Startuje Showmax czyli polska odpowiedź na Netflixa 

W Polsce właśnie została uruchomiona nowa platforma, która będzie oferowała filmy i seriale na żądanie. W Showmax będzie można obejrzeć wiele polskich filmów, a wśród tytułów pojawi się m.in Pitbull, najnowsza produkcja Patryka Vegi Czerwony Punkt, a także bijące rekordy popularności Ucho Prezesa. Czy Showmax ma szansę przebić Netflixa? 

Autor: Showmax / źródło: showmax.com 
Serwisy VOD to prawdopodobnie przyszłość telewizji. Po gigantycznym sukcesie Netflixa, przyszedł czas na Showmax, nową platformę, która oferować będzie wiele znakomitych tytułów. Co ważne, w ramach abonamentu będzie można ściągać filmy i oglądać je offline. Showmax tym samym chce walczyć z piractwem. 

Polskie produkcje przede wszystkim 

W serwisie będzie można oglądać wiele zagranicznych filmów jak i seriali. Lista na początek może nie powala, ale takie tytuły jak Dr.House, Californication, Luther, Star Trek czy Transformers gwarantują rozrywkę na długie godziny. Czynnikiem wyróżniającym są przede wszystkim produkcje pochodzące od reżyserów z Polski. 

Filmem promującym jest premierowy Czerwony Punkt, za którego wyreżyserowanie odpowiada sam Patryk Vega, twórca hitu Pitbull Nowe Porządki i Niebezpieczne Kobiety. W najbliższym czasie ma być dostępny film Smoleńsk, Planeta Singli oraz wiele innych. 

Ucho Prezesa pod znakiem Showmax

W każdy czwartek swoją premierę będzie miało Ucho Prezesa. Krótkometrażowy serial polityczny stworzony przez Roberta Górskiego będzie miał 20 kolejnych odcinków, które zostaną wyemitowane jeszcze w tym roku. Serial zyskał popularność przede wszystkim na Youtube, dlatego Showmax nie zdejmuje go z tego kanału. Nowe odcinki będą dostępne w każdy czwartek. 

Czy Showmax ma szansę z Netflixem? 

Na to pytanie na dzień dzisiejszy ciężko odpowiedzieć, bo nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Serwis może kusić niską ceną, która wynosi 19,90 za miesiąc użytkowania. Netflix jest trochę droższy, ale niewątpliwie oferuje dostęp do o wiele większej ilości treści. Mocną zaletą Showmaxa są polskie produkcje. Serwis na razie wystartował i na oceny przyjdzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Funkcjonalność serwisu może przetestować każdy, ponieważ Showmax jest dostępny przez 14 dni zupełnie za darmo.