi enzymatyczne są wybierane przez osoby o wrażliwej lub skłonnej do alergii skórze.

Peeling enzymatyczny: jak stosować?

Już wiesz, co to jest peeling enzymatyczny. Jak go stosować?

  1. Przed nałożeniem peelingu enzymatycznego do twarzy pamiętaj, aby dokładnie zmyć makijaż.
  2. Na oczyszczoną i zwilżoną ciepłą wodą skórę nałóż cienką warstwę peelingu enzymatycznego.
  3. Następnie opuszkami palców delikatnie wmasuj kosmetyk w skórę. Dla lepszych efektów możesz pozostawić kosmetyk na skórze na kilka minut.
  4. Następnie zmyj peeling wilgotną ściereczką muślinową.

Peeling enzymatyczny do twarzy: jak często stosować?

Jak często stosować peeling enzymatyczny, aby przyniósł efekty? Niektóre osoby taki zabieg wykonują codziennie, jednak przyjmuje się, że ich liczba nie powinna przekroczyć dwóch razy w tygodniu.

Peeling enzymatyczny: efekty stosowania

Peeling enzymatyczny to kosmetyk, który zbiera naprawdę dobre opinie. Nic dziwnego: efekty stosowania peelingu enzymatycznego zauważysz już po pierwszym nałożeniu maseczki.

Enzymy zawarte w peelingu znacznie zmniejszą blizny, plamy starcze, drobne zmarszczki i przebarwienia. To jednak nie wszystko: regularne stosowanie peelingu enzymatycznego sprawi, że aktywne składniki zaczną przenikać przez skórę, poprawiając tym samym jej koloryt, kondycję porów i teksturę.

Peeling enzymatyczny do skóry trądzikowej

Skóra trądzikowa, podobnie jak ta pozbawiona zaskórników, potrzebuje regularnego oczyszczania. W przypadku skóry trądzikowej świetnym rozwiązaniem będą peelingi enzymatyczne. Kosmetyki tego typu będą łagodne dla zaognionej skóry, nie podrażniając jej dodatkowo.

Skóra trądzikowa kiepsko zniesie zabiegi z peelingami mechanicznymi, które w znaczny sposób mogą pogorszyć stan niedoskonałości. Do cery trądzikowej świetnie sprawdzi się naturalny peeling enzymatyczny do twarzy, który nie tylko oczyści skórę, ale także ją nawilży.

Dobrym wyborem będą też peelingi z naturalnymi ekstraktami roślinnymi, takimi jak lawenda, szałwia, drzewo herbaciane czy tymianek. Peeling enzymatyczny do twarzy to prosty przepis na piękną cerę.

Peeling enzymatyczny do skóry głowy

Niewiele osób wie, że peeling enzymatyczny można stosować także do skóry głowy. Taki kosmetyk delikatnie oczyści skórę głowy, pozostawiając ją odżywioną i odświeżoną. Peelingowanie skóry głowy wskazane jest w przypadku osób borykających się w łuszczycą, łupieżem lub zapaleniem mieszka włosowego.

Jeśli decydujesz się na stosowanie peelingu enzymatycznego do skóry głowy, pamiętaj, żeby skonsultować się wcześniej z lekarzem rodzinnym lub trychologiem.

Autor: Patrycja Hendzel