Data publikacji:

Wiedźmin 3 świętuje  urodziny. Zobacz jak wygląda w rozdzielczości 8K  

Wiedźmin 3 to bez wątpienia jedna z najładniejszych i najciekawszych gier, jakie zostały wydane na przestrzeni ostatnich lat. Okazuje się, że w temacie grafiki nie zostało powiedziane jeszcze wszystko. Tytuł ten zachwycał w rozdzielczości Full HD. Z okazji 2 urodzin gry mamy dla was materiał pokazujący grafikę w rozdzielczości 8K!

Full HD to już przeżytek, przynajmniej w Wiedźminie 


Twórcy kanału Thirty IR w serwisie Youtube wrzucili film, na którym widać Wiedźmina 3 w zaskakującej rozdzielczości 8K i ponad 60 klatkach na sekundę. Przez prawie 5 minut można podziwiać jak przygody Geralta. Warto wspomnieć, że dotychczas nawet na najmocniejszych pecetach udawało się osiągnąć rozdzielczość spełniającą standardy Full HD, dlatego wyczyn Thirty IR jest bez wątpienia godny uwagi. Czytając to pewnie zastanawiacie się jak to w ogóle możliwe? Do odpalenia gry w takiej rozdzielczości potrzeba komputera o niecodziennej mocy obliczeniowej. Większość graczy będzie musiała obejść się smakiem bo Thirty IR wykorzystało sprzęt w dwa procesory Intel I7, 96GB pamięci RAM - 64GB w jednym komputerze i 32GB w drugim. 

Zagranie w rozdzielczości 8K nie byłoby możliwe bez czterech GPU Nvidia GTX TItan zamontowanych w jednym obu komputerach. Dzięki nim było możliwe uzyskanie grafiki na tak wysokim poziomie. 

źródło: Screen z filmu 
Standard 8K to na razie marzenie wielu fanów ponadprzeciętnej jakości obrazu. Na dzień dzisiejszy rynek urządzeń 4K nie jest jeszcze na tyle mocno rozwinięty, żeby myśleć już o 8K. Do uruchomienia gier w pełnym 4K potrzeba naprawdę dobrego sprzętu. Jak widać w powyższej konfiguracji, zrobienie komputera obsługującego 8K jest zadaniem bardzo trudnym, a dla wielu wręcz niewykonalnym. Mimo wszystko warto zobaczyć tego typu smaczki, które być może są przedsmakiem tego, co czeka nas w przyszłości gamingu. 

A wy co sądzicie o Wiedźminie 3 w 8K? Czekamy na wasze odpowiedzi jak zawsze w komentarzach pod artykułem. 

Autor: Bartłomiej Mazurek