Data modyfikacji:

Skuteczne ćwiczenia — figura klepsydryJesteś przed wakacyjnym urlopem i próbujesz schudnąć, ale nie widzisz żadnych rezultatów? A może już skończyłaś wakacyjne lenistwo i chcesz wrócić do bycia fit, ale nie masz pomysłu jak zacząć? Warto zwrócić uwagę na to, jaki typ figury posiadasz i na tej podstawie dobrać skuteczne ćwiczenia. Dzisiaj w centrum będzie figura klepsydry.

Czym charakteryzuje się figura klepsydry?

Według wielu osób jest to idealny typ sylwetki. Wzorowa klepsydra posiada wymiary 90-60-90, czyli ma dobrą proporcję między linią bioder i ramion oraz zaznaczoną talię. Dalej nie wiesz, czy jesteś klepsydrą? Panie z taką budową charakteryzują się dużym biustem, kształtnymi pośladkami i dość szerokimi ramionami. Jeżeli chodzi o nogi, to są zazwyczaj mocno zarysowane, ale zgrabne. Znana aktorka, które posiadała taką sylwetkę Marilyn Monroe.

W co powinna się ubierać osoba z figurą klepsydry?

Klepsydra powinna uważać na to, co je, ponieważ łatwo przybiera na wadze. Tłuszczu przybywa zazwyczaj w okolicach ud i bioder. W stylizacjach z taką figurą staramy podkreślić się wąską talię. Dobrze skrojony kardigan w szpic, czy żakiet, nadaje się na każdą okazję. Klepsydrze pasują spodnie z wyższym stanem, czy też spódnice ołówkowe. Paski poszerzają — nie w tym przypadku — tutaj podkreślą malownicze kształty.

Czego klepsydra nie powinna nosić?

Uważaj na luźne i workowate kroje, ponieważ mogą zniekształcić Twoją figurę. Powinnaś wyrzucić większość rzeczy oversize i zainwestować w bardziej dopasowane. Unikajmy bluzek typu golf oraz zdobień na biodrach.

Skuteczne ćwiczenia dla klepsydry!

Jeżeli jesteś klepsydrą, może poszaleć z doborem określonej dziedziny do trenowania. Skup się przede wszystkim na tym, aby ćwiczenia nie były za lekkie — Twoje ciało potrzebuje dużego wysiłku. Idealne może okazać się bieganie, które zrzuci niepotrzebne kilogramy. Przy takiej sylwetce wystarczy, że 3 razy w tygodniu zrobisz krótszy dystans i od razu zobaczysz efekty. Jeżeli bieganie Ci nie odpowiada to może pole dance? Angażuje wszystkie mięśnie, nawet te, o których na co dzień zapominamy. Twoje ciało będzie dzięki temu jędrne, wyrzeźbione,a Twój brzuch płaski!


                                                                                            Tekst: Natalia Świrska