Data publikacji:

Tak może wyglądać Huawei P30 Pro. Szykuje się kilka istotnych zmian 

Już na początku roku zostanie zaprezentowany Huawei P30 Pro. Pierwsze przecieki dotyczące nowego flagowca zapowiadają znacznie mniejsze wycięcie w ekranie, jeszcze lepszą wydajność i udoskonalony aparat fotograficzny. 

Huawei P30 Pro może być jeszcze ładniejszy 

Początek 2019 roku najprawdopodobniej przyniesie kilka głośnych premier nowych smartfonów. Jednym z najbardziej wyczekiwanych jest Huawei P30 Pro. Na temat następcy modelu P20 Pro pojawia się coraz więcej plotek. W ostatnich dniach do sieci przedostały się zdjęcia przedstawiające jedną z warstw szkła. Widać na niej delikatne wycięcie w ekranie, łudząco podobne do tego, które zastosowano w Huawei Mate 20. Na podstawie tych przecieków Benjamin Geskin stworzył wizualizację Huaweia P30 Pro
Nie jest to jedno z oficjalnych zdjęć prasowych, ale z pewnością pozwala wyobrazić sobie jak smartfon mógłby wyglądać. W porównaniu do poprzedniego modelu jest kilka różnic. Ramki wyświetlacza są zdecydowanie cieńsze. Na przednim panelu zabrakło czytnika linii papilarnych, co mogłoby sugerować, że zostanie on umieszczony pod ekranem. Z podobnego rozwiązania korzysta obecny na rynku Huawei Mate 20 Pro. Nie wiadomo jaką wielkość będzie miał nowy ekran. Z pewnością Chińczycy zdecydują się na zastosowanie zakrzywionego panelu OLED. Być może będzie on większy niż ten 6,1-calowy, który jest obecny w P20 Pro. 

Wiele wskazuje na to, że aparat zostanie udoskonalony 

Na wizualizacjach Benjamina Geskina można zauważyć aż cztery aparaty fotograficzne. Bardzo możliwe, że producent zdecyduje się na obiektyw szerokokątny, standardowy, a także teleobiektyw. Czwarte oczko miałoby za zadanie wykrywanie głębi ostrości do zdjęć portretowych. Za nową technologię aparatu po raz kolejny może być odpowiedzialna legendarna firma Leica. Warto wspomnieć, że Huawei P20 Pro wciąż uważany jest za jeden z najlepszych smartfonów fotograficznych. Jego następca mógłby pokazać, że potrafi robić jeszcze lepsze zdjęcia. Według pogłosek P30 Pro mógłby otrzymać 38-megapikselową matrycę IMX607 wyprodukowaną przez firmę Sony. 

Czy to będzie najszybszy telefon z Androidem? 

Huawei P30 Pro będzie najprawdopodobniej napędzany przez procesor Kirin 980. Można spodziewać się 6GB nawet do 10GB pamięci RAM. Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro udowodniły, że aktualnie są piekielnie mocnymi smartfonami. P30 Pro swoją szybkością mógłby zbliżyć się do wciąż bezkonkurencyjnego iPhone’a XS. Zagadką pozostaje również wbudowana bateria. Czy ponownie będzie to akumulator 4000 mAh? Na pewno urządzenie zapewniające dwa dni pracy na jednym ładowaniu byłoby czymś, czego oczekują użytkownicy. 

Kiedy premiera Huawei P30 Pro? 

Nowy smartfon zadebiutuje najprawdopodobniej na początku 2019 roku. Od 25 stycznia rozpoczynają się targi MWC w Barcelonie. Jedno z największych wydarzeń technologicznych byłoby doskonałą okazją do zaprezentowania nowego urządzenia. Drugi scenariusz zakłada, że smartfon pojawiłby się na specjalnie zorganizowanym wydarzeniu. Czy będzie to marzec, podobnie jak w roku ubiegłym roku? Te informacje nie są na razie w żaden sposób potwierdzone. 

Autor: Bartłomiej Mazurek