Sposób na komary i insekty domowe

Zimą czy latem, w domku jednorodzinnym czy w mieszkaniu w bloku, na tarasie, na balkonie, w ogrodzie – wszędzie i o każdej porze możemy mieć z nimi problem. Mowa jest o komarach, molach spożywczych i mrówkach. Ochrona przed owadami jest niezwykle ważna w przypadku dzieci oraz osób uczulonych na ich jad.

Jak ratować się po ukąszeniu? Jak zwalczyć inwazję owadów w naszym mieszkaniu? Jest sposób na komary i insekty domowe, ale aby pozbyć się wroga, warto coś o nim wiedzieć. Oto kilka słów o insektach i szereg sprawdzonych metod do walki z nimi.

Prosty sposób na komary

Komary występują na całym świecie. Badacze wyróżnili już ponad 3,5 tysiąca gatunków komarów. Owady te posiadają aparat gębowy kłująco-ssący, dzięki któremu mogą wgryźć się w ludzką skórę i wyssać trochę krwi. Komary ssą krew nie tylko ludzką, ale i zwierzęcą. Dotyczy to jednak samic komarów. Samce żywią się nektarem kwiatów. Komary rozwijają się w środowisku wodnym, więc mając mieszkanie w pobliżu stawów, rzek i jezior jesteśmy bardziej na nie narażeni. Komary latają głównie wieczorami.

Aby skutecznie ochronić się przed ukąszeniem komara, warto jest zapoznać się z dostępnymi metodami i wybrać coś dla siebie.

Płyn na komary, dzięki substancji aktywnej, wydziela nieprzyjemny dla owadów zapach i sprawia, że insekty trzymają się z dala od spryskanej powierzchni. Taki środek często odstrasza również inne owady, np. kleszcze. Płyn aplikuje się na skórę - należy nim pokryć miejsca narażone na ukąszenie owadów. Środek zaczyna działać natychmiastowo.

Urządzenie umieszczane w gniazdku elektrycznym chroni pomieszczenia przed owadami nadlatującymi z zewnątrz. Płyn umieszczony w urządzeniu paruje pod wpływem ciepła i odstrasza komary. Produkt jest bardzo wydajny, wystarcza na ok. 2 miesiące i wykazuje dużą skuteczność, nawet przy otwartym oknie.

Żarząca się spirala może być stosowana jedynie na zewnątrz pomieszczeń. Spirala potrafi nawet przez kilka godzin chronić przed owadami różnego typu. Używając tego produktu należy zachować szczególne środki ostrożności.

Lampion z wkładami przeznaczonymi do ochrony przed komarami można stosować na tarasie i w ogrodzie. Posiada on duży obszar zasięgu i potrafi chronić dane miejsce nawet przez kilka godzin.

Siatka na okno zabezpieczy nasze pomieszczenia przed wszelkimi owadami. Producenci zadbali o to, aby montaż siatki był łatwy i szybki.

Po ukąszeniu komara warto zastosować żel, który zmniejszy obrzęk i zaczerwienienie oraz złagodzi uczucie swędzenia. Żel należy delikatnie wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Można go używać kilka razy dziennie.


Sposób na insekty domowe

Insekty domowe, czyli mole spożywcze i mrówki to kolejna grupa uciążliwych owadów. Aby nie dopuścić do ich zalęgnięcia się, należy przede wszystkim zadbać o porządek.

Mole spożywcze to nic innego, jak motyle nocne, czyli ćmy. Żerują głównie na suchych pokarmach, takich jak kasza, ryż, mąka, orzechy, ciastka czy cukier. Samice składają setki jaj, z których wylęgają się larwy. Aby się ich pozbyć, należy przede wszystkim wyrzucić wszystkie produkty, w których znaleźliśmy owady. Musimy dokładnie przejrzeć woreczki z ryżem, mąkę i płatki śniadaniowe.

Należy wynieść je od razu na zewnątrz szczelnie zapakowane w worek na śmieci. Możemy wysypać je poza domem dla ptaków. Kolejnym krokiem jest bardzo dokładne wyczyszczenie szafek z żywnością. W tym celu należy użyć odkurzacza, aby wyssał wszystkie okruchy. Następnie myjemy meble ciepłą wodą z mydłem. Po wyschnięciu, aby odstraszyć insekty domowe, należy spryskać szafki octem z olejkami eterycznymi.

Pamiętajmy też o dokładnym umyciu wszystkich pojemników, w których trzymamy produkty spożywcze. Pomocne w walce z insektami domowymi okazują się być też pułapki na mole. Są niedrogie i bardzo skuteczne.

Mrówki są kolejnymi owadami potrafiącymi sprawiać nam sporo problemów. Zazwyczaj wiosną spacerują po rurach i możemy je zauważyć w naszych kuchniach i łazienkach. Jest wiele domowych sposobów, ale nie zawsze są skuteczne. Mrówki boją się zapachu cynamonu, octu czy liści pomidora.

Możemy kupić również gotowe płytki na owady nasączone substancjami odstraszającymi intruza. Płytka odstrasza wszystkie, nawet najbardziej ukryte w szczelinach owady, takie jak muchy, mole, meszki, rybiki, karaluchy, pająki, muszki owocówki, komary.

Z mrówkami możemy również skutecznie walczyć za pomocą trutek. Umieszczamy taką trutkę ze specjalnym proszkiem w miejscach najczęstszego przebywania owadów. Preparat zaniesiony do gniazda niszczy całą kolonię mrówek wraz z królową. Już po 2 – 4 tygodniach wszystkie mrówki powinny zniknąć.

W sklepach jest dostępny również spray na różnego rodzaju insekty domowe. Pomaga pozbyć się karaluchów, prusaków, mrówek, rybików i innych owadów. Należy użyć go w zamkniętym pomieszczeniu i pozostawić na 15 minut, po czym dokładnie wywietrzyć. Preparat usuwa owady natychmiastowo i skutecznie.

Lampa owadobójcza

Lampa owadobójcza. Jest bezpieczna dla dzieci i zwierząt przebywających w domu. Można ją wykorzystywać w domach, mieszkaniach, ogrodach, altanach i tarasach. Lampa owadobójcza emituje światło odstraszające owady latające. Nie wydziela żadnych zapachów i pracuje w bardzo cichy sposób.

Marta Nikodem

Uwielbia testować nowości na rynku kosmetycznym. Produkty dla  kobiet nie mają dla niej żadnych tajemnic, uważnie analizuje ich skład oraz sprawdza ich skuteczność. Swoją przygodę z pisaniem na temat urody rozpoczęła kilka lat temu, zakładając bloga. Recenzuje nowości i radzi jak dbać o urodę niedoskonałą. Zwolenniczka naturalnych składników.
co siejemy w kwietniu

Co siejemy w marcu i kwietniu? Kalendarz rozsiewu roślin na wiosnę

2021-03-01
Marzec i kwiecień większości osób kojarzą się z początkiem prac ogrodniczych. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku niektórych gatunków roślin to ostatni dzwonek na udany wysiew – pierwsze wysiewy można rozpoczynać już w lutym! Dowiedz się, co siejemy w marcu i kwietniu – przygotowaliśmy rozpiskę wysiewu kwiatów i warzyw.
zielnik na balkonie

Zielnik na balkonie: jak zrobić domowy zielnik na balkonie?

2021-02-20
Domowy zielnik na balkonie może być świetnym źródłem aromatycznych dodatków do przygotowywanych przez ciebie potraw. Co więcej, samodzielna pielęgnacja ziół na balkonie jest też satysfakcjonującym zajęciem, więc może to być dobra okazja do rozwoju ogrodniczej pasji. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z domową uprawą ziół na balkonie lub tarasie, zobacz, jak się przygotować do tego zadania.
korniki w domu

Korniki w domu? Sprawdź, jak pozbyć się korników

2021-02-16
Korniki to drobnej wielkości owady, które znane są ze swojego wiecznego apetytu na drewno. Zazwyczaj mieszkają w lasach, gdzie jedzenia mają pod dostatkiem, niemniej czasem trafiają do naszych domów. Sprawdź, jak rozpoznać korniki w domu i jak pozbyć się korników za pomocą specjalistycznych metod.
jakie drewno do wędzenia

Jakie drewno do wędzenia będzie najlepsze?

2021-02-04
Wędzenie niewątpliwie nie należy do najzdrowszych sposobów konserwacji żywności. Trudno jednak oprzeć się pysznym produktom, które nad dymem zyskują niepowtarzalny smak i aromat. Jakie drewno do wędzenia wędlin, kiełbas, kurczaka, serów czy ryb wybrać? Podpowiadamy, jaki gatunek jest najlepszy oraz jakich błędów nie chcesz popełnić.