Zalety szczoteczek elektrycznych

Szczoteczki elektryczne zyskują coraz większą popularność na polskim rynku. Stosowanie ich niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla użytkownika, począwszy od oszczędności czasu poświęcanego na higienę jamy ustnej, skończywszy na znacznym zmniejszeniu ryzyka wystąpienia próchnicy zębów.
Szczoteczka elektryczna wykonuje o wiele więcej ruchów na minutę i usuwa dużo więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna. Najprostsze modele poruszają się ruchem rotacyjnym, zaś najbardziej zaawansowane  -  ruchem oscylująco-rotacyjnym w połączeniu z ruchem pulsacyjnym, czyli czyszczą w trzech wymiarach. Takie rozwiązanie zastosowano w szczoteczkach Oral-B Genius 9000 wyposażonych w technologię 3D. Połączenie trzech rodzajów ruchów pozwala uzyskać częstotliwość 58500 ruchów na minutę. Taka kombinacja umożliwia skuteczniejsze pozbywanie się płytki nazębnej.

Elektryczne szczoteczki do zębów można kupić w zestawach z różnymi akcesoriami, mogą być zasilane bateriami  lub mieć wbudowany akumulator. Różnorodna oferta sprawia, że każdy coś znajdzie coś dla siebie.

Na pewno nie raz zastanawiałaś się, czy warto kupić szczoteczkę elektryczną, czy mycie zębów z jej pomocą jest bardziej skuteczne od mycia tradycyjną szczoteczką, czy ten zakup się opłaci? A może jesteś zwolenniczką szczoteczek manualnych? Oto garść przydatnych informacji, które pomogą ci w podjęciu decyzji.

Wiele technik mycia zębów

Są one szczególnie istotne w przypadku używania szczoteczki manualnej. Szczoteczka elektryczna jest bardzo prosta w użyciu, po nałożeniu pasty należy ją włączyć i jej głowicę przesuwać kolejno po zębach. Należy jedynie pamiętać, aby czyścić nią zęby pod tym samym kątem, co szczoteczką klasyczną, czyli pod kątem 45 stopni.

Oszczędność czasu

Szczoteczką manualną możemy wykonać jedynie około  600 ruchów na minutę, natomiast szczoteczką elektryczną -  nawet 40 000. Gdy wykonamy więcej ruchów, szybciej umyjemy zęby i oszczędzimy trochę czasu każdego ranka.

Zdrowe dziąsła

Udowodniono, że używanie szczoteczek elektrycznych ma korzystny wpływ na zdrowie przyzębia. Podczas ich stosowania używamy mniejszej siły nacisku, niż w przypadku klasycznych szczoteczek.

Obrotowa głowica szczoteczki masuje dziąsła i poprawia ich ukrwienie. Należy jednak uważać, jeśli ma się problem z cofaniem się dziąseł, gdyż w tym przypadku technika mycia ma kluczowe znaczenie.

Różnorodność


Dziś na rynku każdy może znaleźć coś dla siebie. Producenci niemal prześcigają się, wciąż ulepszając szczoteczki elektryczne, i przyciągają naszą uwagę oryginalnym wyglądem urządzenia. Możemy wśród nich znaleźć między innymi:

Szczoteczki obrotowe

Jest to podstawowy typ szczoteczki, który jest dostępny w sklepach, inaczej zwane rotacyjnymi – są to szczoteczki z okrągłymi, małymi główkami, które wykonują ruchy rotacyjno-oscylacyjne, czyli obracają się raz w lewo, raz w prawo.

Szczoteczki obrotowo-pulsacyjne

Wykonują one, oprócz ruchów rotacyjnych, ruchy pulsacyjne, czyli ruchy dociskające do zębów.

Szczoteczki soniczne

Ich główka przypomina główkę tradycyjnej szczoteczki, dzięki czemu mogą czyścić większą powierzchnię. Ten typ usuwa płytkę nazębną oraz zanieczyszczenia w  szczelinach miedzyzębowych za pomocą ruchów wymiatających – zalecanych przez stomatologów.

Szczoteczki ultradźwiękowe

Są dziś najbardziej zaawansowaną technologią wśród szczoteczek elektrycznych.
Działanie jest bardzo podobne do szczoteczek sonicznych, z tą różnicą, że szczoteczka soniczna wytwarza wibracje, a szczoteczka ultradźwiękowa usuwa bakterie za pomocą prawdziwych fal ultradźwiękowych. Dzięki tym zastosowaniom, szczoteczka ultradźwiękowa najlepiej ze wszystkich szczoteczek oczyszcza przyzębie i niszczy bakterie.

Szczoteczki z irygatorem

W zestawie ze szczoteczką można nabyć również irygator stanowiący uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Służy on do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i jest idealną alternatywą dla osób, które nie lubią nici dentystycznych.

Ostatnio dodane artykuły