Ślubny manicure 2017: najnowsze trendy

Jeśli do tej pory manicure ślubny kojarzył ci się tylko z popularnym „frenczem”, koniecznie musisz się doinformować. Najnowsze trendy zaskakują – „TAK” będziemy mówiły z zupełnie innymi niż dotychczas paznokciami, a różnorodność modnych stylów pozwala na dostosowanie manicure do nawet najbardziej wymyślnych sukien ślubnych.

1. Delikatne pastele

Minimalistyczny manicure w kolorach pastelowych doskonale sprawdzi się przy lekkich, dziewczęcych, nieco rustykalnych kreacjach. Absolutnym hitem są pastelowe róże i błękity, które w tym sezonie deklasują biel i błyskotki.

2. Błyszczące folie

Jeśli koniecznie chcesz, aby twój ślubny manicure przyciągał uwagę blaskiem, zdecyduj się na specjalne folie na paznokcie, które mogą zagwarantować ci nieskazitelny efekt lustra lub rezultat nieco bardziej matowy. Najlepiej, gdy folią pokryjesz jedynie kilka paznokci, a resztę pozostawisz w delikatnych kolorach.

Źródło:ngnails.pl

3. Subtelny akcent – tasiemki

Specjalne tasiemki do manicure szybko nadadzą twoim paznokciom eleganckiego, wytwornego charakteru. Ich aplikacja jest banalnie prosta, dzięki czemu bez problemu możesz przygotować swój ślubny manicure samodzielnie (o ile nie zje cię trema!).
Źródło: modnepaznokcie.pl 

4. Koronki na paznokciach

To absolutny, ślubny hit – zamiast nadmiaru koronek na sukni, umieść je na paznokciach, a na pewno nie pozostaną one niezauważone w tym wielkim dniu. Do wykonania koronkowego manicure możesz wykorzystać specjalne szablony lub gotowe naklejki.

Źródło: naildesignideaz.com

5. Odwrócony frencz

Alternatywą dla francuskiego manicure, który całe lata królował na ślubnych kobiercach (przez co wiele z nas niechętnie już go wybiera) jest odwrócony frencz. Wystarczy, że jaśniejszy pasek koloru umieścisz nie na wolnym brzegu, a tuż przy obłączku paznokcia. To doskonała propozycja dla panien młodych lubiących oryginalny, nieco przekorny styl.

6. Biżuteria na paznokciach

Jeśli chcesz, aby twój manicure ślubny zachwycał ekskluzywnym blaskiem, możesz uatrakcyjnić go specjalną biżuterią. Lśniące perełki i kamienie możesz układać w różnych kombinacjach, uzyskując efekt subtelny, lub bardziej drapieżny i odważny.
Co sądzicie o najnowszych trendach w ślubnym manicure?

Autor: Joanna Stanuch