Sposoby na piękne rzęsy i brwi

Warto zawsze po zmyciu makijażu wetrzeć w nie kilka kropel olejku rycynowego, możemy to zrobić palcami, albo użyć do tego starej szczoteczki od maskary.
Pielęgnacja to podstawa, pamiętajmy, aby ZAWSZE zmywać dokładnie makijaż. Najlepiej róbmy to zaraz po przyjściu do domu, aby nasze rzęsy i brwi nie były zbyt długo obciążone. Stosujmy do tego delikatne płyny i nie pocierajmy ich zbyt mocno wacikiem.

Olejek rycynowy

Dlaczego olejek rycynowy? Znany jest przede wszystkim z działania na układ pokarmowy, ale jego dodatkowe, cudowne właściwości odkryły już nasze babcie.

Regularnie stosowany pogrubia oraz wzmacnia rzęsy i brwi. Poprawia mikrokrążenie i stymuluje włoski do wzrostu. Wystarczy 2 razy dziennie wmasować go w rzęsy i brwi, i pozostawić go na około 30 minut.

Na efekt co prawda będzie trzeba poczekać kilka tygodni, ale naprawdę warto.

Akcja regulacja

Jeśli chodzi o brwi, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby zawsze były odpowiednio wyregulowane. Dzięki temu nasza twarz będzie wyglądała promiennie i atrakcyjnie. 

Na rynku dostępne są różne szablony do regulacji brwi. Możemy czasami skorzystać z ich pomocy, natomiast każda z nas musi dobrać kształt do swojego typu urody.  Jest kilka zasad, dotyczących brwi i ich regulacji:
  • Nie depiluj ich zbyt mocno - im mniej będziemy ingerować w ich naturalny kształt, tym lepiej. Usuwaj jedynie zbędne włoski poniżej linii brwi. Nigdy nie depiluj ich od góry! Im grubszy będzie kształt brwi, tym twarz będzie wyglądała młodziej i naturalniej.
  • Pamiętaj, aby zawsze przestrzeń pomiędzy brwiami była zadbana i symetryczna. Zbyt mocno wydepilowana - będzie optycznie oddalać nasze oczy od siebie, pozostawiona sama sobie -  spowoduje że z dwóch brwi, zrobi nam się jedna.
  • Końcówki brwi zawsze powinny być delikatnie uniesione, powinny „otwierać oko”, dając efekt świeżego, wypoczętego spojrzenia. Gdy końce brwi będą „zamykać oko”, rosnąć aż do kącika oka, optycznie sprawią, że oko będzie smutne i zmęczone.
  • Regulacja brwi wymaga wprawy, używajmy na początek pęsety. Jeśli będziemy miały w tym więcej doświadczenia, możemy poeksperymentować plastrami z woskiem lub nitkami. Zawsze podczas depilacji wyrywajmy włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, aby nie wrastały w skórę. W trakcie zabiegu miejmy naturalną minę, nie marszczmy czoła, nie unośmy brwi do góry, gdyż efekt po opuszczeniu brwi  może być zaskakujący. Podobnie dzieje się, gdy regulujemy brwi przy pomocy lusterka powiększającego. Niestety zniekształca nam ono obraz, i kiedy spojrzymy na efekt w innym lustrze, może się okazać, że przesadziłyśmy.
  • Nie malujmy cienkich, czarnych kresek -  wyglądają nieestetycznie i mało elegancko.  Jeśli mamy przerzedzone brwi, możemy skorzystać z henny, makijażu permanentnego, lub delikatnie zagęścić je, używając brązowych cieni do powiek, które wyglądają dużo bardziej naturalnie, niż czarna kredka.


Henna - wykonywana regularnie sprawi, że makijaż oczu będzie zbędny

Zaleca się farbowanie brwi henną o odcieniu brązowym lub grafitowym, aby wyglądały naturalnie. Rzęsy natomiast możemy farbować kolorem czarnym. Hennę możemy kupić w każdej drogerii, kosztuje zaledwie kilka złotych.

Producenci zazwyczaj dodają do niej buteleczkę wody utlenionej. Oba produkty należy ze sobą wymieszać zgodnie ze wskazówkami na dołączonej instrukcji. 

Po nałożeniu mieszanki trzeba odczekać od 3 do 10 min, następnie całość zmyć ciepłą wodą. Im dłużej będziemy trzymać mieszankę na brwiach i rzęsach, tym intensywniejszy kolor uzyskamy. 

Pamiętajmy, aby zawsze dobrze oczyścić włoski przed nałożeniem henny. Zabezpieczmy też skórę przed przebarwieniem, możemy do tego użyć np. tłustego kremu. 

Zabieg ten należy powtarzać, w zależności od potrzeb, zazwyczaj co około 2 – 4 tygodnie.


Odżywki do rzęs i brwi są hitem! 

Jeśli jesteś posiadaczką słabych, rzadkich i zniszczonych zabiegami rzęs czy brwi, pomocne może okazać się zastosowanie odżywki

Na rynku jest ich już całkiem sporo. Stymulują wzrost włosków, wzmacniają je i pogrubiają.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły