Data publikacji:

Tak może wyglądać smartfon Huawei P30 Pro 

Telefony Huawei z serii P30 zostaną oficjalnie zaprezentowane 26 marca podczas konferencji, która odbędzie się w Paryżu. Na chwilę przed premierą do sieci przedostały się zdjęcia, zdradzające, jak będzie wyglądać nowy smartfon. Szykuje się mała rewolucja i kilka bardzo ciekawych nowości. 

Odświeżony Huawei P30 Pro na nowych zdjęciach 

Do zdjęć prasowych nowych telefonów Huawei udało się dotrzeć serwisowi winfuture.de, który ma na swoim koncie kilka udanych przecieków. W modelu P30 Pro wyraźne zmiany zaszły zwłaszcza na froncie. Zamiast dużego notcha pojawiło się wycięcie na aparat w kształcie łezki. Huawei po raz pierwszy wprowadził go w modelu Mate 20 i to zdecydowanie zmiana na lepsze. W oczy rzuca się również brak czytnika linii papilarnych.

Najprawdopodobniej producent umieści go pod wyświetlaczem. Podejrzewa się, że Huawei po raz kolejny zdecyduje się na zastosowanie panelu OLED. Rozmiar wyświetlacza nie został jeszcze potwierdzony, ale można spodziewać się, że będzie miał on przekątną 6,3 cali. Zmniejszenie powierzchni ramek pozwoliło producentowi na uwolnienie dodatkowej przestrzeni. 

Przewidywana specyfikacja Huawei P30 Pro 

Huawei P30 Pro może mieć podzespoły znane już z modelu Mate 20 Pro. Urządzenie napędzać będzie procesor Kirin 980 z przynajmniej 6 GB pamięcią RAM. Nie jest wykluczone, że bogatsze wersje będą oferować 8GB lub nawet 10 GB pamięci RAM. Podczas prezentacji składanego telefonu Huawei Mate X po raz pierwszy ujrzeliśmy moduł Balong 5000 wspierający nową sieć 5G. Jedna z wersji modelu P30 Pro może wspierać nowy, superszybki internet. 

W nowym telefonie bateria raczej pozostanie niezmieniona i wciąż będzie oferować pojemność 4100 mAh. Możliwe, że lepsze podzespoły i optymalizacja systemu wpłyną na dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Wiele osób mocno wyczekuje wsparcia dla bezprzewodowego ładowania, które już pojawiło się w modelu Mate 20 Pro. Jest spora szansa, że to rozwiązanie trafi również do P30 Pro. 

Trzy aparaty ponownie na pokładzie nowego smartfona

Huawei P20 Pro po raz pierwszy wprowadził trzy aparaty fotograficzne i na zdjęciach prasowych ponownie widzimy taki układ obiektywów. Według plotek możliwości fotograficzne urządzenia mają być jeszcze bardziej imponujące niż przed rokiem. Inżynierowie Huawei mogą zastosować teleobiektyw z dziesięciokrotnym hybrydowym zoomem, co pozwoliłoby na wykonywanie zdjęć z dalszych odległości przy minimalnej utracie jakości.

Premiera telefonu Huawei już 26 marca 

Premiera Huawei P30 Pro odbędzie się już 26 marca. Prawdopodobnie zaraz po tym wydarzeniu rozpocznie się przedsprzedaż nowego telefonu. Producent już teraz zapowiada premierę krótkim filmikiem. Bez wątpienia będzie to jedna z gorętszych premier na rynku w 2019 roku. 

Czy warto czekać na telefon Huawei P30 Pro? 

Huawei P30 Pro ma szansę stać się kolejnym hitem w ofercie chińskiego producenta. Premiera tego modelu może być także doskonałą okazją dla osób poszukujących smartfona w nieco niższej cenie. Zaprezentowany w ubiegłym roku Huawei P20 Pro w dalszym ciągu zachwyca potrójnym aparatem i rewelacyjnym ekranem OLED w rozmiarze 6,1 cala. Czytnik linii papilarnych umieszczony na przednim panelu zaoferuje wygodę zbliżoną do P30 Pro. 

Premiera najnowszych modeli może sprawić, że cena 2000 zł poleci w dół. Tym samym P20 Pro stanie się jednym z tańszych telefonów wyposażonych w ekran OLED. 

Autor: Bartłomiej Mazurek