Sposób na komary i insekty domowe

Zimą czy latem, w domku jednorodzinnym czy w mieszkaniu w bloku, na tarasie, na balkonie, w ogrodzie – wszędzie i o każdej porze możemy mieć z nimi problem. Mowa jest o komarach, molach spożywczych i mrówkach. Ochrona przed owadami jest niezwykle ważna w przypadku dzieci oraz osób uczulonych na ich jad.

Jak ratować się po ukąszeniu? Jak zwalczyć inwazję owadów w naszym mieszkaniu? Jest sposób na komary i insekty domowe, ale aby pozbyć się wroga, warto coś o nim wiedzieć. Oto kilka słów o insektach i szereg sprawdzonych metod do walki z nimi.

Prosty sposób na komary

Komary występują na całym świecie. Badacze wyróżnili już ponad 3,5 tysiąca gatunków komarów. Owady te posiadają aparat gębowy kłująco-ssący, dzięki któremu mogą wgryźć się w ludzką skórę i wyssać trochę krwi. Komary ssą krew nie tylko ludzką, ale i zwierzęcą. Dotyczy to jednak samic komarów. Samce żywią się nektarem kwiatów. Komary rozwijają się w środowisku wodnym, więc mając mieszkanie w pobliżu stawów, rzek i jezior jesteśmy bardziej na nie narażeni. Komary latają głównie wieczorami.

Aby skutecznie ochronić się przed ukąszeniem komara, warto jest zapoznać się z dostępnymi metodami i wybrać coś dla siebie.

Płyn na komary, dzięki substancji aktywnej, wydziela nieprzyjemny dla owadów zapach i sprawia, że insekty trzymają się z dala od spryskanej powierzchni. Taki środek często odstrasza również inne owady, np. kleszcze. Płyn aplikuje się na skórę - należy nim pokryć miejsca narażone na ukąszenie owadów. Środek zaczyna działać natychmiastowo.

Urządzenie umieszczane w gniazdku elektrycznym chroni pomieszczenia przed owadami nadlatującymi z zewnątrz. Płyn umieszczony w urządzeniu paruje pod wpływem ciepła i odstrasza komary. Produkt jest bardzo wydajny, wystarcza na ok. 2 miesiące i wykazuje dużą skuteczność, nawet przy otwartym oknie.

Żarząca się spirala może być stosowana jedynie na zewnątrz pomieszczeń. Spirala potrafi nawet przez kilka godzin chronić przed owadami różnego typu. Używając tego produktu należy zachować szczególne środki ostrożności.

Lampion z wkładami przeznaczonymi do ochrony przed komarami można stosować na tarasie i w ogrodzie. Posiada on duży obszar zasięgu i potrafi chronić dane miejsce nawet przez kilka godzin.

Siatka na okno zabezpieczy nasze pomieszczenia przed wszelkimi owadami. Producenci zadbali o to, aby montaż siatki był łatwy i szybki.

Po ukąszeniu komara warto zastosować żel, który zmniejszy obrzęk i zaczerwienienie oraz złagodzi uczucie swędzenia. Żel należy delikatnie wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Można go używać kilka razy dziennie.


Sposób na insekty domowe

Insekty domowe, czyli mole spożywcze i mrówki to kolejna grupa uciążliwych owadów. Aby nie dopuścić do ich zalęgnięcia się, należy przede wszystkim zadbać o porządek.

Mole spożywcze to nic innego, jak motyle nocne, czyli ćmy. Żerują głównie na suchych pokarmach, takich jak kasza, ryż, mąka, orzechy, ciastka czy cukier. Samice składają setki jaj, z których wylęgają się larwy. Aby się ich pozbyć, należy przede wszystkim wyrzucić wszystkie produkty, w których znaleźliśmy owady. Musimy dokładnie przejrzeć woreczki z ryżem, mąkę i płatki śniadaniowe.

Należy wynieść je od razu na zewnątrz szczelnie zapakowane w worek na śmieci. Możemy wysypać je poza domem dla ptaków. Kolejnym krokiem jest bardzo dokładne wyczyszczenie szafek z żywnością. W tym celu należy użyć odkurzacza, aby wyssał wszystkie okruchy. Następnie myjemy meble ciepłą wodą z mydłem. Po wyschnięciu, aby odstraszyć insekty domowe, należy spryskać szafki octem z olejkami eterycznymi.

Pamiętajmy też o dokładnym umyciu wszystkich pojemników, w których trzymamy produkty spożywcze. Pomocne w walce z insektami domowymi okazują się być też pułapki na mole. Są niedrogie i bardzo skuteczne.

Mrówki są kolejnymi owadami potrafiącymi sprawiać nam sporo problemów. Zazwyczaj wiosną spacerują po rurach i możemy je zauważyć w naszych kuchniach i łazienkach. Jest wiele domowych sposobów, ale nie zawsze są skuteczne. Mrówki boją się zapachu cynamonu, octu czy liści pomidora.

Możemy kupić również gotowe płytki na owady nasączone substancjami odstraszającymi intruza. Płytka odstrasza wszystkie, nawet najbardziej ukryte w szczelinach owady, takie jak muchy, mole, meszki, rybiki, karaluchy, pająki, muszki owocówki, komary.

Z mrówkami możemy również skutecznie walczyć za pomocą trutek. Umieszczamy taką trutkę ze specjalnym proszkiem w miejscach najczęstszego przebywania owadów. Preparat zaniesiony do gniazda niszczy całą kolonię mrówek wraz z królową. Już po 2 – 4 tygodniach wszystkie mrówki powinny zniknąć.

W sklepach jest dostępny również spray na różnego rodzaju insekty domowe. Pomaga pozbyć się karaluchów, prusaków, mrówek, rybików i innych owadów. Należy użyć go w zamkniętym pomieszczeniu i pozostawić na 15 minut, po czym dokładnie wywietrzyć. Preparat usuwa owady natychmiastowo i skutecznie.

Lampa owadobójcza

Lampa owadobójcza. Jest bezpieczna dla dzieci i zwierząt przebywających w domu. Można ją wykorzystywać w domach, mieszkaniach, ogrodach, altanach i tarasach. Lampa owadobójcza emituje światło odstraszające owady latające. Nie wydziela żadnych zapachów i pracuje w bardzo cichy sposób.

Tekst: Redakcja Ceneo
podmurówka betonowa

Podmurówka betonowa pod ogrodzenie: jak wykonać i na co zwrócić uwagę

2022-08-10
Ogrodzenia stawiamy zazwyczaj z myślą o tym, że będą służyć przez wiele lat, tym bardziej, że ich solidne wykonanie nawet na niewielkich działkach może być dość kosztowne. Do ich wykonania używa się bardzo wielu materiałów, począwszy od zwykłej siatki po panele i betonowe panele. Wiele osób decyduje się na wzmocnienie konstrukcji betonową podmurówką. Radzimy jak ją wykonywać, a także na co zwracać uwagę podczas pracy.
Senior grandparents and granddaughter gardening in the backyard garden

Kwiaty wieloletnie do ogrodu długo kwitnące – jakie wybrać?

2022-08-06
Kwiaty wieloletnie do ogrodu długo kwitnące - jakie wybrać? Gdy rozpoczyna się sezon na sadzenie kwiatów i krzewów w ogrodzie, każdy właściciel posesji zastanawia się, jakie rośli będą pasować do aranżacji jego zewnętrznej przestrzeni. Wiele osób wybiera sezonowe kwiaty, żeby cieszyć się choć przez chwilę ich pięknym kwitnięciem. Dobrym rozwiązaniem, które nieco dłużej zachwyca nasze oko, są kwiaty wieloletnie długo kwitnące. Jakie zatem wybrać?
Beautiful garden in natural style

Niesamowite pomysły na dekoracje do ogrodu

2022-08-05
Niesamowite pomysły na dekoracje do ogrodu Kiedy przychodzi wiosenna pogoda i słońce świeci wysoko na niebie, przychodzi czas na porządki w ogrodzie. Czysty i zadbany ogród to nie tylko skoszona trawa i wyplewione chwasty. Żeby ogród nabrał charakteru, przykuwał uwagę i był wyjątkowy, warto go troszkę udekorować. W Internecie można znaleźć coraz więcej ciekawych pomysłów na ozdobienie ogrodu, oto kilka z nich.
kosiarka

Nóż w kosiarce – jaki gwint?

2022-08-04
Żeby cieszyć się perfekcyjnie wyglądającym trawnikiem, należy o niego dbać, a co za tym idzie – regularnie kosić. Niestety w czasie wieloletniego użytkowania kosiarek często pojawiają się z nimi rozmaite problemy. Jeśli kosiarka w czasie sezonu zaczyna szarpać trawę, zamiast ją ciąć, być może trzeba wymienić nóż w kosiarce. Jaki gwint ma śruba noża? Wiele osób zadaje sobie to pytanie głównie ze względu na dosyć częste trudności z odkręceniem wspomnianej śruby. Dowiedz się, jaki gwint ma śruba noża kosiarki.