Data modyfikacji:

Skuteczne ćwiczenia — figura rożek


Jesteś przed wakacyjnym urlopem i próbujesz schudnąć, ale nie widzisz żadnych rezultatów? A może już skończyłaś wakacyjne lenistwo i chcesz wrócić do bycia fit, ale nie masz pomysłu jak zacząć? Warto zwrócić uwagę na to, jaki typ figury posiadasz i na tej podstawie dobrać skuteczne ćwiczenia. Dzisiaj w centrum będzie figura rożek.

Czym charakteryzuje się figura rożek?

Każda kobieta, która ma szerokie ramiona, małe wcięcie w talii, szczupłą budowę ciała i długie nogi, na pewno zalicza się do tego typu. Dalej nie jesteś pewna, czy jesteś jabłkiem? Rożki zazwyczaj narzekają na mały biust, wąskie biodra i płaską pupę. Potocznie figura ta nazywana jest chłopięcą.

W co powinna się ubierać osoba z figurą w kształcie rożka?

Panie z figurą jabłka powinny nosić drapowane bluzki i sukienki. Najlepiej gdyby drapowania były w okolicy bioder i piersi, ponieważ je chcemy uwypuklić. Wszystkie sukienki, czy spódnice typu bombka, jak najbardziej powinny znaleźć się w szafie, Biust też należy podkreślić. Wybieraj bluzki, swetry, czy sukienki z prostym dekoltem lub kwadratowymi wzorami.

Czego jabłko nie powinno nosić?

Zapomnij o ubraniach, które są workowate i bezkształtne — przyćmią piękne i zgrabne nogi i sylwetkę. Odradza się także bluzki z rękawem 3/4, ponieważ wydłuży nam to ramiona. Nie noś poduszek w bluzkach — spowoduje to, że Twoje ramiona będą wydawały się ogromne. Rurki tutaj się sprawdzą, tak, jak każde inne spodnie, czy mini — podkreślaj swoje piękne nogi! Baw się barwami w dolnej części sylwetki.

Skuteczne ćwiczenia dla jabłka!

Dla tego typu budowy najlepsze są ćwiczenia na nogi — dzięki nim rozwiniesz mięśnie i sylwetka zmieni swoje proporcje. Najlepiej sprawdzają się uginania i wykroki. Na pewno musisz uważać z pływaniem, które poszerza i wyrabia mięśnie ramion, których nie chcemy powiększać. Co możemy jeszcze polecić? Ćwiczenie z ciężarami skupiające się na dolnych partiach Nie zapomnij o pośladkach. Trenuj je regularnie, aby były jędre i podniesione.


                                                                                            Tekst: Natalia Świrska